Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen bezártságról beszélnek?...

Milyen bezártságról beszélnek? Miért kell ekkorát hazudni?

Figyelt kérdés

Állandóan hallom, hogy jajj a gyerekem már megőrül a bezártságtól, nem találkozhat a barátaival, jajj így jajj úgy.


Minden 3. ismerős anyuka ezt mondja nekem.


Komolyan kérdezem. hogy mernek ekkorát hazudni? mennyit fizetnek ezeknek?


Ki zárja be őket? Ki vagy mi gátolja őket abban, hogy szocializálódjon a gyerek? Ki akadályozza meg őket abban, hogy találkozzanak a barátaikkal?


Megfogja a gyerekét és lemegy vele a játszótérre. vagy leküldi. Jéééé, szabadok. Aztaaaa. ilyen nehéz volt?

Akkora egy gennyláda kattintásvadász híroldalak vannak, akik ezeket még ki is emelik.

Érdekes, én mehetek bárhová. mehetek focizni a haverokkal, mehetek bringázni, mehetek fagyizni, mehetek boltba vásárolni. Kimehetek a házból.

Az utcánkban lakik egy család 2 alsós fiúval. Ők az utcán fociznak környékbeli gyerekekkel. Én, 17 évesen elmegyek a korombéliekkel focizni a pályára. Vagy bringázni. amihez kedvünk van. Ahol maszkot kell venni, ott maszkot veszünk. ahová meg nem lehet menni, oda nem megyünk. Fagyit is vettünk. akkor még nem lehetett a teraszon megenni, mert zárva volt. megvettük és nyalogattuk az utcán sétálva.


Ezek az eberek teszik tönkre ezt az országot! Ezekre hallgat mindenki, ezeket lájkolják sz@rrá, közben meg olyan valótlanságot állítanak amit normális ember aki nem barlangban él kiröhög. Az ilyeneket nemrég még kezeltették.


TŐlem is kérdezik sokan, hogy úristen hogy bírod. te is szabadulnál már? Mióta nem láttad a barátaidat? Olyan jól esik megmondani, hogy hát képzeld tednap este 9-kor értem haza, mert sokáig szórakoztunk. És meg van lepődve, hogy miről beszélek.


Meg akik azt mondják, hogy nicns suli, nem tud szocializálódni a gyerek.

Akkor a nyári szünetben sem szocializálódik? Vagy mi? Akkor sem megy suliba. Jéé. sakk matt.

A panel 10 emeletén lakók hogyan oldják meg? Ahogy akarják. hívják át a barátokat, ha nem tudják elvinni a gyereküket. Meg bizony van olyan ,hogy anya apa otthon dolgozik és egy percük sincs a gyerekükkel foglalkozni, nemhogy levinni játszótérre. de ez nem jogosítsa fel őket, hogy rémhíreket terjesszenek.


mert ez az! Rémhír, álhír, emberek riogatása. Neeem. nem a kormány tényeitől rettegünk. Hanem attól amilyen történetekkel előállnak ezek a kis kamuhuszárok.

Ezt a kérdést csak azért teszem föl, mert elegem van. az mert az előbb is fél órán keresztül beszéltem valakivel, aki szerint én be vagyok zárva, egész nap csak bámulok ki az ablakon, messze a barátaimtól. Úgy meg volt lepődve, hogy ez nem igaz.

Nem szomorú, inkább elkeserítő. Elkeserítő, hogy ezek uralják az országot, ezeknek hisz a nagy többség.


2021. máj. 5. 00:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

/egy 11. osztályos tanulótól/


Hosszúra sikerült, de ez van. Olvasd végig kérlek, mert a szívemből jött.

Senki nicns bezárva. Vannak szabályok, vannak korlátozások, ez tény. De az viszont nem szép dolog, hogy ilyet állítunk. Most nagyon nem az az első, hogy riogassuk a népet, hogy ál-borzalmakat terjesszünk. Ki kell nézni az utcára és megnézni az embereket. Ha ők kint vannak. mennek ahová akarnak. Akkor be vagy zárva? Hát szerintem nem. Ahogy én se, ahogy senki más se.

Vácon lakom, itt legalábbis senki nincs bezárva. nem hiszem, hogy ez máshogy lenne az ország bármely másik pontjában.

2021. máj. 5. 00:17
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Ja meg a sok proli milyen boldog volt, hogy végre lehet zabálni a teraszokon. Úgy csinálnak ezek az emberek mintha barlanglakó ősemberekké alakultak volna ez alatt az 1 év alatt.
2021. máj. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es: nem ez volt a kérdés. Az egy tény, hogy nagyon túlreagálják, de ez teljesen természetes. úgy mozit nyitnak? a westend mozijában is tudod mekkora tömeg volt nyitáskor? hatalmas. és akkor sok sok évvel ezellőtt semmi ilyen helyzet nem volt. Ez emberek ilyenek.


Itt most az álhírekre gondolok

2021. máj. 5. 01:04
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Aruld mar el, hol elsz? Ja, hogy Indiaban!
2021. máj. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Ez egy általános kipcsaki jelenség: más a külső, mint a belső.
2021. máj. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki nem járt le alapból focizni, nem voltak közeli barátai, amikor elkezdődtek a korlátozások, akkor neki nincs kivel mit csinálnia és mivel nincs suli, nem lehet sportolni, nincsenek programok, így nincs is lehetősége, hogy barátokat tudjon találni.

Szóval csak mert téged úgy kapott el a helyzet, hogy vannak olyan barátaid, akikkel rendszeresen tudsz találkozni, ez nem jelenti azt, hogy másoknak nem lehetnek problémái, amiken a mostani helyzet nagyon sokat tud rontani.

2021. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6: nem hinném, hogy olyan brutális korlátozások lennének ami miatt még a lépcsőházba sem tudna kimenni szegény gyermek.


Iganis mindenki tud találkozni mindenkivel, mindenki el tud menni mindenhová.

Ha nincsenek barátai, akkor menjen egyedül. Azt sem tiltja meg senki.

Viszont akkor a nyári szünetben sem tud szocializálódni nem? Akkor sincsen suli!! Csak akkor nem tudják a covidra fogni, ezért az nem számít.


4: Vácon lakom, itt is járok gimibe.

2021. máj. 5. 11:49
 8/11 A kérdező kommentje:
4-es: ezt nem teljesen értem. kifejtenéd?
2021. máj. 5. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, hogy vagy vele, de a lépcsőházban nem könnyű barátokat találni.

Ha vannak barátaid, akkor tudsz bandázni, de ha nincsenek, akkor nem fogsz az utcán random vadidegenekhez odamenni és velük beszélgetni.

A nyáriszünet sokaknak amúgy szívás tud lenni és vannak aki nem is szeretik alapból sem, mert nem tudnak mit kezdeni magukkal. Viszont amikor nyitva voltak az uszodák, konditermek, voltak koncertek, stb. akkor sulin kívüli lehetett emberekkel találkozni, akiknek hasonló volt az érdeklődési körük és velük lehetne barátkozni.

Sokan vannak, akiknek suliban vannak barátaik, akikkel amíg bent vannak, addig jól elvannak, de sulin kívül nem találkoznak, mert a suli az egyetlen közös bennük, így ha találkoznának se tudnának mit csinálni, vagy lehet mindketten 1-1 órára laknak a sulitól és 2 órát kellene utazniuk, ha találkozni akarnának.

Rengeteg olyan élethelyzet van, ami miatt az emberek ilyenkor nem tudnak hova menni. Még ha fizikailag amúgy ki is mehetnének a lakásból, de nincs mit csinálni/nincs kivel találkozni kint.

2021. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9: igen, ezt tudom, és értem is, de akkor sem kell riogatni a népet. Le is írtad, hogy covid nélkül is ugyanebben a helyzetben lennének, nem kell mindent ráfogni. Csöndbe kell maradni, hogy teret kapjanak a pozitív dolgok. Például hogy milyen jót túráztunk a családdal, stb

apropó család. Akkor menjen el a nagyszülőkkel programra a gyerek. vagy menjen le egyedül a játszótérre.

2021. máj. 5. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!