Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért zavarja egyeseket...

Miért zavarja egyeseket ennyire a hosszú haj és a vékony testalkat?

Figyelt kérdés

Fenékig érő sötét barna hajam van, nem festem, természetes, ápolom, ahogy csak tudom. Azért van ilyen hosszú hajam, mert számomra ez a legkomfortosabb, illetve magamnak így tetszek a legjobban. Valamint nekem a középhosszú és rövid haj még több időt igényelt, mert folyton elaludtam.


Többen is beszólogatnak a családból, hogy "vágasd már le azt a nagy loboncot" , "hízzál már, mert rossz rád nézni" stb. Tőlük még valahogy elviselem, mert muszáj, a családtagjaim stb. Szerencsére már nem élek otthon.


De néhány napja a buszmegállóban egy vadidegen anyuka úgy beszólt, hogy köpni-nyelni nem tudtam, annyira durván. Ráadásul nem nekem intézte, hanem feltünően hangosan beszélt az alig 6-7 éves lányának rólam, aki amúgy nagyon cuki volt, mert mondta az anyukájának, hogy ő is ilyen hajat szeretne. Mégis mi bajuk van az ilyen embereknek? Tőlük nyilván nem lehet megkérdezni, mert értelmes magyarázatot nem tudnak adni. Egyébként ez az illető pl. 120kg volt minimum és tüsi hajú, szóval rajta is lehetett volna mit kritizálni. Előbb a hajamra szólt be, majd a testalkatomra (44kg vagyok). Én sose szóltam be egy rövid hajú embernek se, de még egy kopasznak se, soha, nyilván visszafelé ugyanezt várnám el. A testalkata miatt meg aztán végképp sose bántottam senkit se.


Manapság szégyen lett a hosszú haj és a vékony testalkat?



2021. máj. 5. 12:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
26%

44 kiló??! Ez nem elírás?

Tényleg egyél már valamit!!

2021. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem zavar.
2021. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
20%
A férfiak szeretik ha van mit fogni a nőkön (ezt most csak képletesen mondom), kevés férfit ismerek aki szeretné a nagyon vékony nőket
2021. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
80%

A családtagok akkor is piszkálnának, ha 120 kiló lennél és tüsi hajú.

Miért lenne szégyen? Mert egy ember beszólt? Lehet, hogy irigy, a párja, ismerősei cikizik amiért ő meg úgy néz ki. Könnyebb mást bántani mint tenni magad ért. Ennyiből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni...

2021. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre,hogy a férfiak a tetszésüket nyilvánítják ki, a gond a nőkkel van. Ők szólogatnak be. Nem elírás, 44 kg vagyok, de ez lényegtelen, mert 50 kg-osan is beszólogatnának.
2021. máj. 5. 12:12
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Hány cm vagy? Én 161 és 50 kiló, jó a súlyom, de betegség miatt voltam 44 kiló ami visszanézve ijesztő volt (akkor nem vettem észre).

Valószínű a súlyoddal van bajuk, vagy azért mert csinos vagy, és mi gyakran kapunk sértést, vagy azért, mert kóros a súlyod csak nem veszed észre.

2021. máj. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
168cm vagyok és 44 kg, de van egy alapbetegségem, ami miatt orvoshoz járok, az orvosom szerint bár vékony vagyok, nincs velem gond, tehát nem akarnak pl. mesterségesen táplálni. Már 10 éve ennyit nyomok. Napi 5x étkezem, egyébként még deszka se vagyok,hogy azért csúfoljanak, tehát van egy normális alakom. Szóval, ha az orvos szerint oké, ő nem csak a BMI-t nézi, ami csak egy számadat, akkor én nyugodt vagyok. A gond akkor lenne szerinte, ha folyamatosan csökkenne a súlyom. Rendesen van menstruációm is meg minden, szóval semmi jelét nem mutatom az alultápláltságnak, azon kívül, hogy valóban nem nyomok túl sokat.
2021. máj. 5. 12:19
 8/38 anonim ***** válasza:
33%
Hát a 44 kilóra van okuk azt mondani, hogy hízzál már, ez nem egészséges, és ezt most nem rosszból mondom!
2021. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
120 kilósnak lenni egészséges? Nem. Kifejtem én ezt lépten-nyomon, ha ilyen súlyos embereket látok? Nem. Miért? Mert semmi közöm hozzá, de ha segíteni szeretnék se ilyen hangnemben tenném.
2021. máj. 5. 12:24
 10/38 anonim ***** válasza:
90%
Még ha kevés is ez a súly, egy idegennek semmi joga beleszólni, főleg nem ilyen pofátlan stilusban. Mégis mi köze van hozzá, hogy te hogy nézel ki??
2021. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!