Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a szebb a napfelkelte vagy...

Mi a szebb a napfelkelte vagy a napnyugta?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 08:36
A kérdező szavazást indított:
Napfelkelte
Napnyugta
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Pontosan
2021. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Számomra mind a kettő egyaránt szép. :)
2021. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Látványra ugyanolyan szép (egy fotóról meg se tudod különböztetni ugye), de én jobb szeretem a napkeltét, csak ne lenne olyan korán :-D
2021. máj. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Napkelte..imádom a hajnal első napsugarait. Sokat éjszakáztam,a reggeli kv-mat mindig úgy időzítettem,hogy kimentem az épület elé meginni,amikor pirkadt és egyszerre zendítettek rá a madarak is. Mellé a friss illat..<3
2021. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos napkeltét csak akkor látok, amikor felcuccolva sétálok a vasútállomásra. Viszont pont útbaesik egy tó, ott egy kicsit meg szoktam állni, mert nagyon szép a napkeltével.
2021. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő gyönyörű, de a napnyugtához társulhat egy csodálatosan eltöltött nap simogató érzése is, míg a napkelte inkább egy új reményt, ígéretet ad.


Más a kettő, én gyakrabban találkozom a napnyugtával, lévén nem vagyok túl koránkelő. :)

2021. máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokban hasonlít a kettő, nem véletlenül, hiszen tulajdonképpen egy és ugyanaz, csak attól függ, a Föld melyik oldaláról nézed.

Talán csak az ember és az élőlények kötnek hozzá plusz hangulatokat, jelentéseket, ettől tűnik annyira másnak a kettő. A hajnalhoz reményt, ígéretet és izgalmat társítunk, míg a naplementéhez megnyugvást és pihenést.

Ha ezeket leveszed róla, látványra sokszor tök ugyanazt képes produkálni a kettő.

2021. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Látványra ugyanolyan szép (egy fotóról meg se tudod különböztetni ugye)"

egyébként elég gyakran meg lehet különböztetni. a hajnali hűvösben jóval párásabb a levegő, mint este. naplementekor nemigen látsz pl. ködfoltokat.

2021. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Napnyugtát imádom, de különösen késő tavasszal, nyáron, amikor már aranyfénybe, majd vörösbe vonja a kertünk egy részét, a madarak még énekelnek (nálunk sokszor még éjjel sem hagyják abba). Olyankor kiülök a kutyámmal a fénybe vagy sétálgatunk, csodálatos érzés. A kedvenc részem a napból. ❤
2021. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én részben mindkettőt látom: a napnyugta is szép, bár elszomorít, hogy vége egy napnak, ami nem jön vissza többet. Mit rontottam el benne, stb., ezen gondolkodom mindig.

A napfelkelte is szép, akkor még remény van benne, hogy tartalmas, hasznos, jó nap lehet belőle.

2021. máj. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!