Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért pont mindig az idióták...

Miért pont mindig az idióták a "beavatottak" ha konteókról van szó?

Figyelt kérdés

Kicsit erős lehet elsőre a kérdés, de régóta foglalkoztat a dolog.


Szóval az utóbbi időben beléptem egy pár konteós facebook csoportba puszta kíváncsiságból (oltásellenes, lapos Földes, minden mi szem-szájnak ingere), meg mert "jó lesz ezen röhögni". Az egy másik téma, hogy inkább elszomorított a mérhetetlen kultúrálatlanság amit ott láttam, de ennek hatására megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy ha esetleg igazuk van és tényleg létezik egy terv az emberiség kiírtására, akkor van pár dolog ami nem stimmel:


- Ennek a tervnek nyílván a legfelső vezetés és annnak érdekkörének a titka kell legyen, KisPista112 facebookon honnan és miként jutott hozzá ehhez az információhoz amit a világ legjobb titkosszolgálatai őriznek?



-Ha KisPista112 tényleg rendelkezik Anonimous-t megszégyenítő hacker tudással akkor rendelkeznie kell minimum egy Spetnaz katona harci, taktikai tudásával is mert ennek hiányában nem hiszem el, hogy még életben lenne.



- Ezen hatalmas tudás birtokában KisPista 112 miért nem képes leírni két értelmes mondatot egymás után?



Mellesleg azt se értem, hogy miért mindig azok vannak a "felsőbb tudás" birtokában akik szemmel láthatóan az alsó tagozatos fizikát/ biológiát se értik. Az emberek miért isszák minden szavukat? Miért esik jobban nekik szembemenni minden általánosan elfogadott dologgal és miért kell egytengelyűnek kikiáltani a világot?



2021. máj. 15. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Az idióta azt szajkózza, adja tovább, amit a szájába tesznek.


Az értelmes önállóan gondolkozik, von le tapasztalatokat, következtet.

2021. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Dunning-Krueger...
2021. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Vagy az is lehet,hogy az a bizonyos háttérhatalom,ha létezik akkor nyílt lapokkal játszik és nem ad már a látszatra sem. Mert úgyis tudja,hogy az emberekkel bármit meglehet tenni nem?
2021. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Vannak fogyatékos tudományhívők is, és fogyatékos konteósok is. Nem kell általánosítani, és könnyen megérted, hogy megy ez. Minden amit leírsz, összes vallásra is ráilleszthető.
2021. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
A konteó lelki táplálék a lelki szegényeknek. Megnéz a delikvens egy 10 perces hatásvadász videót és máris feljebb érzi magát az éveken át tanult orvosoknál, tudósoknál.
2021. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom, aki a 2-t lepirospacsizta, azt se tudja, mi az.
2021. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán olvastam el a kifejtést, anélkül is kb tudom miről lesz szó a kérdés alapján.

Ennek annyi az oka, hogy sok áltudományos leírással meglehet őket téveszteni. Ha pl végig hallgatnál te is egy "hülyeséget", amit "tudományos" tényekkel igazolnak, az aktuális tudományt pedig több ponton cáfolják, akkor te is elhinnéd, ha amúgy fogalmad sincs a dolgokról. Mert azt az egy tudományos érvet hallottad és el is hiszed. Sokan akarnak radikálisan egy kissebb csoporthoz is tartozni, mert "nem akarnak beállni a sorba". Tényleg rengeteg oka van ezeknek.

De mindenkit meg lehet valamivel venni. Lásd a különböző vallásokat, van akinek az egyik ígéret van akinek a másik tetszik, van aki meg azt mondja, hogy elmegy az összes a fenébe. Ez olyan alapon megy, hogy meghallgatja az összes érvet, majd választja a legszimpibbet.

Lehet vannak ilyenek az "őrültek" között is, hogy számára az egy elfogadhatóbb magyarázat a világra és akkor már mindjárt egy nagyobb dolog része.

Az biztos, hogy míg valaki ezt a saját szemével nem látja, addig nem fog másban hinni, mármint onnantól már nem hit, hanem tudás.

Én pl soha nem láttam még fejből kivenni agyat vagy valami, de elhiszem, hogy biológiailag helyes ez az ismeret és tényleg az van a fejünkben, nem pedig egy hörcsög egy keréken és mint valami motort hajtja egész nap, majd este lepihen a hörcsög és ez az alvás folyamata. Az ájulás meg az, mikor a hörcsög beteg és random elalszik. A halálnál meg igazából a hörcsög hal meg.

Vagy elhiszem, hogy minden amit látok az valóság és nem a mátrix eredmenye. Pl, hogy tényleg egy másik létező valós személy írta a kérdést és nem a képzeletem szüleménye az egész világ, vagy egy fejlettebb intelligens civilizáció kísérlete. Hogy pl elraboltak az idegenek és egy szimulációt lefutatnak, ami a külvilágban akár 1mp, de a szimulációban az egész szimulalt életem megnézik, minden döntésemmel és gondolatommal.

Az ilyeneket nem lehet tudni, de hinni lehet, hogy így van vagy nem így van.

2021. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!