Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Használjátok azt a szót, hogy...

Használjátok azt a szót, hogy "pacsálás"?

Figyelt kérdés
2021. máj. 16. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2021. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Az meg mi?
2021. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Kipacsálja a vizet értelemben ismerem.

De inkább pocsol, mint pacsál.

2021. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Pancsolás?
2021. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Vizet kipacsálja, meg hasonlók.
2021. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Van ismerős, aki használja, én nem. Ő más tájegységen lakik mint én.
2021. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én használom.

De érdekes, hogy ilyen válaszok érkeztek, azt hittem ez ismertebb, elterjedtebb kifejezés.


Szintén, "a vízzel pacsál" értelemben ismerem, szerintem ebben benne van az, hogy játszadozik a vízzel, ami ráadásul ki is folyik, pazarolja. Általában gyerekeknek mondják, hogy "Mosd a kezed, ne pacsálj!".

2021. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Én sem hallottam még. Celebeknél làtom, hogy ezt írják mindig. Na meg, hogy "pacsker, napszempa..."

Azt hittem csak én nem ismerem.

2021. máj. 16. 11:01
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A pacsál szót mi arra használjuk, amikor valaki szándékosan fröcsköli, csapkodja a vizet.

Pl. egy kisgyerek este fürdik a kádban, és csapkodja ki a vizet a kádból. Erre rászól mondjuk az anyja, hogy ne pacsáld ki a vizet.

Amit az egyik válaszoló írt, hogy "pocsolás" az nálunk nem ismert, nem is használt szó. Ezt talán Szabolcsban és környékén mondhatják, mert ott vannak hasonló szavak, kifejezések.

A pacskert én ismerem a papucsra, de igazából nem nagyon használjuk. Inkább gyerekeknek szokták mondani vicceskedve. Régebben legalábbis mondták.


Kíváncsiságból érdekelne, hogy akik a pacsálás szót ismerik, ők hol nőttek fel. Érdekel hol használják ezt a szót.

Én a Dél-Alföldön nőttem fel.

2021. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Alföldi embertől hallottam többször: kipacsálod a vizet vö. hevesen ficánkolt (játszott) a kisgyerek a lavórban vagy kiskádban.
2021. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!