Egyre fontosabbnak érzem ,hogy legyen félretett pénzem. Főleg az utóbbi időben erősödött meg bennem ez az érzés. Szerintetek jó egy hosszú távú megtakarítás, valóban szükséges? vagy csak én aggódom túl!?




válasza:



válasza:Fontos, hogy legyen megtakarítás, ez nem is kérdés.
Nem értem az embereket, akik nem így gondolják. Azt megértem, ha valaki szűkösen jön ki hónap végére, de igyekszik jól csinálni, azt viszont nem értem, aki minden hónap végén éhezik, mert elverte az összes pénzét badarságokra.




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Hát nyilván jó és nyilván szükséges is. Persze mindamellett ésszel kell csinálni.
Annak sincs értelme, hogy valaki lemond a mindennapi "bármiről is" csak hogy spóroljon meg csak céltalanul gyűjt.
Na meg nyilván vannak időszakok amikor más a cél. Például amikor az ember 5-10 év gürizés után vesz egy lakást azt is hitelre minimális önerővel é rámegy a gatyája a felújításra akkor érthető, hogy évekig kvázi "nullán" van.




válasza:Igen, nagyon fontos, hogy legyen megtakarítása az embernek, tehát jól gondolkodol.
Két ötlet:
A, tedd félre a fizud 10%-át minden hónapban;
B, minden héten tegyél félre mindig növelve pl.: 50, 100, 150 ft.-ot (50-el emelve), vagy annyival kezdve, amennyivel nem okozol magadnak gondot.
Kapcsolódó kérdések:
Szóval évente kb 2-3x találkozunk egy ebéd vagy ital társaságában és egyik nap ramirt hogy neki sürgősen kell 150 eFt mert bajban van és megy rá a kamat... kételkedtem.. de azt mondtam magamnak hogy ha én bajban lennék ő is ott lenne mivel nincs sok közeli barátnőm...
Viszonyításképpen kérdezem tőletek és véleményeteket várom. Üdv.
Mivel foglalkozol?
Elterveztem, hogy veszek egy kabátot végre a fizetésemből, ki is néztem, de végül nem vettem meg. Közbejött egy váratlan kiadás, sajnos önhibámon kívül, és elvitte a kabát árát. Legközelebb csak e hó 30-án kapok fizetést. Van egy kis összegű megtakarításom (580...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




