Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyre fontosabbnak érzem...

Zsolt Németh kérdése:

Egyre fontosabbnak érzem ,hogy legyen félretett pénzem. Főleg az utóbbi időben erősödött meg bennem ez az érzés. Szerintetek jó egy hosszú távú megtakarítás, valóban szükséges? vagy csak én aggódom túl!?

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha vannak olyan ambícióid, mint ház és autóvásárlás, családalapítás, akkor ja, hasznos lehet.
2021. máj. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy legyen megtakarítás, ez nem is kérdés.


Nem értem az embereket, akik nem így gondolják. Azt megértem, ha valaki szűkösen jön ki hónap végére, de igyekszik jól csinálni, azt viszont nem értem, aki minden hónap végén éhezik, mert elverte az összes pénzét badarságokra.

2021. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szükséges. Bármikor történhet valami váratlan, amikor kellhet. Egészségügyi kiadások, temetési költségek, autójavítás egy karambol után, jövedelem kiesése stb.
2021. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármi adódhat, ami miatt jó, ha van pár milla a szla-don tartalékba.
2021. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, ha nem akarsz olyan helyzetbe kerülni, hogy egy hirtelen esemény miatt valaki másra legyél utalva.
2021. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nyilván jó és nyilván szükséges is. Persze mindamellett ésszel kell csinálni.


Annak sincs értelme, hogy valaki lemond a mindennapi "bármiről is" csak hogy spóroljon meg csak céltalanul gyűjt.


Na meg nyilván vannak időszakok amikor más a cél. Például amikor az ember 5-10 év gürizés után vesz egy lakást azt is hitelre minimális önerővel é rámegy a gatyája a felújításra akkor érthető, hogy évekig kvázi "nullán" van.

2021. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon fontos, hogy legyen megtakarítása az embernek, tehát jól gondolkodol.

Két ötlet:

A, tedd félre a fizud 10%-át minden hónapban;

B, minden héten tegyél félre mindig növelve pl.: 50, 100, 150 ft.-ot (50-el emelve), vagy annyival kezdve, amennyivel nem okozol magadnak gondot.

2021. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!