Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egészségügyi hatósági bizonyít...

Egészségügyi hatósági bizonyítványt miután megkaptam hova kell fordulni, hogy ne számlázzák tovább a TB-t?

Figyelt kérdés

Megkaptam a hatósági bizonyítványt 2 hete és ma küldték a tb számlát ugyanúgy , viszont mikor voltam bent a kormányablakba kérelmezni a papírt , akkor azt mondta az ügyintéző, hogyha megkapom nincs tovább teendőm vele és a Nav is automatikusan megkapja.


Azon tartozás, amit a bizonyítvány megkapása előtt felhalmoztam azt ellehet törölni vagy részletfizetési kérni?



2021. máj. 21. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem "számlázzák", hanem kötelezettségként nyilvántartja a NAV.


A hatósági bizonyítványban szereplő időszak alatt (vagy a bizonyítvány kiállításának dátumától számított maximum 1 évig) nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Erről a kormányhivatal értesíti a NEAK-kot, aki leállítja a járulék előíródását. Ez látszani fog a NAV nyilvántartásában is, sőt írásos értesítést is fogsz kapni erről a NAV-tól!

Tehát ez ügyben semmit nem kell tenned, csak egy kicsit várnod.


Az előtte felhalmozott tartozást ez nem érinti, az nem fog törlődni, annak befizetését várja az állam.

Mivel a rászorultságodat megállapította a kormányhivatal, ezért ennek birtokában írj egy kérelmet az adóhatósághoz (NAV), hogy erre tekintettel a még fennálló tartozást méltányosságból engedjék el. Csatolod hozzá a hatósági bizonyítvány másolatát és benyújtod nekik. 30 nap az ügyintézési idő a NAV-nál. A döntésükről írásban értesíteni fognak azon a címen, amit a kérelmedben megjelölsz. Ha hiánypótlásra szólítanak fel (kérnek be még valamilyen adatokat Tőled), akkor azt határidőben teljesítsd, egyébként a kérelmed vizsgálata nélkül megszüntetik az ügyet. Ha nem tudod határidőben teljesíteni, akkor jelezd az iraton lévő ügyintézőnek telefonon! Azért szokott nagyon rövid idő lenni a hiánypótlásra (általában 3-5 nap), mert nekik a 30 napos ügyintézési időbe bele kell férniük, határidőt csak nagyon ritka esetben hosszabbíthatnak!


Hajrá!

2021. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. máj. 22. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!