Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most tényleg én voltam a bunkó?

Most tényleg én voltam a bunkó?

Figyelt kérdés
Ma hazafele ültem a buszon és volt még 1-2 üres hely. Egy nő felszállt a fiával (volt vagy 4 éves) és azt akarták hogy adjam át a kisgyereknek a helyet. Na én most nem azért, de hulla fáradt voltam, hosszú volt az út, nagy táskával nem akartam felállni hogy egy gyerek leüljön. Egy öreg embernek nyilván átadnám..De egy kisgyereknek? És azt mondta az anyja hogy bunkó hülyegyerek vagyok...

2021. máj. 21. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

- Ha van üres hely, üljön le oda.

- Még egy öregnek sincs "joga" a helyre. Én már kiabáltam nénivel a buszon, mert 16 órás vendéglátásos munka után, alig élve a buszon leültem, ő meg nem volt hajlandó 4 üléssel hátrébb menni, hanem engem szolitott fel, hogy hadd üljön le.(miközben én konkrétan majdnem aludtam, úgy bökködött, hogy észrevegyem)

- Sokszor azok, akik igényt tartanak így a helyre, mert gyerek, mert öreg, mert beteg, nem azért szólnak, mert nem birnának leülni, hanem mert nekik JÁR.

2021. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk kiállhattál volna magadért. Én ezt nem hagytam volna.
2021. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én sem hagytam :D
2021. máj. 21. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha ez az örgeknek/betegeknek/kismamáknak fenntartott hely volt, akkor talán (talán!) jogos, de ők is mehettek volna pár üléssel arrébb.

Gondolom, nincs saját gyereked, ezért leírom (nem bántásból, hanem hogy tudd, én se tudtam, amíg nem volt gyerekem): egy anyának/apának nagy segítség, ha ül a gyerek. Mert ha áll, akkor fogni kell a kezét, figyelni kell, hogy el ne essen. Egy három évesnél mindenképp, ötévesnél már nem, a négy éves határeset, gyerektől függ.

2021. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Mondtad volna,hogy ez nem jó ötlet,mert a másik ülés pisis.
2021. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Én simán elküldöm az ilyet az anyjába.
2021. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely, leszarom mit mond, menjen oda ahol van
2021. máj. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonlo szitu volt velem is 1-2eve. Draga anyuka meg a hisztis 5,6 eves gyereke le akart ulni, en meg rohadt faradt voltam, akkor jottem haza videkrol, csomo cucc is volt nalam, de neki persze, hogy az en helyem kellett. Eloszor nem adtam at, de persze a szinten ulo oregasszony elkezdett nekem ordibalni, hogy a fiatal nem kepes felallni. Nem birtam hallgatni tovabb a gyerek nyivakolasat, ugyhogy atadtam a helyem egy "akkor ulj le b.zdmeg" kisereteben. :)
2021. máj. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Velem már volt olyan, hogy azért ordibáltak, mert nem ültem le a trollin :D Felszálltam télen nagykabátban, táskákkal a félig tömött trollira, próbáltam oldalra kiállni, mert nagyon ritkán szoktam leülni. Erre felállt valaki, mert azt hitte le akarok ülni, de mondtam, hogy maradjon.

Ahogy ment tovább a trolli észrevettem, hogy egy nő idegesen magyaráz a másik oldalon, rám mutogat. Rászóltam, hogy hagyja már abba. Az volt a baja, hogy elvileg volt mögöttem valaki, amikor felszálltam, és amikor próbáltam oldalra kihúzódni, nem tudom mellettem elmennem a folyosó fele (vagyis úgy mondta, hogy ordított nekem az a valaki, hogy engedjem, de én nem akartam meghallani) és miért nem voltam képes leülni. Végig magyarázott az út alatt a mellette ülőnek rólam az út alatt.


Amúgy, ha nagyon fáradt vagyok (nálam inkább olyan van, hogy feltörte a cipőm a lábam és állni alig bírok), akkor próbálom kerülni a szemkontaktust és úgy ülni tovább :D gyáva vagyok :D

De ha mondjuk van mellettem egy ülés és nincs velem egy hatalmas bőrönd vagy jó pár táska, zacskó, amit nem tudok csak úgy ölbe venni, akkor engedném leülni. Egy táskányi/szatyorni cuccal szerintem bunkó foglalni a helyet.

2021. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!