Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen ismerősei...

Másnak is ilyen ismerősei vannak, hogy állandóan szívességeket kérnek?

Figyelt kérdés

Egy szomszédos nagyvárosba járok át naponta dolgozni és folyamatosan írogatnak páran(olyanok akik egyébként nem is foglalkoznának velem), hogy vigyem őket, hozzam őket. Többször is előfordult olyan, hogy ugorjak már be az xy boltba és vegyem meg azt a terméket. Cseréljem vissza stb.

Én soha nem szoktam tőlük ilyeneket kérni, sőt semmit.

Az alap ha a családtagjaimnak, páromnak kell valami akkor simán megyek, nem is akadok fenn rajta, de túlzásnak érzem, hogy sokszor naponta 2 ember megkeres ilyennel. Munka után már semmi kedvem más cuccai után szaladgálni meg kerülő utakon hazamenni mert fel kell vennem. Én túlreagálom? Más megteszi ezt simán?

Hogyan lehet visszautasítani az ilyeneket ha még tudom, hogy látnom kell őket itt-ott? Tehát nem mondhatom, hogy hagyjon békén, mert pl. párom barátjának a felesége.



2021. máj. 25. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát nem mondhatom, hogy hagyjon békén, mert pl. párom barátjának a felesége."

És neki miért ne mondhatnád?

Nyilván nem bunkón kell, hogy "haggyá má bmeg", de lehet ezt udvariasan is visszautasítani. "Nem, ma nem járok arra.", "Bocsi, nem fér bele a napomba.", "Nem tudok kerülni emiatt", stb. Szerintem teljesen érthető...

2021. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ilyeneket szoktam, de aztán jön a de jó lesz holnap is vagy a jövőhéten...
2021. máj. 25. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért követelőznek, mert híre ment, hogy képtelen vagy nemet mondani.
2021. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mögötted meg röhögnek rajtad.
2021. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
"Kérjél meg valaki mást."
2021. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Akkor megismétled. Egy idő után csak leesik nekik. :)

Ha neked belefér, akkor ajánld fel hogy abból a boltból ahova egyébként is mennél, onnan viszel neki dolgokat. És/vagy ajánld fel hogy legyen kölcsönös, egyszer mászkálsz a kedvéért, utána egyszer pedig ő járjon utána a te kedvedért ami neked kell.

De nekünk bevált a szimpla udvarias visszautasítás ismételgetése, igaz hogy sokszor kellett elmondani, de egy idő után működik.

2021. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!