Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnétek ha Magyarország...

Szeretnétek ha Magyarország éghajlata trópusibb lenne, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Nekem tetszene, ha egész évben nyár lenne. Nem kéne szigetelt házban élni, akár az erdőszélen is lakhatnánk ilyen saját erőből épített bambuszházban, mint Thaiföldön és sosem kéne fűteni.


Mellettünk nőne a banán, a kókusz, a sárkánygyümölcs, a cukornád, meg minden, alig kéne kajára költeni, és rizst, búzát évente kétszer is lehetne aratni.


Bármikor lehetne csobbanni egyet a tóban, bármelyik hosszú hétvégéből lehetne egy rövid balatoni strandolás.


A fákon majmok, makik ugrálnának, az erdőben időnként látnánk tigrist is.



2021. máj. 27. 23:45
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Én nagyon, nagyon örülnék a melegebb éghajlatnak. Szerintem semmiképpen se hajlunk a mediterrán éghajlat felé (pedig sokan már ezt állítják) én konkrétan 25 fok alatt megfagyok ha nem dolgozok, vagy nem vagyok felöltözve. De engedjük el a nadrágszíjat egy kicsit, szükségem van egy kis rage-re: K*rvára gyűlölöm ezt az időjárást, ami itthon van! El van cseszve az egész! Már rég a kólát kéne szlapálni a Balaton partján, de nem bírom, mert kimegyek és megfagyok a 17°C-ban. Télen meg szintén nem történik semmi, elolvad egyből a hó, ami lehullik. Télen egyébként ki se megyek sehova, ha nincs a csontos p*csám alatt a fostalicska kocsim, amit úgy befűtök, hogy még lázam is lesz az utasterében. Szóval igen, jobban érezném magam, ha legalább 5-6 fokkal átlagban melegebb lenne és nem lenne ennyire változékony az időjárás. Sajnos frontérzékeny is vagyok. És tudom, hogy eléggé puncisnak tűnik, hogy az időjárás miatt nyafogok, kevés dolog van, ami ennyire felb*ssza az agyam, de az időjárás az úgy szopás, ahogy van. Nem tudok hozzá alkalmazkodni, mert kiszámíthatatlan és úgyse az lesz, amit jósolnak. Az időjárás ugyanolyan, mint az emberi társaság: Egyszer bőven elég belőle, utána legalább 1 hétig látni se akarom és ignorálni akarom minden akaratommal. A Köpönyeg.hu jobban felhúzza az agyam, mint az M1 híradója. Viszont a hideggyűlöletemnek is meg van a maga előnye, ugyanis képes vagyok 40 fokban is dolgozni, mert engem nem zavar a hőség. Nem tudok hőgutát, vagy napszúrást kapni, izzadni is csak akkor izzadok, ha dolgozok. Az immunrendszerem is ehhez mérten jó, szerintem csomószor észre se vehettem, hogy lebetegedtem, mert mindig meleg körülmények között (nem félreérteni!) tartom magam. Na mindegy, szóval igen, lehetne melegebb, trópusibb idő. Csipáznám enyhén szólva...


20/F

2021. máj. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Nem, mert félnék az ezzel járó betegségektől és veszélyes állatoktól, és sajnálnám az innen kipusztult állatfajokat. Biztos több lenne az ízeltlábú is, amiket nem szeretek.

Valóban lehetne mostanában igazi tél, de aki vezet, annak meg az a jó, ha nincs hó, szóval nem kesergek. :)

2021. máj. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
A tropusi konkretan iszonyu paras, van zuhogos monszun idoszak, de amugy is fulledt, vizes szinte minden a paratol. Meleg eghajlat nemcsak tropusi letezik.
2021. máj. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Gyűlölöm a meleget, nekem már ez az idő is rossz, ami a napokban van! Ha 20 fok lenne a plafon nyáron az lenne max elfogadható nekem
2021. máj. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Azért ez nem így működik, ha itt elkezd az éghajlat ebbe az irányba változni, akkor sok évtized múlva lesznek esetleg trópusi növények,ha egyáltalán lesz. Addig csak pusztul ki minden, a kártevők elszaporodnak. Állatok meg nem lesznek maguktól, ide kell hozni és szaporítani. Ezt már nem fogod megérni, inkább költözz Thaiföldre.
2021. máj. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Igen.

Tervben is van pár éven belül a délebbi országba költözés, torkig vagyok azzal hogy júniusig fűteni kell...

2021. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Csak az hiányozna. Gyűlölöm a meleget, és azt sem díjaznám, ha az ország egyik feléből szavanna, a másikból sivatag válna. A mérsékelt égövön nekem négy, jól elkülöníthető évszak, illetve változatos növény- és állatvilág legyen; a trópusi klíma a trópusokra való, a facsarhatóan párás levegőjű esőerdőkkel, a gusztustalan óriásrovarokkal, a szüntelen, perzselő napsütéssel együtt. Minél távolabb vagyok az ilyen területektől, annál jobb.
2021. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem, mert utálom a meleget. 20 fok felett már végem van 😰
2021. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
A forró nyarakat utálom, már most kivagyok attól, hogy megint kezdődik a nyár. Amikor 38-40 fokos meleg van hetekig, majd megpusztulok. Szóval a válaszom nem.
2021. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

#9 idén nem lesz.


Szerintem ez a 25-30 fok lesz a maximum.


Nem is értem, most globális felmelegedés van vagy globális lehűlés?

2021. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!