Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen problémája, élete,...

Milyen problémája, élete, gondja oldódik meg attól hogy valaki gyülekezetbe jàr?

Figyelt kérdés

Én mint Római katolikus hiszek Istenben megvagyok keresztelve, elsőáldoztam jártam templomba kb 13 éves koromig. Aztán rá jöttem minek menjek az Isten mindenhol jelen van….. nem èrtem akik gyülibe jàrnak minek mennek? Inkább templom mint gyüli… sok hívő amit be dob 20 ezreseket azt megtakaríthatná, én is szegény ember vagyok, kifizetem a rezsit, eszem, meg ami megmarad abból rakok félre, mivel lesz jobb nekem attól hogy dobálom be a pénzt a felekezetbe? Tudom jól vannak jó vallási vezetők de a mai világban a 90%-a ellopja és abból mennek nyaralni üdülni. Házakat èpitenek…. Inkább egy szegénynek adom…. Meg rá jöttem arra azon kívül hogy meg adom a tisztelet, kedvesség nem bántok senkit, ezen kívül nem tartozok semmivel , a szegenyeket segítsek a gazdagok meg az állam, nem mi átlag emberek. Ja és sok mindenbe a magán életedbe bele szólnak a gyülibe a sok sok logikátlan szabály a Bibliában. A szeretet békesség másoknak való nem ártáson kivul minden a szex minden magánszféra. Itthon is lehet imádkozni. Semmi de semmi

Gondod nem oldják meg a gyülik. Amit meg oda be dobálnék inkább itthonra elvasarolom


2021. jún. 9. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Társaság, kapcsolatok.

Szomszédom hitgyülis. Karosszérialakatos. A gyülekezeti tagok folyamatosan ellátják munkával. Ugyanez vica-versa. Egymásnak adják a melót, kvázi megélnek egymásból és a kapcsolatokból. Egyik asztalos, másik kőműves, harmadik könyvelő....

2021. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolati token kivul semmit nem ad a vallas/kozosseg az embereknek, inkabb csak elvesz (ha az elobb emlitetteket nem vesszuk figyelembe), peldaul a tizeden keresztul.


A """szellemi""" megkotozottsegrol nem is beszelve.

2021. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es én is ugyan ezt látom. Azért mondom ha hiszek Istenben bennem él.
2021. jún. 9. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:

"Azért mondom ha hiszek Istenben bennem él"

Aki nem katolikus hanem valamilyen gyülekezetbe jár, az is így gondolja. Sőt, az gondolja csak így igazán, tekintve, hogy egy katolikusnak szüksége van templomra, papra, misére míg egy sima keresztény gyülekezet vidáman elvan egy művelődési házban is.

Azon kívül vannak, akik tényleg hisznek (most ne vitassuk, ki mennyire ért egyet a különböző kisegyházak nézeteivel) és ők szívesen töltenek időt egymással, keresik egymás társaságát, mert mondjuk nem iszogatósak a baráti összejövetelek sem, mindenki családcentrikus, lehet ismerkedni, társat keresni azonos értékrendű személyek között.

A gyülekezetben tized fizetés van ami teljesen bibliai(ha katolikus vagy, remélem te is fizeted az egyházi adót) ha valaki akar, adakozik, ha nem, nem. Van, aki 20 ezrest dobál be, van aki egy ezret. Igazából egy egyháznak addig van értelme, amíg a hívei fenntartják. Ha államilag kell pénzt igényelni, az már baj.

2021. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!