Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha elmegyek pszichológushoz,...

Ha elmegyek pszichológushoz, az hány alkalom után derül ki, ha esetleg nem jó szakember, és nem tud az állapotomon segíteni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után kell erre rájönni?
2021. jún. 12. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, hogy te mennyit dolgozol, mennyire fogadod be azt, amit kihoz belőled.
2021. jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Bocs, de azt tudod, hogy nem ö "javít meg" téged, hanem kettötöknek közösen kell megoldást keresni, azaz neked együtt kell vele müködni???

Ha így állsz eleve a témához, hogy hogy tudod kideríteni, hogy nem használ, akkor értelmetlen belekezdeni egy terápiába.

Aránylag ritka, hogy egy pszichológusnak nincs megfelelö szaktudása, a legtöbb esetben egy terápia azért nem müködik, mert a páciens csodát vár és nem hajlandó tenni semmit a javulásáért.

2021. jún. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell figyelned, meg tudsz e neki nyílni, kényelmesen érzed magad az illetővel. Ha nem érzed úgy, akkor 2-3 alkalom után én váltanék.
2021. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Amikor én jártam pszichológushoz, már a második alkalom után derült ki, hogy rosszul csinálja az egészet...


Értem én, hogy meg kell ismernie, meg hogy mindent tudnia kell az előéletemről, de amiket kérdezett, annak semmi értelmét nem láttam.


Azzal a gonddal mentem hozzá, hogy mivel

bantottak az iskolában,

és a gyerekkori legjobb barátom egy el általam el sem követett bűncselekménybe is belekevert,

illetve a srác akibe két évig szerelmes voltam durván elutasítottott


- ezek miatt önértékelési problémáim lettek, szorongtam, vagdostam magam és koplalni kezdtem, ami miatt 40 kilósra fogytam 17 évesen.


Erre a pszichológus körbekérdezett a családról (anyámat többször kezelték pszichiátrián, mert mániás depressziója volt, és a mániás epizódjaiban gyerekként féltem is a saját anyámtól).

A pszichó annyit szűrt le, hogy van nálunk egy fél éve menhelyről hazahozott kutya, biztos arra vagyok féltékeny és azt akarom hogy a szüleim figyeljenek rám..


Hát.. rohadtul nem így volt.



Utána kérdezgette, hogy hol lakunk, stb., mondtam, hogy X éve költöztünk ide 350km-ről. Magára a költözésre nem emlékszem, mert 6 hónapos voltam még csak.


Következő következtetés: "az is közrejátszik a problémámban, hogy a költözés egy törést jelentett az életemben, hiszen sok ember életét felborítja, ha ilyen nagy távolságra költözik a szülővárosától".


Fél éves voltam b@2meg, mégis mit érzékeltem volna én az egész költözésből?!


Nem hiszem, hogy kókler volt, hiszen az orvosi ügyelet feletti "rendelőt" bérelte..

De amiket kitalált, meg kikövetkeztetett, az nevetséges volt. Pénz és idopocsékolas.


Úgyhogy 2 alkalomnal többet nem voltam, mert úgy gondolom hülye volt hozzá, de nagyon.

2021. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
#4-es Már ne is haragudj, de amiket kérdezett, azoknak igenis van köze a problémához. Az, hogy te vagdosni kezdted magad egy srác miatt és bunkó módon visszautasítasz minden nemű segítséget, arra utal szerintem, hogy figyelmet akarsz, mert nem foglalkozik veled senki az elviselhetetlen természeted miatt. Ezt persze a pszichológus nem fogja neked így elmondani, de igaza volt. Rátapintottam a lényegre?
2021. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

5-ös nyitott voltam minden segítségre.


De őszintén, amikor konkrétan elmeséltem neki, hogy miután a fiú lepattintot azután kezdtem el koplalni, erre azt mondja, hogy mivel van egy "új" kutyánk, amiatt csinálom az egészet!

Dehogyis. Egy kutya miatt ki akarja magát csontsoványra ehezetetni??

2021. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Ez még mindig tart vagy ez egy régi sztori?
2021. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már 10 éves sztori.
2021. jún. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Akkor remélem már túltetted magad azon a szerelmen. Egy szerelem miatt soha nem szabad magadban kárt tenni, mindig saját magad vagy az első. Ez egy olyan lecke, amit nekem is hosszú évek alatt sikerült csak megtanulnom.
2021. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!