Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem vicc, hogy...

Csak szerintem vicc, hogy eltűnt a koronavírus?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja még oltás mánia volt, meg miattad leszünk Olaszország, meg ne menjünk sehova, meg maradjunk otthon, meg minimalizáljuk a találkozást, meg maszkviselés.


Most meg ott tartunk, hogy teltházas focimeccs, meg "csoda kártya" ami mindent is enged.


De elég szimplán erre az oldalra nézni, pár hónapja nem volt más kérdés csak koronavírus, most meg konkrétan nem is láttam már ilyen kérdést hetek óta.


Csak szerintem vicc ez az egész?


2021. jún. 14. 22:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Mondok jobbat, szeptemberben visszatér. Én már most tudom előre. Rendes ez a vírus hogy nyáron mindig meg enyhül.
2021. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Lemaradtál arról, mik történtek az elmúlt hónapokban? Oltások például?
2021. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Szerintem is csak egy vicc ez az egész.

Csak sajnos sokan komolyan veszik.

2021. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

97%-os a túlélési arány. Szerinted?

Az is érdekes hogy itt Angliában elmarad a jún. 21-i nagy nyitás de a G7 találkozót nem lehetett volna Zoomon lebonyolítani (bezzeg ha egy pestis - egy valóban veszélyes vírus - szabadult volna el soha az életben nem hagynák el a házukat). Az ilyenek miatt nem bízom egy kormányban se. Jajdeveszélyesavírus de közben a legfertőzöttebb országokból is (pl. India) fogadják a politikusokat.

2021. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Oltások például?"


Ja oltások...


Az oltások amiknek csak a második dózisa ad "teljes" védelmet, de az emberek már az első után megkapják a "mindent szabad" kártyájukat és kint tobzódnak az utcán.


Vagy az oltások, amit kampányként használtak, hogy X millió beoltott, nyitnak a teraszok, még X millió beoltott és mehetsz foci EB-re? :D


Ne vicceljünk már.

2021. jún. 14. 22:48
 6/18 A kérdező kommentje:

Amúgy mindig a South Park SARS-os epizódja ugrik be az egészről:

https://www.youtube.com/watch?v=pG164aOoLhA


Amikor Randy Marsh azt mondja, csak 98% esélye van, hogy túléli a vírust.

Csak ezen akkor még mindenki nevetett, aztn most konkrétan valósággá vált ezaz egész.

2021. jún. 14. 22:50
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem tűnt el, csak most lanyhult, részben az oltványozások miatt is.
2021. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%

#5

Nem igazán értem a logikád. Már az is baj hogy ahogy egyre több a védett ember a járvánnyal szemben, egyre inkább lehet lazítani a korlátozásokon?

Egyeseknek tényleg semmi se jó...

2021. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
A részleges védelem is védelem, és két oltás se ad 100%-os védelmet. Minél kevesebb a fertőzhető ember, annál nehezebb dolga van a vírusnak hogy terjedjen. Hiába van kártyája a frissen oltottaknak, ahogy egyre több az oltott, egyre kisebb a frissen oltottak aránya is. Ha elérünk egy kritikus arányú védettséget, amihez messze nem kell 100%, akkor kihal az egész vírus úgy ahogy van (csak ezt világszinten nehéz lesz elérni). A nyár, meleg idő is nehezíti a terjedését, részben közvetlenül, részben mert többet tartózkodunk a szabad levegőn, kinyitjuk az ablakokat stb. Ha lesz egy újabb hullám, az valóban leginkább ősszel várható, mikor mindenki hazajön a nyaralásból, kinyitnak az iskolák és még az időjárás is lassan rosszabbra fordul. De azért remélhetőleg az már egy kisebb hullám lesz csak, amit a kórházak le tudnak kezelni.
2021. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Már említették cikkekben, hogy valószínűleg ez is szezonális, mint az influenza. Tavaly nyáron is szabira ment, idén is. Tavaly ráadásul oltás sem volt és úgy is. Úgyhogy tessék ősztől tavaszig sok-sok D vitamint (legalább azt, ha már mást nem) szedni, az sokat segít minden ilyen nyavalyán!
2021. jún. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!