Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan határozhatom meg az...

Hogyan határozhatom meg az MBTI típusom?

Figyelt kérdés

Az biztos, hogy introvertált vagyok és az is, hogy nem vagyok szenzor.

Így kiesik 12 db típus a 16-ból. A tesztek mind a 4-et kiadták már. INTJ, INTP, INFJ, INFP. INTJ-ket ismerek és az olvasottak alapján sem illenek rám a tulajdonságai. Szóval marad az INTP, INFJ és INFP. Szerintem inkább vagyok F mint T. Például időben érkezem a találkozókra, nem úgy mint egy INTP. És olyan okos sem vagyok, az iskolában mindig szorgalmas voltam, nem tudom, hogy e nélkül, hogy teljesítettem volna. Szóval most az INFJ és az INFP közt vacillálok. Az INFJ leírása jobban illik rám, de inkább P vagyok. A kognitív funkciós teszten INFP grant és INFJ típus jött ki. Hogy dönthetném el, hogy mi a típusom? Tudnátok segíteni?



2021. jún. 16. 12:34
 1/7 anonim válasza:
0%
2021. jún. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 16personalitiesen rég túl vagyok. Ráadásul az csak a nagyon kezdőknek való. De azért köszönöm.
2021. jún. 16. 23:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A funkcióknak nézz utána jobban, és nézd meg, mik a gyengeségeid és mik az erősségeid, és nézd meg, melyik funkciód használod leggyakrabban, és hogyan használod őket összességében. Attól, hogy erős a P-d, még lehetsz INFJ. Én INTJ vagyok, és nagyon erős a P-m, mégsem ez jellemzi az általános gondolkodásmódomat. Bár írásod alapján, ha tippelni kéne INFP-nek mondanálak. Szoktam azonosítani csak úgy írásból másokat, és elég pontos szokott lenni. Az INFJ-ket sokkal szelídebbnek ismertem meg, finomabban kommunikálnak, az INFP-k azok akik "erősebben."
2021. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Például időben érkezem a találkozókra, nem úgy mint egy INTP."

Egyébként ez még nem feltétlen jelenti azt hogy ne lennél az a típus, vagy pl. infp.

Mert bármelyik típus a rá jellemző gyengeséget felül tudja írni, ha ügyel rá. Ismerek INFJ-t, Se a leggyengébb funkciója, mégis tökéletesen boldogul a hétköznapi világban, az ügyintézésekben, és én is. Megtanultunk mindketten túllépni rajta, még jobban is csináljuk, mint akár egyes szenzorok. De én nekem mégis olyan félelmeket, szorongást okozott az Se világ, ami csak egy INTJ vagy INFJ-re lett volna jellemző. Objective Personality-t javaslom, ott nézz utána mindegyik típusnak a jellemzőjére, meg funkciókat is jól elmondják.

2021. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kognitív funkcióknál valószínűleg az Fi-Te páros vagyok. Viszont talán az Se az amiben a legrosszabb vagyok. Gyakran a gondolataimba mélyedek, kb. sosem tudom, hogy mi történik körülöttem. Sokszor lemaradok róla, hogy mi történt a környezetemben. De sose hagyok el semmit és az ajtót is mindig bezárom. Bár gyakran aggódom, hogy tényleg bezártam e. Mikor elindulok valahonnan mindig lecsekkolom, hogy maradt e valami pl. az asztalon. Sose kések, de a környezetemben hatalmas a káosz, de ez általában egyáltalán nem zavar. De amúgy szeretek rendszerezni dolgokat, de csak ritkán jutok el a kivitelezésig.

Ha pl. egy tanáromnak, rokonomnak, osztálytársamnak kell írnom akkor szétóvatoskodom magam az ...esteleg, tudnál, lenne szíves, lehetne szó arról ha szépen megkérem... típusú mondatokból barokkos körmondatokban fogalmazom meg a mondandóm.

2021. jún. 18. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem inkább infj vagy. De majd meglátod.

2021. jún. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
INFP vagyok a kognitív funciók alapján. Szóval INFP vagyok. De sok a hasonlóság a két típusban, szerintem remekül meg tudom érteni az INFJ-ket is.
2021. jún. 21. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!