Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Házból negyed részt örököltem,...

Házból negyed részt örököltem, ki tudom fizettetni valahogy tesómmal?

Figyelt kérdés

A többi az övé, féltestvérek vagyunk. Ő benne él már a családjával, tehát az eladás nem valósítható meg.

Viszont így nem tudom hogyan juthatnék hozzá, van erre valami törvény, ami kötelezi, hogy idővel fizessen ki? Felhoztam már neki a témát, de folyton halogat, ignorál.



2021. jún. 18. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közös tulajdon megszüntetésére lehet pert indítani. Bizony el lehet adni, elárverezik a feje fölül is.
2021. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha nem tudtok egymás között megállapodni, akkor csak hosszas költségek pereskedés által lehet elintézni a dolgot.


"Felhoztam már neki a témát, de folyton halogat, ignorál."

Ebben az esetben felhozhatod hogy ha nem tudtok megegyezni, akkor perre viszed a dolgot.

2021. jún. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tudom, hogy nem élnek nagy lábon, másfelől mindig is törődött velem, szóval nekem ez most rohadt kényelmetlen. Ha meg tudnánk állapodni, hogy törlessze vagy valami nekem az is jó, de azért az örökségem szerintem nekem is jár.
2021. jún. 18. 12:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy jár az örökség. Lehet részletet is fizetni a forgalmiérték után, vagy adhat más vagyont, ha nincs pénzük. Nyilván ő is érzi, hogy tartozik neked ezzel, csak kellemetlen neki a dolog. Ha nagyon tanácstalanok vagytok, jó szándékkal még egy ügyvédet is megkérdezhettek, hogy mit javasol.
2021. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Ha gyerök is van, nem árverezhetik el. Vagy olyan sokáig fog húzódni a per, hogy a negyedrészből semmit se kapsz.
2021. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha az egészet használja, kérj bérleti díjat a részedre.
2021. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A testvéred aki törődött veled. Te meg sajtolnád belőle a pénzt, mert azt hiszed nála van az örökséged, ami "jár". Én hosszasan ki tudom fejteni, hogy a testvéreim és a szüleink között milyen kapcsolat és múlt van. Kinek menni örökség járna, és pluszba, hogy ki milyen ember, jó-e rossz-e, tud-e bánni a pénzel, vannak-e lehetőségei, minden...

te meg "mejt ajz jár".

Szánalmas vagy. Hol a hála? Menjél oda. Beszéljétek meg, hogy hogyan gondoljátok az örökösödés témát. És egyezzetek meg valamiben. Lehet szívesen adna neked valamennyi összeget, akárhogy nézzük, ő a szerencsésebb anyagilag. De neki kell jobban stabilnak maradnia. Mondjuk 5 éven át havi 20 ezer forint. Vagy valami ilyesmi.

2021. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7: mi az, hogy azt hiszem, hogy nála van? Te részeg vagy? Törvény szerint az enyém, apukánk közös volt. Mit értetlenkedsz?

"Mondjuk 5 éven át havi 20 ezer forint"

És én nem ezt írtam? Nem értem itt az embereket.

2021. jún. 20. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!