Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kikre szokták azt mondani...

Kikre szokták azt mondani hogy tápos csirke?

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elkényeztetett, gyáva emberekre. Általában városi anyuci pici fiára.
2021. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Mi itten Erdelyben a magyarorszagiakat nevezzuk taposnak.(Elkenyeztetett gyava emberek ahogy az elozo mondta es meg par dolgot hozzatennek de serto lenne :)) )
2021. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lelkileg, fizikailag gyenge emberekre. Rám is mondták már, még gyerekkoromban, amúgy nő vagyok.
2021. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek valamiért azt gondoltam hogy a kigyúrt férfiakra használják ezt a jelzőt, de ezek szerint tévedtem.

Köszi

2021. jún. 22. 18:36
 5/5 Cubina ***** válasza:
94%

Az én gyerekkoromban a falusiak csúfoltak így bennünket, pestieket. Nyaralónk volt, csak akkor jártunk le ha szép idő volt, szerintük semmi hasznunk nem volt, csak lementünk oda és lógattuk a lábunkat, rendes ruhákban jártunk (nem félmeztelenül, ahogy ők rohangáltak), sápadt arcúak voltunk, akik a kemény munkát (kaszálás, kapálás, gyomlálás, ültetés, stb.) még hírből sem ismerik.

Barátkozni se akartak velünk, mert lenézték a "semmittevőket". 90%-uk még sose járt Budapesten, el sem tudták képzelni, hogy milyen a város. Aztán amikor jobban megismertek minket, rájöttek hogy nem is vagyunk olyan szörnyűek, és onnantól már nem volt diszkrimináció, nagyon jó barátok lettünk, egész nyáron együtt lógtunk, és mikor jöttek a hidegek és kezdődött a suli, sírva váltunk el egymástól. :)

2021. jún. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!