Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy konkrét zeneszámnak köszönhetően szomorú leszek?

Figyelt kérdés

Tehát, a helyzet a következő:

Tegnap este folyamán egy kicsit összevesztem egy olyan emberrel, aki nagyon fontos a számomra.

Egész éjszaka nagyon furdalt a lelkiismeret, amiért nem tudtam bocsánatot kérni tőle, mert nem tudtam elérni őt.

Rengeteg dolog volt éjszaka a fejemben, közöttük ez a dal is ("Homonyik Sándor - Sose búcsúzz el").

Tegnap este, amikor eszembe jutott ez a dal, sokkal szomorúbb lettem, annyira, hogy egy sírógörcs is elkapott engem.


Ma reggel, akivel összevesztem, sikeresen megbeszéltük a dolgainkat, és azon a téren most már minden rendben van.

De sajnos ez a dal teljesen véletlenszerű időpontokban eszembe jut, és ugyan úgy, szomorú leszek, és a sírás kerülget engem!


Ezt a dalt Kb. 9-10 éve ismerem, unokatesóm mutatta nekem (De bár csak ne tette volna, mert akkor valószínűleg még a mai napig sem ismerném, és most nem tartanék itt).


Azért merült fel bennem, hogy esetleg van összefüggés a dal, és a személy között, akivel összevesztem, mert egyszer volt egy szomorú álmom ezzel a személlyel kapcsolatban, és ebben az álomban is ez a dal csendült fel.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy mit tudok tenni, hogy ne fogjon el a szomorúság, amikor ez a dal, vagy ennek a dalnak az egyes részei (Dallam, szöveg) eszembe jutnak?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jún. 27. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten lehet összefüggés a számnak a személlyel.

Én végre megtaláltam a tökéletes lányt az életembe amilyet mindig is elképzeltem magamnak, de végül kiderült, hogy csak kaland volt.

Azóta ezt a számot teljesen áttudom érezni, és meg is könnyezek rajta mindig. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=7k7KoJnvQCk


Lehetséges, hogy nem szeretnél attól az embertől elbúcsúzni. Ha fontos neked mindig közel akarod tartani, de tudod, hogy ez öröké nem fog tartani. Ha picit is belegondolsz a számnak köszönhetően az természetes, hogy rossz.

2021. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert rá emlékeztet, hozzá köthető pl.: a zene szövege.
2021. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1:

Nem szeretném elveszíteni ezt az embert, mert nagyon szeretem őt!

Sajnos az utóbbi napokban elég sokat veszekedtünk :(

2021. jún. 27. 20:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak nyugi. :3

Mindent meglehet beszélni, ezért vagyunk emberek.

Kérj bocsánatot még ha nem is a te hibád és próbáljátok meg a régi állapotot visszahozni. Szerintem lehet veszekedés nélkül is élni, csak meg kell találni a közös hangot. Biztos szeret ő is és nem tartja fent sokáig a haragot.

2021. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az álom lehet talán a fő oka, vagy valamiféle gondolat vagy érzelem társítás.

Próbáld kitörölni a gondolataidból azt a zenét. Például hallgass vidám zenéket ilyenkor, az áthangol.

2021. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!