Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan buktattak meg elsősegé...

Jogosan buktattak meg elsősegélyen?

Figyelt kérdés

Egy borzaszto bunkó vizsgabiztos volt, nem is köszönt, csak rámförmedt meg a társamra aki még bent volt, hogy húzzunk már tételt, meg előtte 8ból 3 ember ment csak át (haverokat akiket kérdeztem, mindenki röhögve ment át, néha néha hallani, hogy valaki megbukott, azt is csak ilyen mendemonda szinten)

Azt húztam, hogy egy ember biciklibaleset során elvágta a nyakát és spriccel belőle a vér. Mindent jól elmondtam, hogy artériás vérzés, felültetem, hogy a seb a szíve felett legyen, majd mondtam, hogy megpróbálnám leszorítani a sebet (ezután elkezdte rázni a vizsgáztató a fejét) és mondtam, hogy akkor nyomókötés (bevillant, hogy nem tanulunk nyomókötést fejre ki akartam magamat javítani, de már nem engedte), mondta hogy ennyi volt, majd legközelebb. Lehet ti tanultatok ilyet, de mi nem. Megkérdeztem a többieket, ők sem emlékeztek rá. Egy lány volt, aki mondta (máskor volt oktatáson mint én), hogy be kell nyúlni a sebbe és nekiszorítani a csigolyának. Ő neki az oktató csak szóban mondta. Erre sosem gondoltam volna. Végignéztem a jegyzeteimet, az előadást le is fotóztam, de erről sehol semmi. Vettünk artériás vérzést, nyomókötést, de erre sosem emlékeztem volna.

Amikor eljöttem, 8ból 5 ember bukott meg, a többieket már nem vártam meg..



2021. jún. 29. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk konkrétan azt mondta az oktató, hogy nem kell tőle parázni, semmi értelme nincsen az egésznek és, ha esetleg ilyen szituációba is kerülünk azzal segítünk a legtöbbet, ha gyorsan segítséget hívunk. Azt mondta a vizsgán is így fognak majd hozzáállni és esetünkben így is volt. Nekünk csak egy délután volt az oktatás, a vizsga napján elolvastam a könyvet és ennyi. Már nem emlékszem, hogy milyen tételt húztam, de nem tudtam mindenre válaszolni, valamit tudtam, valamit nem. Sikerült és igazából én sem hallottam olyat, hogy valaki megbukott volna. Akikkel én voltam mind átmentek.
2021. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, nekem nagyon rendes volt a vizsgabizottság. Neked most nem volt szerencséd.
2021. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el rosszabb az, ha forgalmi vizsgán húznak meg. De az is simán benne van a pakliban. Nem kell rajta emésztened magadat.
2021. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, vizsga előtt engem is azzal álltattak, hogy elsősegély vizsgán kb szökőévente egyszer buktatnak meg embert, és hogy gyerekjáték lesz, aztán én is kifogtam egy olyan vizsgabiztost, akinél jobban izzadtam mint egy keményebb vizsgámon az egyetemen. Előttem egy lányt azért buktatott meg, mert újraélesztés után véletlenül fejbecsapta a bábut a hosszú hajával, és még le is cseszte hogy miért nem összekötött hajjal ment…Nagyon életszerű hogy ott fekszik előtted egy olyan ember akinek összeomlott a keringése, és ahelyett hogy rögtön segítenél neki, elkezdesz hajgumit kutatni a táskádban. Engem is alig akart átengedni, és borzasztóan bunkó volt. Egyébként az előttem válaszoló jól írja, te átlagemberként a segítséghívásban tudsz a legtöbbet segíteni. A legtöbb vizsgán ezért is állnak hozzá lazábban, de úgy néz ki hogy mi kifogtuk.
2021. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Erről inkább az oktatód tehed, a vizsgabiztos a 100%-ot várja el, a kezed közt elvérzett volna a "sérült". Nem tehetsz róla, hogy nem tudtad és "meghalt", de a vizsgaelnök meg nem tudja, hogy ezt kihagyta az oktatód. Szerencsédre az elsős. a legolcsóbb forduló, mész újra, aztán ha mázlid van, valami könnyűt húzol. Sok sikert a jogsihoz!
2021. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Elszorítod, igen, de 1,5 percenként kis időre elengeded, hogy kapjon oxigént az agy. Nyakra nyomókötést nem tehetsz, mert akkor tényleg minden oxigént megvonsz az agytól.


Egyébként a legegyszerűbb segítséget hívni.

2021. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Maga az “ítelet” jogos, mert nyilván ezt tudni kellene, csak nem tanultuk és bunkó volt a vizsgáztató..
2021. jún. 29. 16:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon ritka, ahol én voltam, ott mindenkit átengedtek.


Egyébként velem a Johanniták voltak hasonlóan bunkók, a gimiben még volt egy akció, miszerint 30 óra közösségi szolgálatot le lehet igazolni az 50 órából, ha résztveszek a Johannita elsősegély kurzusokon, és átmegyek az írásbeli, illetve gyakorlati vizsgákon.


Az írásbeli vizsga is megért egy misét, de a gyakorlatin már kifejezetten szándékosan szivattak. Nagyon szemetek voltak, legalábbis velem.


Végülis némi szívózás után megadták az órákat, de addigra leigazoltam a hiányzó óráimat mással.


F

2021. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Az biztos hogy nem volt jogos, hogy nem engedte, hogy kijavítsd magad. Lehetsz ideges is, vagy izgulós, semmi oka 2 mondat után kivágni. Szerintem kb semmi kedve nem volt ott lenni, ezért mindenkit próbált az első hibánál kiszórni, hogy minél hamarabb végezzen. Igaz én most fogok menni, de az oktatónk nagyon jóban van a vizsgáztatókkal, ezért elmondta mire számítsunk. Nálam az verte ki a biztosítékot, mikor közölte hogy a magabiztos fellépés nagyon fontos. Hát sajnálom hogy egy vizsgahelyzetben nem árad belőlem a magabiztosság és hogy tudom mit csinálok :D
2021. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Erőmű utcában voltam, egy vén faszi és egy iszonyú rosszindulatú arcú adminisztrátor?? nő ült mellette. Nem tudom, hogy itt találkozott-e már vele valaki.

Konkrétan csak a fiúkat buktatta meg, a 16 éves lányok az "ööö-hmmm", meg a gagyi poénjaira való vihorászásra kapták meg a kis kártyát.

Ha fiú-lány ment be konkrétan a lányt nem is kérdezte, csak a fiúval kötekedett. Tőlem már olyan dolgokat kérdezett a tüdőkárosodásról, hogy a Semmelweisen is megirigyelnék egy szóbelin. A kiscsaj mellettem meg már 5 perce nyomogatta a bábú mellkasát, és hozzá sem szólt.

Az ember ki se tudta mondani a mondatát, mert félbeszakította, gúnyolta, kötekedett, belejavított. Én velem mondjuk nem volt szerencséje, mert nem tini vagyok, az agyam is elborult. Úgy voltam vele, ha megbuktat akkor már jól elküldöm a büdös pitsába, vesztenivalóm nincs. Köpni nyelni nem tudott, aztán átengedett. :D Szóval talpraesettnek kell lenni, és nem szabad engedni, hogy az ilyen vén rókák(faxok) kihasználják a fiatalságod, és megpróbáljanak elnyomni.

2021. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!