Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másban milyen érzéseket kelt...

Másban milyen érzéseket kelt a felnőtt szó?

Figyelt kérdés
Én valahogy mindig negatívnak éreztem ezt a szót, mert azt figyeltem meg életem során, hogy a felnőttek fásultak, életuntak és boldogtalanok. Ti hogy vagytok ezzel? Sok ember állítja, hogy nem akar felnőni. Ilyenkor gondolom arra gondolnak, hogy sosem lesznek túl merevek és depresszívek. De elvileg ennek a szónak pozitívnak kellene lennie. Hogyan érhetném el, hogy ez a kifejezésről ne negativitás jusson az eszembe?

2021. júl. 6. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Felnőttnek lenni felelősség, és egyben szabadság, elmondom hogy számomra miért, gyerekkoromtól imádom a motorokat, ebből kifolyólag alig vártam hogy számomra is eljöjjön a pillanat amikor bekerülök ebbe a körbe, amikor ez megvalósult már 24 elmúltam, mégis amikor a sajátom ott állt előttem, amiért tepertem na az feledtette velem a kort, mai napig megbolondulok 29 évesen, pedig voltak helyzetek amikor szörnyet is halhattam volna, de megoldottam és ezt betudtam a kezdeti láznak, mindig utólag döbbentem rá hogy mekkora felelősség hogy vezethetek, mert vagy börtön vagy sírhely járna nekem egy rossz döntés miatt.

Senki sem támogatott egyébként, és mindenki próbált tiltani engem az utolsó percig, hiába a portán volt a gép, akkor is azt hallgattam menj inkább autóval, nyugodtabbak vagyunk.

2021. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy ehhez hogy jön a motorozás, azt nem értem🤷‍♂️

Én már 15 évesen 400-as motorral motoroztam, mégsem éreztem azt hogy felnőtt lennék, sőt rengeteget fogócskáztam a rendőrökkel, aminek kb most ittam meg a levét, mert a legapróbb hiba miatt elvették az autóm forgalmiját.... Persze megismertek, hisz anno mikor olyan motorral voltam amire volt jogsim, azzal simán megálltam nekik, de azzal hogy rendszám nélkül otthagytam őket, nemigen tudtak mit kezdeni.

A lényeg, ennek sem sok köze van a felnőttséghez. Én hiába tisztában voltam a felelősséggel, ahol csak lehetet nyélgázzal közlekedtem. Manapság már valahogy túllendültem a hülyegyerek korszakomon, a motorra is közlekedési eszközként tekintek és próbálok defenzíven vezetni.

Nekem a felnőtt szó inkább pozitív jelzőnek minősül.

2021. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonlóan negatív érzés, mert munka, kötelesség, felelősség társul hozzá. Igaz, gyerekként ott az iskola mint kötelesség, és egyre nagyobb a teher a gyerekeken, kimerültek ők is, szóval a gyerekkor sem teljesen felhőtlen, de akkor is. Felnőttként másokért is felelsz, pl. el kell tartani a családodat. Emiatt nehezebb, mint gyerekként. És a kor, az öregedés, a romló egészség is évről-évre egyre jobban bonyolítja a dolgokat.
2021. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!