Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális hogy itt tartok 19...

Normális hogy itt tartok 19 évesen az életben?

Figyelt kérdés

Suli: egyetemen tanulok,most leszek másodéves.

Munka:állandó munkát suli mellett nem tudok vállalni ezért nyaranta diakmelozom. Most kimarad de jövőre újra szeretnék. Már 15 éves korom óta minden nyáron dolgoztam a mostani kivételével. A mesterképzés alatt már tervezek dolgozni, mert ott kevesebb óránk lesz.

Pénz: a szüleim még támogatják a megélhetésem.A szórakozasom és az utazásaim teljes mértékben én állom. Van félretett pénzem, amiből ha minden kötél szakadna meg tudnék élni egy darabig.

Jogsi:nincsen, egészségügyi okok miatt

Lakás: kollégiumba lakom, hétvégente haza járok.

Kapcsolat:nincs, de most úgy érzem az egyetem elveszi minden energiám.

Bevétel:a szociális ösztöndíj és a tanulmányi ösztöndíj.

Nyelvvizsga:van egy C1es angolból és egy B2 spanyolból illetve franciából.

Átlag:jól tanulok, 4-esek 5-ösek az eredményeim, így bentmaradok állami képzésen



2021. jún. 16. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem
2021. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, teljesen rendben van. Nem is értem a kérdésed.
2021. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Miert erzed azt, hogy nem?
2021. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen jól csinálod, jobban mint az átlag.

Érett gondolkodású, normális fiatal vagy, jó értékrenddel.

2021. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
A hogy a többiek írták teljesen normális,le a kalappal előtted. :)
2021. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Persze, mit hiányolsz az életedből?
2021. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Azért kimaradt a lényeg: mi a motiváció, mivel fejleszted a jellemed, mi az életcélod? Ha sok mindent leírtál, ennek sem kellene kimaradnia a felsorolásból
2021. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Sosem értettem ezt a kapcsolatra nincs időm dumát. Egy kapcsolat nem idő, hanem feltöltődés, jó érzés, stb. Semmiben nem hátráltat, főleg nem fiatalon, egyetem mellett.


Amúgy hozod a papírformát. A papírforma viszont egy elég unalmas útra vezet, sokkal többet kellene keresned a kiugrási pontokat, de még van időd, persze.

2021. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy milyen szakon vagy az egyetemen es miert pont ott. Ez sajat velemeny, de az egyetemi szakok nagy resze teljesen felesleges, idopocsekolas. Sokan azt hiszik, hogy ha majd lesz egy diplomajuk akkor jol fognak keresni, pedig ez nagyon keves szakra igaz. (Jol keres alatt ertsd: min. 500e Ft)

Ha erdekel amit tanulsz es tenyleg lelkiismeretesen csinalod akkor tok jo. De ha csak ott vagy mert most "ott kell lenni" es nem tudod mihez kezdj az eleteddel akkor az baj.


19 evesen szerintem teljesen oke, hogy a szuleid tamogatnak, naluk/altaluk fizetett helyen elsz. Szerintem a teljes levallas 21-23 kozott megfelelo. Errol kevesen beszelnek, de baromi fontos, hogy az atlagos dolgokba eletkepes legyen, mert tok jo ha ott van a vegzettseged, de nem tudsz szamlat fizetni, normalis eteleket fozni, takaritani, fenn tartani egy lakast (anyagilag es minden mas ertelemben)


Jogsival szerintem raersz meg, 30-ig azert tedd le.


Nyelvek: minnel tobbet beszelsz es minnel jobban annal jobb. Teljesen mindegy milyen allasod lesz, a nyelv mindig elonyt fog jelenteni.


Ami ezen kivul szerintem meg fontos lehet a kozeljovodbe az az, hogy tajekozott legyel. Tudd a tortenelmet, tudd, hogy minek mi a kovetkezmenye. Lasd at a tortenelmi logikat, a tarsadalomban levo folyamatokat. Ez sokkal fontosabb mint, hogy az osszes evszamot tudd. Tartsd tavol magad a radikalis nezetektol, probalj meg mindig kulso szemlelokent figyelni, olvass/nezz sok es kulonbozo hirportalt.

Ne hagyd magad megvezetni.


Valamint az osszes eddig felsorolt dolog nem er semmit, ha lelkileg es erzelmileg nem vagy rendben. Ne hanyagold el a barataidat, az ismeroseidet. A csaladoddal is tartsd a kapcsolatot ha minden rendben van otthon, ha nem akkor pedig inkabb szakitsd meg veluk a kapcsolatot, mert csak mergezni fognak.

Figyelj a sajat lelkedre es a korulotted levok lelkere is. Ha van kedved vegezz karitativ munkakat, amik feldobnak teged es emberileg tobbe tesznek. De ezekkel a tetteiddel ne kerkedj masoknak.

Ertelmisegi mellett vallj erzelmisegive is.


Minden jot! :)

2021. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem. MINDENT ami számít, kihagytál, mintha nem is lenne. Személyiségbeli fejlődés, mentális állapotok, érzések, emberi kapcsolataid szintje, stb. Én 17 éves koromra kár egy stabil kritikus gondolkodásmósot kialakítottam, határozott véleményem lett a világról amiben élek, pl spiritualizmus, politika, művészet, betegségek gyógyítása, személyiség alakítása.


Mihamarabb menj el pszichológushoz. Számomra szörnyű gondolat, hogy te szavazhatsz.

2021. jún. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!