Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még itt, aki ezerszer...

Van még itt, aki ezerszer jobban szereti a dolgozói "felnőtt" életet, mint amikor középiskolába/egyetemre kellett járnia?

Figyelt kérdés

Rengetegszer mondták szülők, hogy élvezzük ki, amíg iskolába járunk, mert majd a munkás élet lesz az igazán kemény és onnantól vége a "jó világnak". Én utáltam iskolába járni, és az egyetemi évek alatt is azt vártam, hogy ennek az egész bürokratikus hányadéknak vége legyen (trágya Neptun, 95% tölteléktárgyak, hallgatói önkormányzat [HÖK], kollégium, stb.), ellenben már 4 éve dolgozom, és soha nem sírtam vissza azokat a bizonyos egyetemi éveket.

A munkám szeretem, a beosztásom fix, a keresetem az enyém és arra költöm, amire bizonyos értelemben akarom, ráadásul onnantól kezelik inkább felnőttként, vagy egyenrangúként az embert, amint már dolgozik.


2021. jún. 21. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Hát te lehet így gondolod,de ezt leszámítva egy rakás szar dolgozni:D de ez csak az én véleményem,és 100-szor inkább járnék még suliba,tele voltam barátokkal,csajokkal,élményekkel...most meg mivan? güri meg néha elszívok egy jointot aztán annak örülhetek.
2021. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Annál éppenséggel jobb valóban. Viszont a nyarakon tényleg élni kellett volna. Gondtalan nyarakon. Szerintem erre gondoltak.
2021. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legjobb dolog ami történt velem az az,hogy vége lett a középiskolának.
2021. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. En jo tanulo voltam es nem volt rossz a magatartasom, megis ugy feltem kisebb koromban, kesobb csak utaltam, untam. Egy siralomnak tunt bejarni. Illetve barataim voltak, szerettem az osztalyt, szerelmes voltam mindig valakibe, de az a csengo, az 45 perc hallgatas egy traumatikus emlek. Pedig azota ket orakat is ulok, hogy valamit tanuljak. De hatevesen az a trauma belemegett.
2021. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"güri meg néha elszívok egy jointot aztán annak örülhetek."


Hát, ha szarul alakítottad az életed, akkor azért a néhány évnyi barátokért, csajokért és élményekért cserébe elcseszted néhány évtizednyi barátokat, csajokat, élményeket.

2021. jún. 21. 13:22
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Dettó. Ugyanúgy ülök x helyen egész nap és azt csinálom amit más mond, csak munkahelyen ezért fizetnek, van szabadnap, ha letelik a munkaidő akkor nincs házi feladat, dolgozat/vizsga meg beadandó, van tb, tudok munka közben enni, inni, mosdóba menni, telefonálni, ha akarnék cigizni is kinehetnék, nincs úgy beosztva a napom mint suliban. Kiszámíthatóbbak, "egyenletesebbek" a bapok mint egyetemen. A kollégák, főnök emberi lénynek néz, nem csak egy t&knyos kölyöknek.

Összességében nagyobb szabadság, sokkal több szabadidő és fizetés. Nem mennék vissza az iskolapadba semmiképpen.

(Tanfolyamokra, továbbképzésekre szoktam járni, most csak a klasszikus közoktatásra, nappali egyetemre gondoltam.)

2021. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan utáltam az iskolákat, 22 évesen szabadultam, ha fizetnének sem mennék vissza!!
2021. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Én csak azért sirom vissza a középiskolát mert rohadtul nem tanultam semmit és 11.ben ott is hagytam azt

Én imádtam azokat az éveket

Mondjuk ez nem csoda mert tanulás helyett bulikkal és fesztiválokkal töltöttem

Úgyhogy csak azért sírom vissza hogy ha újra csinálnám biztos jobban tanulnék 😅

Ellenben én imádok dolgozni. Imádom a munkám. Úgyhogy ez is hiányozna

Az iskolás éveket max a korom miatt sajnálom még

Mindjárt 30 vagyok.... Olyan gyorsan elrohant már így vissza gondolva a "fiatalságom"

Szívesen újra élném a bulikat meg mindent is 😅

29/N

2021. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Simán. Általános meg középiskolát utáltam, az egyetemet szerettem de végig dolgoztam mellette és úgy elég nagy szívás volt. Kész felüdülés, hogy most már csak dolgozni kell :D
2021. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Én alapvetően azt látom, hogy olyan emberek nyomták a rizsát akik nem sokra vitték az életben. Nyilván ennek megvannak az okai, hiszen nem tanultak, nem képezték magukat, ezért maradt a "kötelező" munka meg a "majd megtudod ha felnőtt leszel".


Aztán felnőttem, és azóta sem "tudtam meg" milyen az élet amiről beszéltek. Alapvetően sokkal jobban szeretem a munkám, a közeget ami körbevesz és hogy felnőttként magam útját járhatom. Megválogathatom kikkel veszem körül magam, nem úgy mint az iskolában ahol bekerülsz egy közegbe és ha valami nem klappol akkor kívülálló leszel 4-8 évig.


Munkahelyet könnyebb váltani. Illetve a szabadidőm, bár kevesebb de azt csinálok amit akarok. Nincsenek kötelező körök, családi kötelező összekövetelek, nincsenek kötelező "segíts 5 percet" málenkij robotok amik elvitték a hétvégét.


Plusz tényleg sokat számít, hogy jó dolgozóként emberként kezelnek ha mégsem akkor meg felemelhetem a hangom. Középiskolában mindenkinek kuss volt, egyetemen aztán főleg mocskos-alja hierarchia alapú volt az oktatás ahol fizetsz azért, hogy kutyaként bánjanak veled az oktatók.

2021. jún. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!