Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nárcisztikus személy...

Egy nárcisztikus személy csinálhat ilyen? Ha megteszi, miért teszi?

Figyelt kérdés

Egy nárcisztikus személlyel megszakítottam a kapcsolatot,amúgy 8 éves haverság (barátság) volt. Sajnos csak túl későn jöttem rá, hogy milyen ember is valójában.

E-mailben írtam meg neki, hogy ne keressen többet. Amúgy nem indokoltam meg, de egy szót sem válaszolt, ha annyira érdekelte volna, hogy mi lehet az oka, szerintem rákérdezett volna. Nem meglepő amúgy, hogy szó nélkül hagyta, mert utólag már látom, hogy nem voltam neki olyan fontos, de mikor haszna származott belőlem, arra jó voltam és korábban is látszott már, hogy amúgy meg se fordulna a fejében, hogy valami az ő hibájából történik vagy hogy neki kellene megváltozni. Mivel már kiismertem, hogy milyen (sajnos későn), így tudtam, hogy ha meg is indokolnám a dolgot, akkor még rosszabb lenne a helyzet és nem akartam volna vitatkozni meg magyarázkodni.


Ezek csak az előzmények. A facebook-on is töröltem az ismerőseim közül és észrevettem, hogy eltűnt egy olyan kép a facebookjáról, ahol megjelölt engem és korábban én is láttam azt a képet. Az 2 éve van a facebookján. Biztos nem nézegette minden nap, így gondolom direkt kereste meg és törölte le. A másik opció, hogy állította a láthatóságon.


Ha bugyuta a kérdés, akkor bocsi, de ez szokásos reakció nárcisztikusnál, hogy évekkel azelőtti képet is töröl, amivel az illetővel kapcsolatos? Vagy állítgatja a láthatóságot? Egészen addig, amíg nem írtam meg neki, hogy ne keressen többet, egészen addig nem nyúlt hozzá.

Ki akarta törölni a megmaradt emléket? Vagy valami büntetés akart ez lenni?

Nem beteges kicsit ez részéről, hogy még egy jelentéktelen, régi képet is töröl?



2021. júl. 7. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha 8 év barátság után annyit írsz neki, hogy ne keressen többet mindenféle indok nélkül, lehet más is így reagálna, nem csak egy nárcisztikus. Lehet jó okod volt rá, azt nem tudom, de akkor mit érdekel ennyire? Lezártad.
2021. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez a szó is le lett húzva a mocsárba és ma már mindenkire használják, komolytalanná téve. Lehet mentális baja van, lehet nem, lehet nárc, lehet teljesen más - nem lehet tudni. Ráadásul a nárcok sem fekete-fehérek, vannak eltérések köztük.


Jelen esetben egy képről van szó, amiről szintén nem tudod mi történt, csak találgatsz. Lehet miután törölted, az fb már nem jelzi ki, vagy ott van csak nem találod épp, vagy akármi.


"Ki akarta törölni a megmaradt emléket? Vagy valami büntetés akart ez lenni?"


Ezek jelentéktelen kérdések, miért érdekelnek? Nekem ebből az jön le hogy egyáltalán nem vagy biztos benne hogy nárc lenne, csak próbálsz kapaszkodókat keresni. Szintén ezt mutatja az, hogy 2 éves képet keresel vissza, csak hogy megtaláld az igazad.


Ha nem az, akkor mi van? Semmi, ugyanúgy nem volt jó a kapcsolatotok, nem érezted jól magad, átvert, más arcát mutatta, stb. és lezártad, teljesen mindegy volt-e gond a fejében vagy nem. Lényeg hogy nem volt értelme folytatni, de ha nem tudod mi volt vele, akkor ne dobálj rá kifejezéseket.

2021. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha részletezném, hogy miket csinált és hogy viselkedett, nemcsak velem, hanem másokkal is, akkor tényleg látszódna, hogy nárcisztikus, csak nem akarok kisregényt írni a kérdéshez.
2021. júl. 7. 22:37
 4/6 A kérdező kommentje:
A kép pedig biztosan nem azért tűnt el, mert már töröltem az ismerőseim közül, ugyanis korábban azok is látták, akik az én ismerőseim és nem az övéi. Most már ők sem látják azt a képet. Korábban ha rákerestek a nevemre facebookon, akkor megtalálták a képeim és köztük volt ez a kép is (ha megnézték a képeket, amiken meg vagyok jelölve) és most már ők se látják.
2021. júl. 7. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Néha átnézem a régi fotóimat facen és ha valamit cringe-nek találom lementem és törlöm. Szóval a kérdésem: nem lehet ő is függetlenül ezt csinálta?
2021. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Figy, elhiszem neked hogy ő nárcisztikus volt, de veled sincs minden rendben, ha "megszakítottad vele a kapcsolatot", de még mindig a profilját nézegeted, és egy facebookos kép láthatóságán pörögsz. Engedd el.
2021. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!