Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent úgy érezni, mint...

Mit jelent úgy érezni, mint egy férfi, vagy úgy érezni, mint egy nő?

Figyelt kérdés
A transznemű közösség általában azt állítja, hogy ők <férfiként például> úgy éreznek, mint egy nő, vagy egy <nő például> úgy érez, mint egy férfi, és ezzel kezdődik az, hogy észreveszi, hogy valószínűleg transznemű. Én nem is értem, hogy ezek mit jelentenek. Mit jelent úgy érezni, mint egy férfi, vagy úgy érezni, mint egy nő?

#transznemű #traszneműség #férfi érzés #női érzés
2021. júl. 15. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Saját magát annak érzi
2021. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyi? Nem értettem soha azért kérdeztem meg, köszi akkor ha valóban csak ennyi.
2021. júl. 15. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A probléma a megfogalmazással, hogy ez egy érzés amit körül kellene írni. Ellenben az emberek túlnyomó részében (99%?) ez az érzés az érzelmi kéziszótárukban nem létezik. Kicsit olyan, mintha egy születésénél foga vak embernek próbálnád elmagyarázni, a színeket.


Saját példámból adódóan:


Fiatal koromban amikor például visszagondoltam az aznap történtekre, mindig egy külsős szemmel láttam magamat, és mint nő. Egyszerű példa: első barátnőmmel eljutottunk a csókhoz, és este azon ábrándoztam milyen jó volt, de nem mint én, hanem egy megfigyelő aki két nőt látott ölelkezni és csókolózni.


Az egész tinédzser koromat úgy éltem meg, hogy a létezésem alapjai hiányoznak belőlem, nem úgy alakul ahogy kellene. Nem menstruálok, nem nő a mellem, a hangom mélyebb, szőrösebb a testem. Az egész olyan volt mint Kafka Az Átváltozás c. műve. Éreztem ahogyan a testem egyre undorítóbb és taszítóbbá válik számomra, egy hús és vér börtönné amibe be vagyok zárva.


Sok transznemű lánynak vannak hasonló élményei és érzései, talán ilyen példákkal könnyebb körbeírni, hogy mit is érzünk amikor azt mondjuk "nőnek érzem magam", de sajnos ahogy mondtam: aki ezt nem érzi az nem tudja, hogy milyen érzés. Így megmagyarázni lehetetlen, talán csak körbeírni.

2021. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, így már sokkal érthetőbb, egyszerűen nem bírtam felfogni, pedig nem tartom magamat egy buta embernek, ment a zöld like.
2021. júl. 19. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as: ez így nagyon érthetö körülírás volt, szerintem aki nem érzelmi analfabéta, annak sikerül felfogni, amit írtál.
2021. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!