Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miért veszélyesek...

Szerintetek miért veszélyesek a szekták?

Figyelt kérdés

#szekta #a szekta veszélyei #veszélyes szekták #szekta és család #miért terjed rohamosan a szekta? #hogy válnak szektássá az emberek?
2021. júl. 25. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az még a kisebbik gond, hogy sokszor elkéregetik az ember pénzét. A nagyobb gond, hogy a szektákba járók emberi-társas kapcsolatai gyakran megsínylik ezt. Hidd el én tudom, ezért váltam el a nejemtől.
2021. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Képesek behálózni az embereket, és ahogy az első válaszoló írja, ezt legtöbbször arra használják, hogy pénzt szerezzenek tőlük.
2021. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lazy Lover ***** válasza:
100%
lehuzznak pénzel meg ki mossák az agyad pl hitgyülekezet
2021. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szci, hitgyűli, jehovások. Mindet kerülni kell messziről.
2021. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írja, lenyúlják a pénzed, leépítik a kapcsolataidat, elszigetelnek a társadalomtól, hogy minél inkább befolyásolhassanak. és jobb esetben törvénytelen dolgokra nem vesznek rá
2021. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb veszélyét abban látom a szektáknak, hogy alapvetően könnyen befolyásolható, rossz és kiszolgáltatott élethelyzetben levő embereket szoktak behálózni a szekták vezetői, és kedveskedni nekik azért, hogy a megmentőjükként mindent megtegyenek nekik, amit csak kérnek... mert el fogják hinni, hogy csak neki akarnak jót. Ezt meg sok szekta vezetősége borzalmas dolgokra használja ki... pl. pedofília, gyerekbántalmazás, szexuális erőszak, gyilkosságok (pl. Charles Manson-szekta).
2021. júl. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És hogy ezekből a szektákból kikeveredni? Van esély rá?
2021. júl. 26. 07:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Szégyellem, de egy baráti kapcsoltat révén én is belekeveredtem valami hasonlóba. Talán még nem szekta, mert kevesen vagyunk és nem igazán szervezett formában működik, de úgy érzem mióta hozzájuk tartozom megváltoztak az érzéseim. Már csak a saját családom iránt érzek valamit, még a szüleimet is elhagytam. Nem is tudom, hogy, de már egészen másképp, kritikusan nézek rájuk. Mintha elégne bennem a szeretet. Olyasmi, mintha szuggerálnának, de ennek konkrét nyoma nincs. Csak nagyon más ember lettem. Nem tudom hova vezet ez az út. És a legveszélyesebb, hogy még csak tanácsokat sem fogadok már el. Azt gondolom csak az a jó, ahogy "ők", mi, a csoport gondoljuk. Félek, hogy a saját családom is elhagy, vagy én hagyom el őket. Valami láthatatlan erő dolgozik bennem.
2021. júl. 26. 07:30
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintetek ez gyógyítható?

Feltéve, ha egyszer úgy döntenék, hogy kilépek, mert annak is komoly következményei lehetnek. Sok csúnya dologról hallottam a kilépettek követéséről, sőt állítólag a fizikai bántalmazás sem ritka, meg a többi...

2021. júl. 26. 13:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lépj ki minél hamarabb, és kérd szakember segítségét (pszichológus). Ha követnek, fizikailag vagy szóban bántalmaznak, irány a rendőrség. A családoddal is üljetek le beszélgetni, mondj el mindent őszintén és kérd, hogy segítsenek túllépni ezen a nehéz időszakon.
2021. júl. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!