Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg a szülőket kell...

Tényleg a szülőket kell hibáztatni, ha egy nagyobb gyerek vízbe fullad a strandon?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban több ilyen szomorú eset is volt, és kicsit megdöbbent az a rengeteg indulatos komment a facebookon a cikkek alatt, amiben a szülőket ekézik ezerrel. Tényleg ők lennének a hibásak? Nem inkább szerencsétlen baleset az ilyesmi? Vagy ha hibáztak is, miért kell undorító módon szidni őket, hiszen van elég bajuk e nélkül is?

Az én fiatalkoromban (90-es évek, 2000-es eleje) a Balatonon a déli parton simán mentem felnőtt felügyelete nélkül egyedül vagy az aktuálisan közelben nyaraló gyerekekkel fürödni a Balatonba. Ez úgy 12-13 éves korom körül meg utána volt. Mindig 1-1,5 hónapig voltam a nyári szünetben a Balcsinál a nagyszüleimnél, úgyhogy ez olyankor kb napi szinten volt. Az úszástudásom az mondjuk több mint rendben volt, és a partszakaszt is bőven kiismertem, de bármi történhetett volna, ha valami rosszul sül el. Mégsem mondták a szüleim sem, hogy nem engedhetnek el nagymamámék, pedig amúgy egy túlféltett gyerek voltam kisebb koromban.

Ti is voltatok így vízparton gyerekként? Mit gondoltok a szülők felelősségéről? Tényleg 0-24-ben a gyereken kéne legyen a szemük, akkor is, ha az már tizenéves?

Legyetek szívesek majd kulturált hangnemben válaszolni, mert nem veszekedni akarok meg szidalmazást olvasni (azt olvastam eleget az említett kommentekben). A véleményetekre, hozzáállásotokra vagyok kíváncsi. (Én spec nem tudom, mit gondoljak a felelősség kérdésében.)


2021. júl. 28. 14:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nevetségesnek fog hangzani elsőre, de ha azért felelnie kell egy szülőnek, - mert bizony kell, - ha a gyermeke elcsen valamit a közértből, akkor sajnos ez is a felelősségi körébe tartozik. Amíg gyermekként tekint a törvény egy gyermekre, addig gondoskodnia kell(ene) a gyermekéről az összes szülőnek, - figyelemmel kell kísérnie a cselekedeteit, még ha laza is a kontroll sokszor. És aki kellően figyel a gyerekére, annak többnyire hiányzik egy idő után az információ, hogy merre van a gyereke és mit csinál.
2021. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%

Hát is elgondkoztam ugyanezen a napokban, amit most kérdezel.


Egyszerűen arra jutottam, hogy sokan akik kommentelnek bele sem gondolnak abba, hogy amit leírnak mit okoz a másik embernek. Az a gond, hogy a facebookon ők nem face-to face kommunikálnak, hanem van egy biztonságos fal köztük és a másik személy között akivel kommunikálnak az online térben.

Élőben másként néz ki a kommunikáció még! szerencsére- bár a facebook stílus néha élőben is megfigyelhető, de azokat ritka bunkónak is nézik.


Igazából ha megnézed odaírnak ilyet autó baleset esetén is,vagy covid kapcsán- igazából bármihez odaraknak vmi parasztságot. Ha élőben lenne egy chat találkozó ezekkel az emberekkel milliószor mérsékeltebb beszélgetéseket hallhatnánk.

2021. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
Felesleges ezen gondolkodni, most kezdődik az internetes középkor ahol ostoba emberek pálcát tőrnek más felett csak azért mert ők biztos nem úgy csinálták volna ahogy mások s ezért fejet akarnak majd szegni. Eljutottam oda 5 év trollkodás után, hogy amiket én anno leműveltem poénból na az most eltőrpűl a mostani kommentek között. Legjobb lenne egy opció facebookon, hogy az ember be tudná azt állítani, hogy alapból ne lásson kommenteket még véletlenűl sem, ez nem "más véleménye" ez más vergődése lett..
2021. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Lazy Lover ***** válasza:
57%
szerintem igen tudta hogy nem jó úszók még se figyelt rájuk
2021. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%
Szegénységi bizonyítvány a szülőket ekézni kommentben.
2021. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy család számára hatalmas tragédia, ha meghal a gyereke, főleg úgy, ha mondjuk ezek a balesetek strandon, medencében vagy nyílt vízben történnek, úgy, hogy a szülő is a helyszínen van. Valószínűleg egy életre belerokkannak, nem lenne szükségük a fotelhuszárok kommentjeire, azok nélkül is fogják hibáztatni saját magukat. Engem is elengedtek 17 évesen egyedül a Balatonra egy nagyobb baráti társasággal, nem volt velünk szülő, így a társaságban mi feleltünk egymásért. Mindig együtt mentünk a vízbe, vagy kisebb csapatokban, figyeltünk rá, hogy ne legyen baj. Viszont az utóbbi időben inkább olyan cikkeket olvastam, hogy kisgyerekek fulladtak a medencébe, ráadàsul a termálba.. Na most szülőként el nem tudom azt képzelni, hogy a 8 éves gyerekemet szélnek eresztem a strandon, én meg kifekszem napozni a partra. Ilyen baleseteknél igenis a szülő a hibás. Egy kisgyereket még otthon a négy fal között sem hagyok felügyelet nélkül, ha meg medencébe megyünk, ráadásul olyan helyre, ahol el lehet veszni, mert nyüzsögnek az emberek, akkor meg le nem veszem róla a szemem. De nemcsak a 8 évesről, még a 12 évesről sem. A 12 éves gyerek sincs még olyan érett, hogy egyedül mászkáljon egy vízparton vagy olyan medencékben, ahol a lába sem ér le. Szóval amellett, hogy ezek tragédiák, bizony súlyos szülői mulasztások, amik megelőzhetőek lettek volna. A fulladás nem egy pillanat alatt történik, mintha az úton kihúzná magát a kezemből, és elütné egy autó. Ha vízbe fullad az azt jelenti, hogy valószínűleg előtte vagy rosszul lett, vagy kapkodott, rúgkapált, aztán elmerült és percekig a víz alatt maradt. Tehát a szülő nem egy pillanatra, hanem hosszú percekig, esetleg órákig nem figyelt, vagy nem kereste a kisgyerekét. Ez pedig durva mulasztás.
2021. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell ekézni a szülőket, de 100%-ban ők a felelősek a kiskorú gyerekeikért! Mindkét gyerek 18 alatti volt.


Nekem három gyerekem van, soha nem engedtem őket látótávon kívülre, pedig remekül úsznak.

2021. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
48%

Mondok jobbat, mi évente mentünk sulival Lellére, általános harmadikos korunktól, és egyikünk sem fulladt vízbe, de még csak eset sem volt, hogy majdnem. És nem voltak a tanárok a seggünkben. Mondták, hogy bóján túl ne menjünk, és a leghülyébb gyerek se ment be odáig.


Azért hülyeség csak a szülőt hibáztatni, mert ha jól tudom, az egyik srác 17 volt? Nem lehet valakinek 17 éves koráig a kezét fogni, majd 18 évesen elvárni tőle, hogy felnőtt legyen. A felnövés egy folyamat, fokozatos felelősségvállalás. Abban nem lehet őket hibáztatni, hogy nem figyelték őket folyamat - szerintem azokat sem figyelték a szüleik, akik kommentben a szülőket hibáztatják -, max abban, hogy nem tanították meg nekik a felelősségteljes viselkedést, az egészséges veszélyérzetet, vagy hogy figyeljenek egymásra.

2021. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

8: azt sem lehetett volna elmondani neki - végig a 17 éven keresztül - hogy nem szabad a bóján kívülre menni...????


ez nem egyszeri probléma - hanem nevelési kérdés...

2021. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%
Ha nevelési kérdés lenne, minden gyerek olyan lenne, mint a szülője. Az, hogy valamit megtanítanak neked, nem jelenti azt, hogy megtanulod.
2021. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!