Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten a csöves kérdést...

Budapesten a csöves kérdést hogy lehetne megoldani? Masokat is zavar?

Figyelt kérdés

Mar nem csak a Keleti meg a Nyugati van tele csövesekkel, hanem a regen kulturaltnak mondott helyek is, es mar Buda is. Pl. a buszmegállóban vagy villamosmegalloban nem lehet leulni, mert minden padon alszik egy. Alapjáraton nem lehet varakozni, csak ugy allni az ilyen helyeken, mert oda jonnek keregetni, ha esetleg meg csúnyán nezel, akkor elkezdenek kötekedni is, zavarjak az embert. Ez csak Magyarorszagon van igy? Titeket is zavar, vannak sztorijaitok? Nekem sajnos majdnem az egesz 4-6 vonalat vegig kell utaznom mindennap, már kb felkotnem magam tole… de nehogy már meg nekunk kelljen felni. Egy baratnom mondta hogy x buszra vagy x helyre mar nem is mer nagyon eljarkalni pont az ilyen keregeto ciganyok miatt, de ez milyen mar hogy mi vagyunk elnyomásban?


(Tisztelet a kivételnek, biztos van tenyleg normalis csöves, aki pl szeretne dolgozni, nem önhibájából került oda ahol van, de tudjuk az arányokat..)


2021. júl. 28. 22:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Meg lehetne oldani pl. a kannibalizmus visszaállításával. Sok helyen a világban éhínség van, pl. Észak-Koreában. Ha megetetnénk a csöveseket Kim népével, mindenki jól járna.
2021. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Le kéne őket ölni és a tetemüket elégetni a krematóriumokban. De sajnos ehhez már túl libernyák lett a világ.
2021. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Kelenföld is tele van már velük, de az egész ország elesett, annyi a hajléktalan.

Megoldható amúgy a probléma: Minden munkát fizesennek meg rendesen. Itt most nem arra gondolok, hogy a kulimunkások nettó 500-at keressenek, de legalább 250-et igen. Akár gyári munka, akár gyorséttermi, tökmindegy, csak fizessék meg. 80 ezer forintot keresnek a vasudvarban, akik kemény fizikai munkát végeznek. De egy iskolatitkár is nettóban 110-et keres. Ennyiből hol lehet megélni? Nyugati bérezés kellene Magyarországra és akkor dolgoznának az emberek. Így hiába dolgozol jelenleg, akkor is hajléktalan maradsz.

2021. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%

Egyáltalán nem vagyok liberális, sőt, ki nem állhatom azt az eszmét, de mi baja van sokaknak például a fehér csövesekkel? Lehet, hogy vannak zavaró tulajdonságaik (többek között), de ők is emberek.

Szerintem azokat kellene lassan, fájdalmas módon kivégezni és krematóriumba tenni, akik így beszélnek egy másik emberről, legyen az csöves vagy gazdag.

Szomorú, hogy a csöves-ellenes kommenteket felpontozzák ezen a weboldalon. Lehetséges, hogy az adott koldus különb emberileg, mint Te.

2021. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Csövesek között is van különbség, azokat a (többnyire idősebb) csöveseket én is sajnálom, akik csak ülnek egy helyben, legfeljebb ki van téve nekik egy pohár, ahol gyűjtik az aprót, amit bedobnak nekik, amit meg is szoktak köszönni, és ők extrém helyzetben is "csak" leisszák magukat, de általában ők nem bántanak senkit. Akik ilyenek, őket időnként kisegítem valamennyi apróval, ha elmegyek mellettük. Többen közülük még nem egyszer értelmesen is megszólalnak.

De a drogos, agresszív kéregetőket gyűlölöm, őket nem tudnám sajnálni akkor sem, ha fejbe lőnék őket. Tőlük egyébként a normálisabb hajléktalanok is félnek, mert még őket is zargatják.

2021. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
#4 Vidd őket haza.
2021. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

23:42

A drogosokat én is utálom.


23:43

Egy szóval sem mondtam, hogy imádom őket, de eszembe sem jutna ilyen agresszív mocskot leírni róluk.

2021. júl. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
4, például az, hogyha mar kifizettem 5-10-15 ezret bérletért, jegyért, akkor szeretnek a megállóban es a tömegközlekedési eszközön leulni. Nem szeretnek budosben utazni, nem akarom nézegetni hogy na vajon az ülés le van e fosva ma. Szeretnék nyugodtan leulni egy padra, enni vagy csak úgy, úgy hogy kozben nem zavarnak meg. Azt mar nem is mondom, hogy van aki leköpi, lekohogi az embereket, kötelezik, neki all feljebb, ha megtartanám sajat magamnak a sajat penzem es nem akarom ot eltartani. Leirtam, hogy tisztelet a kivételnek. Ugy latszik te nem talalkoztal a gaz fajtával, amibol eleg sok van. (magyarból, es ciganybol is) Nem hiszem, hogy bármelyikünknél is különb lenne, akkor tenne azert, hogy ne az utcán fekudjon hugyban szarban. Lentről is fel lehet kapaszkodni, ha akarja az ember. De ugyebár igy is kapnak napi par ezret, minek dolgozni.
2021. júl. 28. 23:45
 9/22 A kérdező kommentje:
5, Egyetertek, az ilyen bácsikat, néniket én is sajnalom. Nem kotekednek veled, csak ulnek egy pohárral. De jol tudjuk, hogyha vegig mesz az utcan akkor 10ből max 1 csöves tartozik ebbe a fajtába, de még ezzel is sokat mondtam. Nekem sajnos olyan is volt, h egy ilyen forma hajléktalant megsajnaltam, adtam par forintot, aztan még belém állt, hogy miért csak ennyit adok..
2021. júl. 28. 23:47
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Adómentessé tenném a munkahelyek által adható lakhatási támogatást. Csomó hajléktalan azért nem kap munkát mert hajléktalan. Nincs hol pihenniük, tisztálkodniuk ezért nem szívesen alkalmazzák őket. Több esélyük lenne ha a munkával együtt lakhatást is nyernének.


Bevezetném a "visszapisilő" falat az aluljárókban. Borzalmas, hogy pisi szagban kell átkelni reggelente. Ez a megoldás sok külföldi városban beválik. Megúsztatja őket a saját vizeletükben. Valaki csak ebből ért sajnos.


Törvényileg tiltanám a koldulás bizonyos formáit. Az autók között mászkálást, ami baleset veszélyes. A gyerekektől kéregetést. (Van, akinek ehhez is van pofája). A BKV-n/vonaton kéregetést. (Ha már fizettem a jegyért, legalább ott hagyjanak békén.)

2021. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!