Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Találtam egy cím és helyrajzi...

Találtam egy cím és helyrajzi szám nélküli épületet, és egy abban működő közértet Budapesten. Ez így törvényes?

Figyelt kérdés
A romos, lepukkant épület lakóházak között áll, és nincs sem címe, sem helyrajzi száma. Szeretném a boltot bezáratni, mert tele van a környezete igénytelen piásokkal. Szerettem volna az épület tulajdonosát megkeresni, de az épületnek nyoma sincs a nyilvántartásokban. Mi a teendő?

2017. dec. 19. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
hrsz van minden teleknek - lassan már a Holdon is, nemhogy Bp.-en. A közértnek valószínű van működési engedélye - ezt az önkorm.-on lehet megtudni -és uo. hogy lehetne "bezáratni". Nem lesz egyszerű menet, de te tudod, ha csak úgy "találtad" és nem az ablakod nyílik rá, miért olyan fontos...
2017. dec. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, az ablakom nyílik rá, rendőrség és közteresek, önkormányzat, jegyző, polgármester (Hoffmann), ogy képviselő (Ludányi Attila) szart sem érnek. Sikerült az eddigi közértet üzemeltető lepukkant népséget eltakarítani, erre most kiadták újra valakinek. Azt mondták, hogy fővárosi tulajdon az épület, de ott nem tudnak róla. Nincsen az épületnek helyrajzi száma, lecsekkoltam a térképen. Azaz a körülötte lévő 6000m2-es terület (járdák, park, stb) hrsz-át írja ki az épületre kattintva is (mintha ott sem lenne). Nincs címe sem, mert az előtte levő házszám és az után lévő házszám között van, és fizikailag sincs köztük kapcsolat. Az épület amolyan ""bontandó" féle, elég lepukkant, és maga az épület létjogosultságát szeretném vitatni.
2017. dec. 19. 13:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és a régi bérlő távozása után egy rosszarcú alak 30 millás kocsival hozta oda az új érdeklődőket, hogy mutogassa az épületet. Igen érdekes, hogy ha fővárosi, vagy akár kerületi tulajdonban van, akkor miért egy maffiózó viszi oda az új bérlőjelölteket? Valami büdös nekem itt. És fővárosi ingatlankezelők nem tudnak az épületről, a kerület meg azt állítja, hogy főv. tulajdon. Ne mondja nekem senki, hogy nincs itt valami sunyítás.
2017. dec. 19. 13:47
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Helyi maffia egyik pénzmosodája, szerintem ne akarj többet tudni mert megtalálnak és az nem fog tetszeni.
2017. dec. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem helyi maffia, hanem sz*rházi, korrupt politikusok és hivatalnokok sz*rkenegető helye. Sokat tapasztalt ember vagyok, bűnszervezettel szemben is volt dolgom. Ezek nem azok. De ha azok lennének, arra is van megoldás.
2017. dec. 19. 22:57
 6/8 A kérdező kommentje:
És nincs ilyen, hogy "helyi maffia..."
2017. dec. 19. 22:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom... elég nehéz egy üzletet bevezetni és nem nagyon működnek engedély nélkül. Passz.
2017. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pont ez az. Valakik kiadják nekik az engedélyeket. Gondolom cserébe valamiért...
2017. dec. 19. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!