Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért szeretnek különfél...

Sokan miért szeretnek különféle mentális betegségek nevével vagdalózni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor átlag emberek, akik nem orvosok, nem pszichiáterek, tök simán rámondják a másikra hogy ez tuti autista, vagy skizofrén, vagy paranoiás, üldözési mániás, meg ilyenek. Csak mert valami nem tetszik nekik benne, valamit furcsállnak benne, egyből ilyen kemény szavakkal, mentális betegségekkel jönnek, amit még a szakemberek se jelentenek ki egy csapásra a páciensükről. Ez miért van?
2021. júl. 29. 06:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyebb elkönyvelni valamit és lezárni a témát, mint hónapokig gondolkozni rajta.
2021. júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberi agy mindent kategorizal, hogy könnyebben eligazodjon a dolgok között. A konyhapszichologia beivodott a mindennapokba, az összes képes bulvar ír a mentális betegségekről, sokszor téves képet alakít ki róluk.
2021. júl. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ma már sokan hiszik magukat virológusnak, orvosnak meg mindennek
2021. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Modern kor sajátossága hogy mivel a net a zsebedben van, azt hiszed mindent tudsz. Pláne ha nem álltál sorban észosztásnál.
2021. júl. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is utálom, nekem pl Tourette szindrómám van.

Ez egy agyi ingerület átviteli hiba, azoknál az agyi receptoroknal ahol egy bizonyos hang és nyakmozdulat létrejön az agyamban, folyamatosan kapja a jelet ez a terület hogy csinálld, csinálld, csinálld...

Vissza tudom tartani, de percről percre, óraról órára nehezebben megy... így aztan főleg ha egyedül vagyok, vagy olyan társaságában akiben megbózom, folyamatosan hümmögök és mozgatom a fejem...


Na hála a sok hülye vígjátéknak... hallottam már ezerszer gusztustalanul beszelő parasztoktól, hogy azért bazmegol, mert Tourette szindrómás... pedig csak egy nevelettlen paraszt...

Ha meg én mondom valakinek, hogy ez a bajom, és ezért csinálom ezeket, akkor 100emberből 99 visszakérdez, hogy a tourette az nem kényszeres káromkodást jelent?... hát nem... nagyon nagyon ritka az, ahol értelmezhető szó társul ehhez a betegséghez... legtöbb esetben csak 1 tikk

2021. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban ezekre tudnék gondolni:

-tudatlan, de szereti azt hinni, hogy nagyon ért ehhez, és majd megmondja a tutit

-felületesen hallott/olvasott róla és rögtön erre asszocializál, pedig nem ilyen egyszerű

-szimplán sértésnek használja

-fel akar vágni mások előtt, hogy ő még ezt is tudja/ehhez is ért

-médiában, (főként tv-ben) nem mindig hűen tükrözik ezeket a mentális betegségeket, így rosszul/felületesen maradnak meg

-az utolsóhoz még: több helyen ezt el is poénkodják nagy mennyiségben, pedig igenis komoly dolgokról van szó (időként a viccelődés a megbirkózási mechanizmus, ezt tudom, de könnyű átesni a ló túloldalára)


Sajnos ide 2 saját sérelmet is tudok írni:

-mindig is a csendesebbek, háttérben meghúzódók táborát erősítettem, de ez gimiben eleinte nagyon felerősödött. Új város, koli, senkit sem ismertem és társai váltották ezt ki belőlem. 3 nagyon harsány, társaságkedvelő lány lett a szobatársam és az elején nem mindig volt meg a közös hang, hiába próbálkoztam. Aztán egyszer csak egyikük hozzám vágta, hogy "annyira antiszociális vagyok".. Nagyon rosszul esett, főleg, hogy ez nem igaz rám. Zárkózottabb vagyok, nincs szükségem nagy társaságra, de ettől még nem leszek rögtön antiszociális.


-Gimi végén közölte velem egy lány, hogy autista vagyok, mert kb. 4 éves korom óta ugyanaz a fodrászom. Ezzel nem igazán értem mi a baj, megbízhatóan, ügyesen és jó ár-érték aránnyal dolgozik, akkor minek váltsak?


Engem nagyon tud bántani, amikor pár látott foszlány miatt tévesen beskatulyáznak valahova, mindezt úgy, hogy tényleg nem gondolják végig, hogy mit is mondanak.

2021. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, volt szerencsém ilyen férfihoz...

Mivel ismételten visza utasítottam a vacsora meghívását, és az utána történő aktív közös programot, így még kaptam, hogy mentális beteg vagyok! De előtte semmi bajom nem volt erről ennyit! ;)

2021. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!