Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki mentális...

RonaldRegen. kérdése:

Miért akar mindenki mentális betegséget bemagyarázni magának?

Figyelt kérdés

Itt a témában kérdezők nagyrésze, saját magukról képesek diagnózist állítani.

Skizo, Bipo, pszicho, szoci, Depis, stb.

Szívesen beszélnék olyannal, akinek tényleg van valami "baja".

Nálam Bipoláris zavar, Pszichopátia, Hisztéria és Paranoi párosul egy szorongó személyiségzavarral.



2016. jún. 11. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak a partydon. :D
2016. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem diagnosztizált depresszióm (krónikus, már legalább kb 12 éve fennáll kisebb megszakításokkal), szociális fóbiám és generalizált szorongásom van.


Bár nyilván sehol nem vagyok egy bipoláris zavarhoz képest.

2016. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Ma rengeteg média foglalkozik ezzel a dologgal, ezért egyrészt sokan "szakavatottak" lesznek ettől, másrészt szinte mindenki magára tud(na) húzni egy kórképet, mert olyan széles ezen betegségek tárháza, harmadrészt pedig "jó magyar szokás szerint" ha már van egy lehetőség, akkor azt ki kell használni: kiíratom magamat a dokival valamilyen diagnózissal és akkor minden meg van oldva...
2016. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3: Azért Magyarországon szerintem nem annyira jellemző, hogy valaki kiíratja magát mentális betegségre hivatkozva.
2016. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Talán, mert ezzel egy rajtuk kívülálló dologra tudják fogni a problémájukat és ettől úgy érzik, hogy mentesülnek a felelősségtől.
2016. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es: nézzük meg a '90-es éveket, sok ember kiíratta magát rokinak, holott makk egészséges volt, és most őrjöng, hogy "nekem miért jár csak ennyi, meg annyi pénz?". Ebből a helyzetből most sem tanultak sokan...
2016. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

6: Ez igaz, de Magyarországon lehetsz te mentálisan akármilyen beteg (persze leszámítva a szélsőségeket, mint skizofrénia), nem fognak rokinak minősíteni (ellenben külföldön pl. én is már az lennék).


Sőt, amikor szigorítottak olvastam olyant, hogy még a vakot is behívták ellenőrzésre, hogy nem él-e vissza a dologgal, aztán ott szopatták.

2016. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert akkor nem kell változtatniuk. Ennyi az egész.


Nincsenek barátaim? Aspergeres vagyok. Így nem az én hibám, hogy nem dolgozom a megoldásért, hisz beteg vagyok.

2016. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem is tudom mi lenne, ha ezeknek a betegségeknek nem adtak volna neveket, és nem lehetne őket kivizsgálni Hmmm... :D

Valószínűleg csak azt mondanák magukra, hogy szomorúak vagy bal lábbal keltek fel :D

2016. jún. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bemagyaráztam, papírom van arról hogy krónikus depressziós vagyok, bipoláris zavarral. 2 hónapig feküdtem kényszerítve pszichiátrián, alig akartak hazaengedni suicid hajlam miatt, 1 hétig színleltem hogy teljesen jól vagyok csak hogy kiszabaduljak végre... tömtek gyógyszerekkel de semmit nem használt, pár óráig normális voltam aztán mégerősebb depi jött, sírógörcsökkel. Ezek elég komoly dolgok.. valószínű vannak akik szintén hasonlóban szenvednek csak esetleg még nem voltak pszichiáternél.. engem is erőszakkal vittek, általában az ilyen emberek nem is akarnak orvosi segítséget...
2016. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!