Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyiszer hagytad, hogy...

Mennyiszer hagytad, hogy megalázzanak, mire ki tudtál lépni egy helyzetből?

Figyelt kérdés
Mennyi időn át voltál ebben és miért nem léptél ki előbb? Akár párkapcsolat, akár munkahely vagy bármi más szituáció.

2021. júl. 29. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ameddig el voltam hízva, és emiatt nem volt önbizalmam. Azóta kigyúrtam magam, igaz ugyanolyan kisegér maradtam, de már nem állnak belém.
2021. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
87%
Sokszor, mert sajnos olyan személyek aláztak meg, akiktől nem volt egyszerű megszabadulni, pl. szülő, tanár, osztálytársak. Minden esetben ki kellett várnom a lehetőséget, hogy megszabadulgassak tőlük, iskola esetében hogy végezzek, szülő esetében meg hogy el tudjak költözni.
2021. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Rengetegszer, éveken át. Félelemből nem mertem semmit tenni ellene. Apám, osztálytársaim, első barátom bántottak a legjobban. Azóta ez a minta rögzült.
2021. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Off: nem értem miért kell itt is mindenkit lepontozni? :c Teljesen ideillőket írtak, arról nem is beszélve, hogy nem kis bátorság kellett ahhoz, hogy ezeket meglépjék..


Sajnos sokszor, és sokáig hagytam is, mert nem mertem kiállni magamért egy tanárral szemben.

A másik ilyen pedig egy sportközösségben volt, régóta jártam oda, de az utolsó kb. 2-3 hónap borzasztó volt. Végül betelt a pohár, szedtem a sátorfámat és eljöttem onnan.

2021. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokáig és túl sokszor.
2021. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nem jöttem ki e gödörből tehát még megy az alázás.
2021. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Sajnos a középiskolai első 2 évem részben erről szólt, volt , hogy napi szinten. Próbáltam kilépni, de sajnos nem sikerült. Így utólag már látom, hogy nem is sikerülhetett volna, mert eleve rosszul álltam az egészhez. Szerencsére az élet maga oldotta meg.
2021. júl. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4 évig a Doktor Mező Ferenc Általános Iskolában, ahol LEGÁLIS a kiközösítés, és a bántalmazottat küldik pszichológushoz nem a bántalmazót :(
2021. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a bántalmazás sokszor erről szól, hogy a mobbing miatt olyan lelkiállapotba kerül az ember, ami már valóban mentális sérülés és ilyenkor persze ezt ki lehet használni ellene, mintha vele lenne baj. Ez igaz bántalmazó kapcsolatban is, főnök-beosztott vagy beosztott-beosztott viszonyban, illetve iskolában is.


Az iskolásokat nagyon sajnálom, mert ilyenkor a szülőnek kéne közbelépni. Van olyan, amikor annyira antiszoc valaki, hogy mindenhol ugyanazokkal a problémákkal fogja szembetalálni magát, de igenis van olyan, amikor az adott iskolai közeg nem megfelelő annak a gyereknek és egy másik közegbe teljesen beleillene és ilyenkor nagyon fontos lenne az iskolaváltás.


Én általános iskolában 6-7. osztálytól kezdve nagyon rosszul éreztem magam, mert lassabban fejlődtem a többi lánynál, nagyon erős szódásszifon szemüveget hordtam, csálék voltak a fogaim, rettenetesen sovány voltam és emiatt a fiúk állandóan csúfoltak. Volt, hogy fizikailag is bántottak, kaptam egy hatalmas ütést a fejemre csak úgy vagy csak kórusban röhögtek rajtam, hogy elvisz a szél, vérszegény vagyok, stb.

Eljutottam odáig, hogy már az iskolába menet, ahogy közeledtem a bejárathoz, ha állt ott néhány osztálytársam, elvörösödtem, csupa könny lett a szemem és remegtem. A körmömet rágtam, a köröm körül a húst cafatokban rágtam le, csupa seb és vér volt a körmöm körülötti rész. Ha más nem, ez feltűnhetett volna a szüleimnek. Én a gyerekemet azonnal elvinném az iskolából, ha ezt látnám rajta, nem érdekelne különösebben hogy mások szerint ki a hibás.

Körülbelül 17-18 éves koromig megmaradt bennem a fóbia, ha bárki szembejött velem az utcán, elvörösödtem, csupa könny lett a szemem és remegtem, mint a kocsonya. Aztán azért az, hogy bekerültem egy normálisabb gimnáziumi közegbe, plusz egy gyülekezetbe is, sokat segített az önértékelésem helyreállításában. Nyilván ebben benne van az is, hogy lecseréltem a szódásszifont kontaktlencsére és egy kicsit kikupálódtam külsőre.

2021. aug. 4. 22:55
 10/10 Metionin ***** válasza:
9. Hasonló volt nekem is az iskola, csak a váltás is úgy lehetséges ha van hova. Nálunk ez az egy iskola volt, a környező falvakból is oda járt minden gyerek. Nem tudtak volna hova vinni akkor sem ha akartak volna. Amúgy átérzem, én általános ötödiktől hányással kezdtem minden reggelt, annyira gyomoridegem volt hogy megint egy újabb nap amikor bántani fognak. Érdekes módon gimiben meg a szakkörökön, sport csapatban soha semmi baj nem volt.
2021. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!