Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden ember az életében...

Minden ember az életében megéli azt, hogy megalázzák, valamint önmagát is megalázza?

Figyelt kérdés
Minden embernek át kell esnie ezen? Minden ember megtapasztalta, vagy meg fogja tapasztalni azt, milyen megalázottnak lenni? Milyen, ha engedi, hogy megalázzák? Milyen az, amikor saját magát alázza? Mire taníthat egy ilyen esemény? Talán arra, hogy észbe kapjon az illető, hogy nem szereti, nem becsüli, nem tiszteli önmagát eléggé? Ez egy lecke az élettől? Fiatalkorban mindenkinek van egy olyan életszakasza, amikor önámításban él és elhiszi, hogy szereti, tiszteli és becsüli magát, aztán majd az élet megtanítja önmaga szeretetére?

2017. szept. 20. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezek szerint ...
2017. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Röviden: kell egy "pofon", hogy felnőjön az ember az élethez.
2017. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ez bármelyik életszakaszban előjöhet.... nyilván míg fiatal az ember,és eltartják kevésbé találkozik azzal a problémával.....
2017. szept. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Attól tartok igen.

Ami nem öl meg az megerősít.

Vagy megnyomorít egy életre

2017. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aha.
2017. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A pofon az mindenkinél megvan, azt tudom. Csak nem tudom, hogy magát a megalázottságot, mint érzést, azt átéli-e mindenki, vagy ez csak egy bizonyos embertípusra jellemző. Mindenkinél előfordul, hogy gyengébb pillanatában hagyja magát megalázni és csak később kapcsol, esetleg még saját magát is megalázza... Vagy vannak olyan emberek, akik már eleve személyiségben olyanok, akik nem hagyják magukat soha megalázni és soha nem alázzák meg magukat?


Nekem az a hipotézisem, hogy azok, akik nem hagyják, hogy megalázzák, vagy nem engedik meg maguknak, hogy saját magukat megalázzák, azokat már egyszer-kétszer már nagyon megaláztak, vagy nagyon megalázó szituációba került. Vagyis ahhoz, hogy erőssé váljék, annak át kell esnie egy ilyen tűzkeresztségen, meg kell tapasztalnia mindenkinek a szégyent, a megalázottságot. Vagy nem?

2017. szept. 21. 10:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Én személyszerint még az eddiginél is konfliktuskerülőbb lettem. Ez alól a fizikai erőszak elleni védekezés persze kivétel.

Az én esetem borzalmas volt. Napersze csak nekem meg azoknak akik az én hibámból belekeveredtek. Soha nem történhet újra ilyesmi. Még hasonló sem.

Ama bizonyos esetem óta igazi hobbidiplomata lettem. Mások szerint nagyon jó fej aki sosem kavar,sosem mond rosszat senkiről,igazi faxa csávó. Pedig csak az előírt 3 lépést tartom,és nem teszek semmi olyat amiből bajom származhat.

Soha többé

2017. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden ember más, van olyan ember aki folyton megalázza magát, nap mint nap megtapasztalja, de nem mindenesetben tanul ebből. Van olyan aki csak nagyon ritkán, talán olyan is aki egyáltalán.

Nem tudom te honnan beszélsz megaláztatásról, vagy számodra mit jelent.. az emberek először kínosan érzik magukat egy helyzetben, utána ha nem veszik észre hogy ilyenkor változtatni kell jó írányba és nem pedig rontani a helyzeten, akkor megalázhassák magukat.

Nem mindenki szokott megalázott lenni, csak az aki hagyja magát én megalázottként tekint magára, ha valakit próbálnak is megalázni, de nem hagyja vagy poénra veszi, akkor az nem érzi magát annak.

Nem értem az értelmét a kérdésednek, az önszeretethez nem szükségszerű, hogy megalázzanak, ebben nincs semmi féle lecke, egyszerűen csak megtörténik egy rossz helyzetben. Ha meg megtörtént, akkor kezelni kell valahogy és elviselni, de nincs olyan törvény, hogy ezen múlik az önszereteted.

2017. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6 a kérdésed nekem elég semmitmondónak tűnik. "Erősnek lenni", de miben, az élet milyen területén? Mit jelent számodra a megalázottság? Már azért értelmetlen a kérdésed, mert minden embernek mást jelent. Önmagában nem a megaláztatás készteti az embert arra, hogy erősödjön, hanem a motiváció. A megaláztatásba van aki beletorpan, pusztán ettől nem lesz erősebb valaki szerintem, emberfüggő.

A leckét otthon is megkaphatod, amikor otthon megtanítanak téged arra, hogy viselkedj és ne legyél kínos, akkor talán nem sok hajlamod lesz arra, hogy megalázd magad és nem kapod az "élettől" azt a leckét, amit a szüleidtől kaptál. A szüleiddel szemben meg nem vagy megaláztatott, ők szeretetből tanítanak, sőt talán sok más ember is van, aki szeretetből tanít, vagy hívja fel a figyelmed a hibáidra.

2017. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!