Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen dolog pap általi...

Milyen dolog pap általi temetést szervezni olyasvalakinek, aki egész életében gyűlölte az egyházat?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez helyénvaló dolog? Mert én nem tartom annak. Szerintem óriási tiszteletlenség így semmibe venni az ember addigi nézeteit, véleményét.

2021. júl. 30. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Konkrétan...???


Meghagyta végrendeletben, hogy tilos egyházilag eltemetni?

2021. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
A temetés főképp az ittmaradtaknak szól, az ő búcsújuk az elhunyttól.
2021. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Tiszteletlenség és undorító dolog. Ezért kell meghagyni végrendeletben, hogy polgári temetést akarsz.
2021. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem gáz. Apám-anyám full ateista, tök régen meghagyták hogy ha egyszer meghalnak, nehogy papos temetést csináljak nekik. Mondjuk eszembe se jutott volna. Legalább annyira gáz lenne, mint egy hívő katolikusnak kérése ellenére lezavarni egy polgári temetést.
2021. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Képmutatás.
2021. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Neki már nem számít. De ha nem volt vallásos,hívő, én nem szeretnék neki papos temetést. Voltam már "polgári" temetésen, nagyon szép volt.
2021. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A halott szemelyenek totalis leszarasa.
2021. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is azt kérem majd, hogy ne legyen egyházi temetésem. Az anyukámat, meg apukámat kénytelenek voltunk katolikus szertartás szerint eltemettetni, mert vallásosak voltak. Bár én is meg vagyok keresztelkedve, de nem hiszek istenbe, és templomba se járok. Már kiskorunkban kényszerítettek a szüleink a hittanra. Hát ez lett a kényszerítés hatása, és végre kinyílt a szemem, nem vagyok birka, katolikus. Soha nem is voltam jó véleménnyel azókról, akik ájtatoskodnak a templomba, csak kívül mutatják, hogy ők mennyire vallásosak, közben a cselekedeteik meg nem ezt mutatják. Tőlem menjek a templomba, csak engem hagyjanak békén, és ne próbáljanak rábeszélni a templombajárásra, és ne károgjanak a hátam mögött, hogy hú, pogány vagyok, meg ilyesmik. Na és ha az valaki, mi a baj vele? Apukám halála előtt még volt hogy hittem, imádkoztam is éjjel nappal. De mégis meghalt. Szinte belebetegedtem. Jóval később anyukám halála előtt nem imádkoztam, hanem foglalkoztam vele, és próbáltam az utolsó napjait szebbé tenni, végig vele lenni☹️☹️☹️
2021. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!