Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan mások...

Miért kell állandóan mások bömbölő zenéjét hallgatnom főleg szombatonként? Még este is sokszor

Figyelt kérdés

Falusi környezetben


Miért nem lehet jogom a csendhez?


2021. júl. 31. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Mért nem lehet joga hallgatni a zenét?
2021. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Este nem kell. 22 óra után hívhatod a rendőrséget. Sajnos csak 3. kiszállásra bírságolnak, így érdemes azonnal kihívni, ha gondod van.

Ez országos szabály.


Emellett a település maga rendelkezik a csendről. Legtöbb helyen semmilyen védelem nincs. De ha nálatok van, akkor gyakori, hogy a hétvégéken tiltva vannak a hangos dolgok, építkezés, fűnyírás, stb... ennek neked kell utánanézned.

Ehhez kapcsolódik, hogy ha problémád van, akkor érdemes a polgármesternek írni, közösséget szerbezni, aláírást gyűjteni. Minden bizonnyal sikeresek lesztek, hiszen a zaj mindenkit ingerküszöbön felül zavar. Mindenki partneres lesz a hajongókon kívül, és ezt nem tudják visszautasítani a politikusok. Ha meghozzák a helyi rendeletet a csendről, ami kiterjeszti az alap csendrendeletet, akkor napközben is lehet hívni a hatóságot 🙂

2021. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem dugd be a füled, és akkor nem hallod.
2021. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
szervezni, partnered, zajongók*
2021. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Én sem értem ezt. Igaz én panelban hallgattam ma ugyanezt. Alattam egy nagy hentesüzem van és szombaton jönnek takarítani a dolgozók, meg rendetrakni reggel 8 körül. Feltekerik maxra a hangszórókat és úgy üvöltetik a zenét úgy, hogy az egész hétemeletes panel hangkárosodást szenved (én az első emeleten vagyok, a hentesbolt a földszinten). Sajnos nem tudunk semmit sem tenni, mert mindenki csókosa itt ennek az üzemnek és az egész város/megye megvan véve és húsozva általuk. Hiába szóltam többször is, hogy brutál hangosan üvöltetik a zenét, oda se bagóznak és buliznak délig.
2021. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a sok parasztot aki csak beszól a kérdezőnek.


Amúgy soha nem értettem miért gondolják azt emberek hogy otthon "bármit szabad". Nyilván nem kell csendben fingani. Na de azért igazán lehetne határ.


Ráadásul ami fura, hogy legtöbbször városból, lakásból kiszabadult gyökerek hobbija az egész napos ordító zene. Gondolom mennyire szerették őket egy panelban.

2021. júl. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Akit zavar, az szépen megkéri őket, hogy vegyék halkabbra a zenét. Aztán utólag majd mindenki eldönti, hogy igaza volt-e a túlérzékeny lakónak, vagy nem.
2021. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%
Engem pont az zavar, hogy sehol sem hallok zenét.
2021. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Panekban lakok velem szemben van a Spar parkoló. Este 8-tól már gyülekeznek és hajnalig nyomatják. A rendőrség szarik rájuk, a polgármester se bánja, ő egy nyugodt helyen lakik,nem az ő baja. Beszélni nem lehet velük mert még jobban nyomatják.
2021. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Azért , mert sajnos nem egyformán fejlődünk agyilag lelkileg. És egy szint alatt megrekedt taplók, mindig mindennel idegesítik azokat akik előrébb vannak a fejlődésben. De sajnos egy helyen élünk, talán 3-400 év múlva nem lesznek ilyen előemberek, addig meg türelem, az idő gyorsan telik.
2021. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!