Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen viselkedni formában...

Milyen viselkedni formában mutatkozik meg leginkább, hogy egyik nő irigy vagy féltékeny a másikra?

Figyelt kérdés

Legyen most kortól független!

Melyek azok a viselkedesi formák, beszolasok, megnyilvanulasok, amiből biztosan tudni lehet, hogy féltékeny - irigy a másikra?


2021. aug. 2. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami elég gyakori szerintem, hogy elkezdi ócsárolni az adott dolgot, amit irigyel. Van személyes példám: Egy ismerősöm amikor megtudta, hogy bejutottam pszichológia szakra (ő meg anno nem, és már vagy 15 évvel idősebb nálam), elkezdett riogatni, hogy milyen rossz lesz nekem ott, mennyire haszontalan diploma, és mennyire ki fogok készülni, meg "Még van időd meggondolni magad." stb. Teljesen nevetségesen kapálózott, hogy ne iratkozzak be...

Mindenáron el akarta érni, hogy ha neki nem sikerült, én se járjak oda. Eleinte nem értettem, miért akar ennyire eltántorítani, csak aztán megtudtam, hogy neki nem jött össze anno, és most irigységből azt akarja, hogy nekem se sikerüljön. Letiltottam a fenébe.

2021. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszól, áskálódik, mindenbe beleköt - munkába is, lenézően néz, viselkedik.
2021. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. aug. 3. 08:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte kicsit diszkréten ugyan, de leszólja az irigysége tárgyát és nagyon negatív dologként próbálja beállítani, hogy neked se jöjjön össze. Majd egyre inkább hajtogatja, hogy az miért nem jó, mi a baj vele. Beszólogat, fúrkál, végül már mindenbe beleszól, beleköt és rád erőszakolja az ő (ellentétes) véleményét. Rosszalló, lekezelő arcokat vág, és ehhez mérten is viselkedik, eleinte csak az adott téma kapcsán, végül már szinte mindenhol. Esetleg gyakran felhozza, hogy még inkább beszélhessen róla.


Az én példám a sportommal kapcsolatos. Egy még gimis barátnőm szerette volna mindig is kipróbálni és zavarta, hogy heti 2x járok lovagolni, ő meg hiába szeretett volna, lovon sem ült még akkor. Ő mindig arcokat vágott, lekezelően viselkedett, amikor előjött a téma és látványosan duzzogott. A végére már mindenfélét kitalált: neki lova lesz gimi után, nagyszüleinél pont elfér és megtanul majd egyedül.. Bár nem emiatt, de én is tiltottam azóta.

2021. aug. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!