Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy halott embernek eljön...

Ha egy halott embernek eljön a születésnapja, és megemlékezésből/szeretetből mondanék vagy írnék valamit, azt hogyan kéne ? Isten éltesse Zolit (pl ?). Ez így ebben a formában jó ?

Figyelt kérdés

Mert nem azt szeretném írni, hogy nyugodjon békében vagy hasonló, mert szerintem az jobban illene a halálának az évfordulójára.

Tehát az Isten éltesse, az rendben lenne ?


Köszönöm szépen!



2021. febr. 6. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem jó! Írd azt, amit érzel vele kapcsolatban!
2021. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma lenne x éves, Zoli. Emléke a szívemben él.
2021. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Egy halottnak mégis miért írnád, hogy " isten éltessen?" szövegértés nem megy ugye?

Ha már megakarsz emlékezni egy halott szülinapjáról, akkor talán ilyesmit kéne írni.

" Béla, ma lennél 40 éves. Hiányzol!" Vagy " Béla ma lennél 40 éves, sokat gondolok rád!"

De azt írni, hogy "isten éltessen" elég morbid."

Mert ugye egy vaknak sem mondjuk, hogy " nézz a szemembe ha velem beszélsz"

2021. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A hozzatartozoi miatt nem szerepelnek inkabb. Ugyanis ok latjak. A halott pedig, aki a szivedben el, nem olvassa, viszont eleg, ha gondolsz ra.
2021. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem a hideg ráz attól, mikor látom, hogy olyan embert köszöntenek fel facebookon névnapon/szülinapon, aki nem él már. Ez az "Isten éltessen" rémes ilyenkor. Fogadd meg a második, harmadik válaszoló mondatait. Én is ezeket akartam írni, de nem ismétlem ugyanazt akkor.

Legjobb ha van lehetőséged kimenni hozzá a temetőbe, gyújtani egy gyertyàt és csendben emlékezni.

2021. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Legszomorúbb dolog a világon, mikor írkálják, hogy Isten éltessen olyan illetőnek, aki már nem él. Ha meg kifejezetten tudod, hogy halott, akkor egyenesen sértő, parasztság ilyet írni.


Amúgy én nem írnék semmit, minek? Kinek?

2021. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán minek kell kiírni? Ha él az illető írj neki privát, ha nem él és szeretnél megemlékezni, akkor se facebookon kell. Komolyan mindenkinek ennyire feltűnési viszketegsége van? Kimész a temetőbe egy mécsessel a sírjához, meggyújtod és csendben megemlékezel! Vagy ha ne osztod meg, hogy megemlékeztél, akkor nem vagy jó ember? Vagy hogy van ez! Fiatal vagyok de mégsem érzem, hogy mindent meg kell osszak...
2021. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Isten a lelkünkben és gondolatainkban éltesse tovább.
2021. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!