Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyáron nem terjed a koronavíru...

Nyáron nem terjed a koronavírus, mikor mindenki mehet mindenhova?

Figyelt kérdés

Ma voltam pl a postán. Nyár elejéig volt, hogy kizavartak, mert csak 2 ember lehetett bent. Most egy kis postán 8-an voltunk bent. Feltűnt,mert a mögöttem állóra már szólni akartam, mert közvetlenül mögöttem állt, hiába mentem arrébb.

Most nem gond ha mindenki nyaral, kirándul, tömegben van? Majd csak szeptember 1-től lesz veszélyes?



2021. aug. 6. 19:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

"Mert hogy az emberek sajnos lázonganának ha nem hagynánk nekik a szabadságot és a megszokott életvitelüket. Úgyhogy meglesz ennek a böjtje és csak kis idő kérdése az egész."


Jaj, köszönjük szépen, micsoda jóságos uraságok vagytok ti... Huuu...

2021. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
10%
Ha ránézel a grafikonra, lehet látni, hogy ha lassan is, de emelkedik a fertőzöttek száma. Tudod, exponenciálisan, ha még megvan matekból: lassan indul, majd hirtelen indul be
2021. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Igen igen. Mindig nyár végén indul be lassan. És mindig nyár előtt lesz kevesebb fertőzött.

Úgy alakítják, ahogy akarják.

Azért gondolom a tűzijátékig nem fog lassan indulni ugye? Majd szeptember eleje, közepe? Neked mivel beszélték tele a fejed? Mert vàrnánk akkor a friss hìreket.

2021. aug. 7. 08:47
 14/27 anonim ***** válasza:
12%
Nyár végén? Miről beszélsz? Már legalább 1 hónapja emelkedő a trend (kb. azóta, hogy - szinte - minden korlátozás fel lett oldva)
2021. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
Ezzel a koronával az a legnagyobb aggályom, hogy a megjelent infók alapján 99,8%, hogy mesterséges, laborból származik. Volt egy cikk a portfolión, hogy a kínai kormány a who-val karöltve próbálta eltusolni az ügyet. 2015 óta gyűjtötték barlangokból a koronavírus törzseket a kínaiak, hogy embert nem fertőző vírusokból, embert fertőzőt csináljanak. Én innentől kezdve semmit nem hiszek el amit pl a who kinyilatkoztat. Tudom, laposföldhívő vagyok😂. Ki tudja mit csináltak ezek?
2021. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
30%
Drága cucnimúkus, nem tűnt még fel, hogy minden vírus hideg időben terjed jobban és nem a nyári melegben? Az évente jelentkező, mindig téli, sosem nyári influenzajárványt még sosem kérdőjelezted meg, de a koronavírus-járvány ciklikusságát meg igen? Nem kéne neked visszamenni az iskolába és odafigyelni biológia órán esetleg, hmm?
2021. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%

16-os, izrael? Vagy ott most tél van? Mondjuk ők nincsenek átoltva...vagy várjál, de át vannak minden felnőtt szinte. Igen, de a szar sinopharmot kapták.....várjál,izé,csak pfizert kaptak😂

De tényleg, miért jó reklámozni ha buta vagy?

2021. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
11%
17: Valóban, és hányan kerülnek kórházba? Ja, hogy szinte senki, és aki bekerül, azoknak is a 99,9%-ba oltatlan :D
2021. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
9%
16-os nem buta, veled ellentétben 17-es, te nálad kevesebb idióta van.
2021. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
17%

Lehet elsőre furának tűnik de nem rémlik tavaly mi volt? Március közepén csomó dolgot bezárattak, online oktatás, home office kjárási korlátozás stb. Ekkor egy ideig emelkedett a fertőzöttek száma ami részben azért volt mert elkezdtek egyre többet tesztelni.

Nyilván a sok korlátozás miatt nem tűnik lehetetlennek hogy egy idő után elkezdett csökkenni a fertőzöttek száma. Nyár elején közepén még inkább csökkent a fertőzöttek száma mivel a sok napsütés miatt több D vitamint tervel a szervezeted ami igencsak segíti az immunrendszert. Meg szerintem azért az is számít hogy így május környékén az emberek alapból elkezdtek jobban odafigyelni arra hogy fertőtlenítsék a kezüket és tegyenek egyéb más óvintézkedéseket maguktól is.


Úgy tűnik sokan elfelejtik hogy tavaly sem csettintésre szeptemberben kezdett el a fertőzöttek száma emelkedni. Én emlékszem hogy augusztus második felében is már láttam hogy egyre több volt a napi új fertőzöttek száma. Ami szintén nem meglepő azok után hogy hónapokig alig volt korlátozás és akkor már elkezdett a vírus is mutálódni. Ilyenkor persze megint több embert tesztelnek mert ahogy előttem is írták a szennyvízből is már lehet látni hogy hol és mikor kezd el újra szaporodni a vírus.


Eddig van valami ami nem tűnik logikusnak? Esetleg valaki szeretne megvádolni hogy csak azt mondom vissza amit a TV-ben hallok Origón olvasok stb. (Holott egyiket sem nézem, olvasom)


2020 ősztől 2021 tavaszig volt egy húzósabb időszak amikor elkezdett terjedni a sokkal agresszívabb Brit variáns. Ekkor jöttek azzal sokan hogy de hát jajj van maszk van korlátozás be vannak zárva a dolgok mégis sok a fertőzött. Elvileg a brit variánssal fertőzöttekben az alap verzióhoz képest többszörös volt a vírus koncentrációja és sokkal könnyebb volt átadni. A deltával is elvileg ez a helyzet csak ez korántsem annyira halálos. Remélhetőleg most már nem lesz megint lezárás, korlátozás.


Na és ez volt az az időszak amikor a vírustagadóknak is illett szembenénzi a valósággal. Hiába mondják hogy így kamu úgy kamu de akkor kamuzzon amikor te valami tök más bajjal mennél műtétre, kórházba de nem tudsz mert emberek tömegei vannak ott lélegeztetőgépen a korona miatt. Persze erre is volt pár felvilágosult aki azt mondta hogy ez csak influenza meg ilyenek. Könyörgöm nekem anyám egészségügyben dolgozik és 30+ év alatt soha máskor nem látott még csak hasonlót se. Aki 2021 ben is állítja hogy a koronavírus nem létezik az ne lepődjön meg ha ezt hangoztatja és valaki egyszer csak orrbasimogatja. Aki 1 esetleg több számára fontos embert veszített el ettől a "kamujárványtól".


2021 elején elkezdték oltani az embereket és rengeteg emberen meg már amúgy is átment a vírus így nekik is volt valamilyen védelmük még ha nem is voltak beoltva. Csak itthon már 8000000 ember esett át igazoltan a víruson és a tényleges szám ennél valszeg jóval nagyobb. Ezek után szerintem megintcsak nem olyan hihetetlen hogy most nyárra megint csökkent az új fertőzöttek száma.

2021. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!