Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt olyan tanárod, amelyik...

Volt olyan tanárod, amelyik rosszindulatú volt valamelyik osztálytársaddal?

Figyelt kérdés
Milyen tantárgyat tanított? Miben nyilvánult ez meg? Mivel érdemelte ki az ellenszenvet az osztálytárs? Hogyan reagált a tanár kellemetlenkedéseire? Mi volt az osztály véleménye erről akkor? Most mi a Te véleményed?

2021. aug. 8. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most érettséviztem. Volt egy tanárom, aki érettségi közben porig alázott, mert a vizsga kezdete előtt fel mertem tenni a kezem, hogy kérdezzek valamit(a terem legvégében ültem, nem akartam előre üvölteni neko, hogy akarok valamit). Elkönyvelt engem 10 évesnek, hogy jelentkezek végzős gimnazistaként. Szarul esett, mert csak udvarias akartam lenni. Nem értem, mi a cringe abban, hogy valaki gimisként jelentkezik, és nem ordít a tanárnak hátulról.
2021. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Konkretumokban velem volt egy, alt.suliban, de szerencsere nem az en tanarom volt, csak 1x jott helyettesiteni tesire, osszevonas miatt. Mindenki bemutatkozott neki, es eleg sok gyerek nevet kifigurazta, de nem aranyos mondokaval, hanem szinte serto, banto hangnemben es megjegyzesekkel.

Beszoltam neki, hogy ez eleg szegyen, hogy tanarkent, 40 evesen azt erzi, meg kell alazzon gyerekeket (erdemben minden gyereknek latszott, eg a pofaja a gunyolas miatt, es.eleg sok introvertalt oszt.tarsam volt, akik kifejezetten kellemetlenul ereztek magukat), es ez igy szerinte rendben van.

Mivel pici faluban eltunk, egy bolt volt, onnantol kezdve nem neztunk egymasra, iskolaban sem, ilyesmi.

Elsonek igazgatoival fenyegetozott, amire en azt mondtam, oke, azonnal mehetunk is. Talan 10~11 eves lehettem.

Egyebkent mindig olyan tanaraink voltak, alt suliban, gimiben, fosuliban, akik a gyengebb kepessegueket sem bactattak, nem peceztek ki senkit, szeretettel es turelemmel alltak hozzank. Szerencsesnek erzem magam az osszes tanarom miatt.

2021. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alsó tagozatban történt...és igen régen. Osztályfőnök volt, matematikát, nyelvtant, testnevelést, szinte mindent Ő tanított. Az ellenszenvet azzal érdemelte ki a kisfiú, hogy szegény családban nőtt fel, sokan voltak, a szülei nem éltek példás életet (az apukája börtönben is volt). A tanár mindig kigúnyolta, megverte. Néha ok nélkül is. Olyan szegények voltak, hogy nem tudtak neki új ruhákat, cipőket venni. A tornacipőjének az orrát kivágta az anyukája, és abban tornázott. A tanárnő ezért, mert ilyen cipőben jelent meg, a padra fektette és minden osztálytársának az Ő fenekére kellett csapnia. Nagyon megalázta Őt. Senki nem állt ki mellette. Hogyan is szegülhetett volna ellen egy kisgyerek a tanárával szemben? A véleményem az, hogy a tanárnő megérdemelte volna, hogy eltávolítsák az iskolából. De egy fegyelmit legalább. Abból a kisfiúból pedig egy jóravaló ember vált, a társadalom megbecsült tagja és példamutató életet él.
2021. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. És hány éve ennek, hogy a tanárnéni így bánt ezzel a fiatalemberrel?
2021. aug. 8. 10:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt igen. A magyartanár nő volt, és utálta a fiúkat, (én is az vagyok, szóval engem is), a 4 év alatt nem felelt lány. Ha dolgozat volt akkor folyamatosan körülöttünk sétált, nézegetett be a pad alá, miközben a lányok a telefonjukkal a kezükben puskáztak, az érettségi kivételével 1 fiú sem kapott soha 4-esnél jobb osztálytatot, a lányok kb csak 5-öst kaptak, de rühelltem azt a nőt :D
2021. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. És legalább a lánygyereke volt a magyartanárodnak?
2021. aug. 8. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gimim utolsó évében volt és én voltam az elszenvedő alany. Annyi volt, hogy párokban kellett dolgozni, és én csináltam meg mindet, a "párom" még csak bele sem nézett a "közös" munkába, így be sem tudtuk mutatni. Nekem meg sikerült azt mondani a tanárnak, amikor rá kérdezett, hogy velünk mi van, hogy majdnem kész vagyunk vele. Csak utólag esett le, hogy ez szokott lenni a tipikus "nincs kész, igazából bele sem kezdtünk, de valamit mégis mondani kell" szöveg.

Onnantól kezdve úgy vette a tanár, hogy csak én vagyok az osztályban: csak tőlem kérdezett, de mindegy milyen választ adtam; sosem volt jó. Vagy az angol kiejtésembe kötött bele, vagy hozzám vágta, hogy neveletlen fruska vagyok, mert azt mertem mondani, hogy nem tudom a kérdésre a választ. Szóval igazából mindenbe belekötött, de már rögeszmésen. Egyszer egy fiú leejtette a terem másik végében a tollát és engem próbált meg leszidni..

A fiúk nagyon élvezték a helyzetet és szórakoztatta őket, hogy végre, életemben először utált és kipécézett egy tanár. A lányok közül páran meg próbáltak bátorítók lenni.

Akkor nagyon pocsékul éreztem magam, főleg, mert úgy éreztem (és a mai napig is amúgy), hogy ez jogtalan volt, és nem az én hibám volt az egész. A rosszszájíz emiatt továbbra is megvan, de már nagyjából elengedtem a dolgot.

2021. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!