Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jutott nekem ilyen szar...

Miért jutott nekem ilyen szar élet?

Figyelt kérdés

Lehet nem is tudtok segíteni, de azért kiírom magamból, hátha jobb lesz.


Megszülettem egy buta, csóró, toxikus családba, egy betegséggel ami kihat az életemre...

Már általános iskolában is szorongtam az emberek miatt, folyton bántást kaptam, felsőben már szinte minden hónapban orvoshoz jártam hogy csak ne kelljen bemenjek suliba, és persze az évek alatt az online világba menekültem.


Jött a középsuli, 14 évesen nem tudtam merre induljak el nyilván. Volt érdeklődési köröm, de azt nem lehetett tanulni, gimibe nem tudtam menni a rossz bizonyítványom miatt. (Mert ugye a szüleim sosem foglalkoztak a tanulmányi eredményeimmel, sőt szorongtam a suliba) Végül egy technikumba felvettek, de ugye nekem a tanulás az új "fogalom" volt, így hát megbuktam. Nem tudok tanulni otthon, suliban meg figyelni. Egyszerűen ha tanulnom kell ideges/stresszes leszek. Online oktatás volt ebben a két évben, így már 11-es vagyok, de semmi nem változott. Nem tudom hogy lesz jó érettségim, és mit fogok kezdeni magammal...


Ez mellet nyilván nincsenek barátaim, nem tudok emberek közt lenni, otthon vagyok a szobámban egyedül és minden kis szaron kattogok (pl:múlt). Nem tudom elfogadni magam a betegségem miatt, ez a legfőbb, + butának gondolom magam stb. Egyszerűen csak szeretnék normális lenni...

Szüleim nem igazán tudnak segíteni, nem is érdekli őket szerintem annyira, nem tudom. Mit kezdjek magammal? Lassan felnőtt vagyok, és nem is éltem, nem csinálta semmit.


2021. aug. 12. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Buta nem vagy, ez biztos. Csak rá kell nézni az írásodra. Szüleiddel gondolom esélytelen beszélned a problémáidról.. esetleg egy pszichológus nem jöhet szóba? Vagy ha más nem, egy másik rokon?

A betegségedet igaz nem tudom, de semmiképpen ne szorongj miatta, ez nem egy olyan dolog, amin változtatni tudsz. Szerintem mindenképp pszichológus kéne neked, mert lelkileg nem vagy jól. De buta nem vagy!

2021. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A pajtásaid teszik azzá, meg azok, akik mások nevében írogatnak.
2021. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szóval az történt, hogy a szüleit betolnak az iskolába úgy ahogy. Te a szorongásot nem tudott kiadni, ami ennyi évesen nem lepne meg.


Én erre azt tudom mondani, hogy csinálj olyan hobbi, amitől produktív leszel valamilyen formában. Rendszeresen letudsz ülni mégis oda és csinálni. Van egy gépet gondolom tudsz rajta játékon kívül mást csinálni rajta. Írj egy egyszerű programot, csinálj pixelartot vagy vektorok képeket és 3d modellezés is lehet. Vannak ingyenes programok. Rajztáblát szerezhet valahonnan. Van internet ahogy látom.


Vagy vezethet egy naplót rendszeren bármiről. Könyvolvasás szorongásról egyéb hasonló témában van a neten fent nyugodtan torrentezt le azzokat. Az írok is megértőek lennének ebben. Sport, de bármi lehet segít az egyértelműen. Beszélhet magadattal hiszen valakivel kell beszélnet mégis.


Vége lesz a iskolának és ez eszkalálódik fog csak jobban. Szóval húzz fel a gatyát, mert nem lesz szép vége, ha nem lépsz időben.

2021. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas vagy:D
2021. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Leghasznosabb válasz megérkezett, köszönöm:D
2021. aug. 12. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mit.Már írtam hogy csicska is vagy de azt törölték:D
2021. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged miatt nem tudsz mit kezdeni? Embereld meg magad, ne hagyd, hogy a gondolatok le húzzanak. Semmi jelentőségük nem lesz, ahogy el kezdesz dolgozni valahol, és barátokat is tudsz szerezni, csak kezdj el élni. Saját magadat akadályozod. Könnyű mondani, tudom, de attól ez az igazság.
2021. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem vagy buta. Amit tehetsz:

- Segítséget kérsz olyantól, aki segített már hasonló helyzetben lévő embereken: pszichológus. Ehhez még elmondanám, hogy igenis lehet ezen segíteni.

- Önfejlesztő könyvet olvasol. Olyat válassz, ami a cím, tartalomjegyzék és a hátulján lévő ismertető alapján felkelti az érdeklődésedet. Ha nem akarsz sokat keresgélni, a könyvesboltban elmondhatsz magadról tömören valamit, ami alapján ajánlanak pár könyvet.

- Elmész hittanra egy közeli templomba. Ez ingyen van. Alapvetően nem veled fognak foglalkozni, hanem neked kell egy megadott témával foglalkoznod, de kikapcsol, barátok közé kerülsz, és idővel megváltoztatja az életedet. Ingyen van. Imacsoporthoz is lehet csatlakozni. A templom honlapján tájékozódhatsz a lehetőségekről, vagy a paptól kérdezhetsz például szentmise után, vagy a plébániai fogadóórában, de fel is hívhatod, email-t is írhatsz.

2021. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!