Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit "jegyzetelnek"...

Ilyenkor mit "jegyzetelnek" tanulás közben ?

Figyelt kérdés
Látok ilyen több órás videókat hogy tanulnak az emberek. Előttük van egy laptop meg egy könyv, a laptopba csak írnak, és írnak. A könyv tartalmát, vagy mit írnak ki? És miért?
2021. aug. 12. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem legtöbbször tényleg a tankönyv/leadott anyag tartalmát jegyzetelik. Van akinek elve jobban rögzül az anyag ha leírja. De lehet, hogy csak a könyvben lévő "rizsát" tömörítik le, egy rendezett, lényegretörő, és átlátható formába, hogy utána könnyebb legyen ismételni, és frissen tartani a tudást.
2021. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha leírod jobban megragad, ősi indián mondás.
2021. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a könyv tartalmát jegyzetelik ki. A triviális válasz: azért jegyzetelik ki, hogy ne felejtsék el a tartalmát. Vélhetően nem szépirodalmi, hanem nehezebb, tudományos jellegű szövegekről van szó, amelyek egyes részleteit nem biztos, hogy első olvasatra megjegyzi az ember.
2021. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, rövidebb, összefoglaló jegyzetet készítenek a tankönyv anyagából, és saját szavaikkal írják le az anyagot.

Én is így tanulok a leghatékonyabban. Illetve mindmap készítés, ahol nem csak jegyzetet készítek, hanem az összefüggéseket is könnyen átláthatóvá tudom tenni, még egy bonyolult anyag esetében is.

Esetleg még tanulókártyákat is készíthetnek (én is szoktam).

2021. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Puskát írnak amit aztán kinyomtatnak.
2021. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

"A könyv tartalmát, vagy mit írnak ki?"

A könyv tartalmát tanulják és közben tömör jegyzeteket készítenek hozzá. Sokan tanulnak így.


"És miért?"

Egyrészt az előttük lévő könyv felépítése lehet, hogy nem megfelelő.

Ilyenkor jönnek a színes kihúzok sokaknál és külön színekkel elkezdik kiemelni a saját kategorizálásuk szerint az információkat.

Vagy nyitnak egy Wordot és a saját elrendezésük szerint kezdik kijegyzetelni a lényeges információkat. Később már csak a kinyomtatott(?) jegyzeteket nézik és azt tanulják, ismételik. Mellette még belenézel a könyvbe, ha nem tiszta valami.


Ezáltal egy sokkal átláthatóbb eredményt kapnak.

Amikor történelmet tanultam, én pl.: minden fejezetnél kiírtam az összes felmerülő nevet,eseményt, helyszínt, dátumot egy oldalra.

Ez kapásból segített felidézni az egész anyagrészt.


Szerinted hogyan könnyebb megtanulni, melyik király után ki következett?

Úgy, hogy a tankönyvben össze-vissza lapozgatsz, vagy úgy, hogy külön kiírod sorba rendezve?


Szerinted hogyan könnyebb felidézni egy anyagrészt?

Úgy, hogy lapozgatsz, vagy úgy, hogy a kulcsszavak ott szerepelnek egy oldalon?


Na ezért...

2021. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!