Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan, aki még 30-as,...

Van olyan, aki még 30-as, 40-es éveiben is tanulna/visszaülne az iskolapadba? Tanfolyamra járás keretében új ismeretek elsajátítása egy jobb munkalehetőséghez pl.?

Figyelt kérdés
Én hiába közelítek az 50-hez még nyugdíjas öregasszony koromban is kíváncsi leszek az új ismeretek elsajátítására. Szerintem tanulni sosem késő, egyáltalán nem korfüggő. Ki hogyan vélekedik erről?

#tanulás #jegyzetelés #művelődés #új ismeretek elsajátítása #szellemi frissesség megőrzése #tanfolyami anyag
2021. júl. 28. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg 39F vagyok, szeptembertől egy 1 éves képzésbe kezdek bele.
2021. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon dicséretes törekvésnek tartom az elhatározásodat kedves 1-es válaszoló! :)


Mi lesz az a képzés, ha szabad érdeklődnöm - és milyen célból kívánod elvégezni?

2021. júl. 28. 20:57
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Kénytelen vagyok 44 évesen új szakmát tanulni. Nagyon durva érzés, hogy megint kezdhetem elölről, megint én leszek legalul, de a jelenlegi helyemen tarthatatlan már a helyzet és nem akarom ezt a folyamatos kiszolgáltatottságot. Mi már nem leszünk nyugdíjasok, szóval van választásunk egyáltalán?
2021. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
39 vagyok, 2 éve kezdtem bele egy 4éves alapképzésbe. Nem is az előrelépés, inkább az önmegvalósítás.
2021. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló! :)


Nem vagy egyedül: én is nagyon sokáig nehéz helyzetben voltam. Úgy alakult, hogy kénytelen vagyok egy csomó mindent újrakezdeni a 40-es éveim második felében.


(Édesanyám hosszan tartó betegsége, majd halála sok mindent megváltoztatott.) Rengeteg jövőbeli tervemet felülírta.


Csak biztatni tudlak, hogy ne add fel! Szemléld úgy a dolgokat, hogy ezután más csak jobb jöhet.


Ha pedig senki nem "cikiz" emiatt, akkor pedig többszörösen nyertél - de elsősorban magadnak felelj meg ne másnak!

2021. júl. 28. 21:09
 6/17 A kérdező kommentje:

Neked is gratulálok, kedves 4-es válaszoló! :)


Minden további válaszoló vegye úgy, hogy DICSÉRETES A SZORGALMA - fárasztó lenne egyenként kommentelni...


Ui: akár 50-esek, 60-asok is írhatnak, nem zárom ki a még idősebb korosztályt sem. De ha valaki 70 év felett kezdett új ismeretek gyarapításába arra is kíváncsi vagyok.

2021. júl. 28. 21:14
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A bácsikám nem járt gimnáziumba, ezért levelezőn 2 év alatt elvégezte kb 47 évesen és leérettségizett.


Az egyetemen 3 idősebb nő tanult, 2 a mi tanszékünkön, a harmadik már nem emlékszem mit tanult, de nala emlékszem, hogy míg a mi idősebb hallgatóinkat nem nézték meg, őt az elején megbámulták. Amúgy beszélgettem vele egyszer és tök jófej volt.


A másik két idősebb hallgató is amúgy zseniális csoporttárs volt.

2021. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Közel az ötvenhez én is suliba járok. Ha nincs a covid miatti lezárás tavaj, már le is vizsgázhattam volna :(


Már tudom, hogy az elmaradt vizsga pótlása után mi lesz az, amit tanulni akarok.

2021. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 46 évesen kezdtem el az egyetemet. Őszintén bevallom: kizárólag az motivált, hogy ez volt egyetlen lehetőségem, hogy emelkedjen a fizetésem (közigazgatás, bértábla alapján). Csúszás nélkül teljesítettem, 49,5 évesen lett meg a diplomám. Viszont olyan stressz volt, hogy okozott pár eü. problémát, ami csak pár évre rá jött ki igazán. Nem csinálnám újra, gyűlöltem szinte minden percét.
2021. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok szerintem tanulni soha nem késő, bár van munkahelyem úgy nem tudok tanfolyamra bejárni, online tanulok munka mellett
2021. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!