Jegyzetelési tippek?

Figyelt kérdés
Valakinek van jó jegyzetelési tippe hogy hogyan lehet jó jegyzetet készíteni hogy átlátható legyen és ne egy zsúfolt átláthatatlan szöveg amiből könnyebb tanulni?

2021. jan. 15. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénenként változik szerintem..

nekem a fő pontok ki vannak emelve utána meg ilyen • pici pontokba szedem a szavakat vagy esetleg a mondatokat. Nekem ennyivel is bőven átlátható:)

2021. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod én gondolatjeleket használok és így se sokat segít mert diszgráfia miatt kicsit csúnyán írok sajnos laptopon nem szoktam jegyzetelni mert nem tudok gyorsan gépelni
2021. jan. 15. 20:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én egész mondatokat szinte sose írok, csakis kulcsszavakat, nyilazok, gondolatjelezek. nem tudom a diszgráfia hogyan műkösik, azzal nem lehet "belejönni" a kézírásba? mármint hogy minél többet írsz, annál inkább kialakul egy gyors, számodra olvasható íráskép?
2021. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát minnel többet írók nem javul az irasképem jegyzetelés tippeket olvastam hogy szellősen kell jegyzetelni a kérdést azért írtam ki hátha van valakinek valamilyen tippje még de neked is köszönöm a választ
2021. jan. 15. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy kinevezek egy nagyobb, vastagabb füzetet vagy egy mappányi papírlapot "jegyzetelős lapoknak" (én gyűjtöm a mindenféle maradék vagy használt és még felhasználható papírokat is pl. nyomtatott oldalak üres fele, füzetekből megmaradt oldalak és hasonlók, de valamikor külön füzetet is veszek erre) és ezt hordom magammal, minden tárgyból ebbe jegyzetelek. Az órákon folyamatosan jegyzetelek állat módjára :D, mindent igyekszek leírni ami elhangzik vagy kivetítik stb., hogy minél több minden meglegyen. Én szerencsére gyorsan is írok, de szeretek folyamatosan, folyó szövegként írni, akár egész mondatokat vagy gondolatsorokat is, max. szavakat rövidítek. Egyáltalán nem figyelek se külalakra, se logikára, se semmire, csak annyi a fontos, hogy le legyen írva. Majd ezeket a jegyzeteket ugye összegyűjtöm, átolvasom és adott esetben hozzáolvasom a kapcsolódó plusz anyagot (ha van pl. könyv, ppt vagy bármi). Majd ezt követően ezeket összegezve, kijavítva, kiegészítve stb. írok egy szép, olvasható, átlátható, logikus jegyzetet. Én szeretem, ha picit szellősebb a jegyzet és szeretek színeket is használni, karikázni stb.

Ez elég időigényes, de nekem ez vált be a legjobban. Így jobban meg is értem az anyagot, hiszen visszaolvasom a jegyzetet, visszaemlékszem az órára, újra feldolgozom az anyagot stb. és így sokszor már a jegyzet készítés során is megjegyzek, megtanulok részleteket. Valamint így tényleg lesz egy normális, tanulható jegyzetem. Középiskola óta így jegyzetelek, szeretem. Nekem például az nem ment, hogy hallgatom az órát és kiszűröm a lényeget, azt leírom és akkor abból tanulok. Sokszor lemaradtam, nem hallottam, nem értettem vagy csúnya, olvashatatlan és értelmezhetetlen lett a jegyzet. Emiatt váltottam erre.

2021. jan. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is az összefüggő szöveg leírása vált be úgy, ahogy a tanár mondja az anyagot órán. Gyorsan írok, kicsit olvashatatlan, néha még én is küzdök vele utána. :D

Irigylem azokat, akik vázlatpontok alapján később is tudni fognak mindent. Nekem a megértéshez összefüggő szövegek kellenek.

2021. jan. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat hasznosak :)
2021. jan. 16. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
Próbálj meg sok ágrajzot készíteni. Nagyon sokat tud segíteni a megértésben meg a tanulásban is
2021. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj félreértettem a kérdést. Az tényleg sokat segít ha a firkált jegyzetet átírod ha van időd egy másik füzetbe szebben. Én sokáig csináltam ezt. De rengeteg idő, úgyhogy már nem.


(Utolsó voltam)

2021. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2021. jan. 21. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!