Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dönthetném el hogy mi...

Hogyan dönthetném el hogy mi a jó és mi a rossz?

Figyelt kérdés

Én olyan srác vagyok aki mindig próbál a jóra törekedni. Igen ám de gyakran az emberek rossznak ítélik meg amiket csinálok. Ráadásul fogalmam sincs miért.

Tegnap egy idős nénit akartam átkísérni az úton. De bakker nem hogy megköszönte volna, még ő lett mérges. Azt mondta hogy mit képzelek. Egy sétabot volt nála és szándékosan megütött vele.

Aztán elfutottam, de nem sokkal később az utcán egy kisgyerek felbuktatott.

Azt kérdezte hogy miért nem segítek. Én erre azt mondtam hogy én csak jót cselekszem és ezért nem segíthetek a rossz viselkedésű gyerekeknek. Majd tovább is mentem. Hirtelen olyan mérges lettem hogy 5 pizzát ettem meg egy pizzériában. Aztán ott fizettem a pizzák árát és tovább is mentem. Az út közben összefutottam a volt tanárommal. Megkérdezte hogy lenne e kedvem támogatni a vadasparkot. Azt mondtam hogy igen, mert imádom az állatokat. No de nem azért mert állat vagyok. Hazamentem és elvettem a szüleimtől több ezer forintot. De még mindig nem tudom hogy jól cselekszem e. Végülis megígértem a volt tanáromnak. Anya vacsorára rákot és salátát főz de nem tudja hogy én már ettem. Így úgy tervezem hogy oda teszem a szomszéd ajtajához. Mert csak nagyon olcsó ételeket szoktak enni, jár nekik a finomság szerintem. Pár nap múlva pedig hatalmas kirándulásra megyek, terveim közt szerepel egy hatalmas vidámpark meglátogatása is.



2021. aug. 19. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Gondolkodj mielőtt cselekszel, illetve kommunikálj.

Ha valakinek segíteni akarsz előtte kérdezd meg, hogy szüksége van-e rá. A néni lehet azt hitte ki akarod rabolni, vagy ki tudja mit csinálsz.

Jótékonykodni meg a saját pénzed kellene. Ne random lopj el pénzt a szüleidtől.

A kaja lerakása a szomszéd elé mag nagyon fura. Ha valami kaját találnék az ajtóm előtt egyből dobnám ki a kukába, függetlenül mi az. Ki tudja mióta van ott, mit raktak bele, mikor járt le stb.


Szóval legközelebb kérdezd meg a nénit, hogy kell-e segítség.

Kérdezd meg a szüleid, hogy adnak-e pénzt a vadaspark támogatására

Személyesen add oda a szomszédnak a kaját és mond, hogy maradt és esetleg kéri-e, mert sajnálnád kidobni.

2021. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem túlságosan ragaszkodsz ahhoz, hogy jót csinálj másoknak. Nincs ezzel probléma, de a leírtakból mások félreértelmezik a szándékod, és te kerülsz kellemetlen helyzetbe. Jót úgy is tudsz cselekedni, hogy nem kellenek hozzá mások. Rendet raksz a szobádban, kiviszed a szemetet, felszeded a buszmegállóban lévő csikket. Elmész egy szemétgyűjtésre (ez már szervezett keretek között zajlik, kétlem, hogy félresiklana). Van bármi oka, hogy ennyire próbálsz jófiú lenni?

Ha jót akarsz az élettől, fektess magadba, tudást, energiát, sportot, minőségi ételt, és utána pedig segíts másokon. Morális kötelessége mindenkinek először magát rendbetenni, ugyanis nincs magunknál jobb személy magunk megsegítésére. Hidd el, ezzel is jót teszel.

2021. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az tételkérdésre (Hogyan dönthetném el hogy mi a jó és mi a rossz?) pedig nincs jó vagy rossz válasz. Ez olyan, mint a jó és rossz döntés. Pillangóhatás. Ha átsegíted a nénit, lehet, hogy eléri a buszt, amire ment, de az pont karambolozik. Egy adott döntésben/helyzetben emberi mértékben mérve VÉGTELEN TÉNYEZŐ van, ezért nincs tisztán jó és rossz. Ez már kőkemény filozófia, nincs tiszta konszenzus.

#2 voltam.

2021. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Kedves GYK-sok! Hogy' tetszett a "Kisködmön meséi" legujabb folytatása?
2021. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Röhögök, hogy mindenki hogy bekajálta ezt a kamu sztorit.
2021. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Ez pontosan így volt. Nem tudom miről beszélsz.


#1#2

Köszi.

2021. aug. 19. 18:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát mindenki nem. De sajnos ismét hiába jelentettem, már meg se vagyok lepve, valamiért itt nagyon favorizálják a silány kamukat. Jelentsd te is, 5-ös.
2021. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Thispain ***** válasza:
100%

#4 Én még az előző részt sem olvastam.

A folytatása alapján nem gondolok róla túl sok jót. xDD.

Egy kicsikét lapos a történet.

2021. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!