Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges olyan következtetés...

Lehetséges olyan következtetéseket levonni egy ember külsejéről, amilyeneket Sherlock is levont?

Figyelt kérdés

Most a Sherlock sorozatot veszem alapul.


Például rögtön az elején, amikor kiismeri Johnt. Ilyet lehet a valóságban?

Tudom, hogy a soroztban el vannak túlozva a dolgok, de van bármilyen kis lehetőség is arra, hogy az emberről következtetéseket vonjunk le csupán a külsejéről?


Esetleg vannak valamilyen könyvek, tanulmányok erről vagy bármilyen hasonló dologról?



2021. aug. 21. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés régebben engem is foglalkoztatott, mert jómagam is nagy Sherlock rajongó vagyok. Ennek van komoly irodalma. Úgy keressél rá, hogy Cold Reading. Szabad perceimben szoktam gyakorolni ezt a képességet és azt kell, hogy mondjam, hogy abszolút fejleszthető képesség.
2021. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Részben igen, ha elolvas rengeteg ehhez kapcsolódó könyvet, van érzéke rá, a pszichológia is jó, ha érdekli.
2021. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Részben igen. Mindig mondom, hogy az ember külseje részben a döntéseinek következménye, nagyon is összefügg a belső világgal, csak nem úgy, ahogy sokan hiszik. És bizony vannak mintázatok, amikből lehet következtetni az illető személyiségére, hátterére, értékrendjére. Csak sokan ehhez nem elég intelligensek és általában valami felszínes szart tudnak csak összespekulálni amivel teljesen félrevezetik magukat. Kb olyan nevetséges dolgokra gondolok, mint mikor valaki egy rövid szoknyából összespekulálja, hogy az illető könnyen kapható vagy provokálja. Ez nem így működik, hanem összetettebben.
2021. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Pl ​ha valakinek a jobb kezén hosszabb a körme (de ápolt), a bal kezén rövid, akkor valószínűleg klasszikus gitározik. Ha ugyanez fordítva, akkor még balkezes is.

Ha ez még nem elég, tapogatsd meg az ujjbegyeit a jobbkezes esetében a bal, balkezes esetében a jobb kezén. Ahol a húrokat fogja le, ott vannak bőrkeményedések.


Én a saját hobbijaim űzőinek egy jelentős részét hasonló módon felismerem. Sportban is vannak jellegzetességek. Még télen is, de a nyári barnulásnyomok is segítenek.


Rengeteg dolog megállapítható, de valóban nem abból, ahogy az sajnos szokás. Apróbb részletek számítanak.

2021. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem, igazából nem lehet. :) Olyan részletességgel, ahogy ő "elemez", úgy nem lehet, csupa olyan következtetést von le egy-egy tulajdonságból, aminek sok más oka is lehet, azonkívül, mint amit ő megállapít. Egy kissé modorosan megírt, tévedhetetlen szereplő, de nem valósághű.
2022. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!