Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az európai és amerikai (USA)...

Az európai és amerikai (USA) mentalitásban milyen szembetűnő különbségek vannak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Európa... Elég sokszínű, nem? Nem tudok általánosítani.
2021. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az USA is elég sokszínű, de csak vannak közös szokásaik az embereknek, nem?
2021. aug. 29. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Most a filmeken kívül is azt mondanám, hogy a hazaszeretet meg a szabadság íránti eszmefuttatások ami lényegesen eltér az itteni átlegemberek gondolkodásmódjától. Beszélgettem jó pár amerikaival, köztük egy tengerészgyalogos sráccal, és nagyon durván hazaszeretők, már kiskoruk óta beléjük nevelik ezt az elmeroggyant „hazafiasságot”. A másik, hogy teljesen más fogalmuk van a szegénységről, és hogy mi számít átlagosnak. Pl. Ez a srác mondta, hogy az Ő családja szegénynek számít, közben egy vadonatúj Accord volt a feneke alatt, és a tesvéreinek szintúgy. A nagyszülei Mexikóban maradtak (a srác és a családja Texasban élnek, nem messze a határtól), és heti szinten mentek látogatóba. Közben a srác folyton küldte a képeket, hogy éppen hol mit eszik/iszik, és hogy több órás útjába kerül, hogy a haverjaival lógjon. Ezt azért itt Európán belül, egy szégény család nem tudja megtenni, de az amcsi szegénységbe ez beletartozik. Jaa, és vadonatúj fogsora volt :D nah ezt még átlagos bérrel számolva is több havi/évi kuporgatásból jönne ki a fent említett életmód mellett meg pláne. Sok témáról beszélgettünk, de egyszerűen az adórendszerünket képtelen volt felfogni, sem a gazdasági működésünket, az eu-s politikát meg végképp nem- meg az akkoriban kirobbanó migráns katasztrófát. Én esküszöm, belefáradtam az amerikaikkal való kommunikációba, 1-2 kivétellel találkoztam, akik tisztában voltak azzal, hogy létezik Európa, és különbséget tudtak tenni az Európai Unió között.
2021. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!