Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az USA-ban a mentalitás miért...

Az USA-ban a mentalitás miért van ilyen nevetségesen elferdülve?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam egy dokumentumfilmet, amiben egy németországi nő arról csinált egy kisfilmet, hogy az amerikai gyerekek 90%-a a szabadidejét a lakásban/házban tölti, mert a szülők annyira túlféltőek, és a hatóságok is.

Egyik anyuga nyugodtan hagyta, hogy a kb 12 éves gyereke a házzal szemben lévő füves területen játszon, mire egy nő a szomszédságból hazakísérte a gyereket és hívta a rendőrséget. A rendőrség meg közölte, hogy kint a gyerekkel akármi történhet, ne legyen felelőtlen.


Ugyanúgy riportokat készítettek anyukákkal, akik folyamatosan vitték a gyerekeket a suliba, és közölték, hogy a gyerekek minimum 12-13 éves kortól mehetnek EGYEDÜL az iskolába, addig nem, és ebben az igazgatók is egyet értettek!

Sok óvodába is kamerák mindenhol, amibe a szülők otthonról is nyugodtan bejelentkezhetnek, így élőben nézhetik, mit csinál a gyerekük a csoportban.


Viszont a gyerek 16 éves korában már vezethet autót, 18 éves korában meg már saját maga vehet egy éles fegyvert teljesen legálisan!


Mi ez a kontraszt? 14 éves korában mehet egyedül suliba, de 18 évesen már éles fegyvert vehet.


Mi erről a véleményetek?

Miért alakult ez így ki?



2019. jan. 1. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Több ember több az elmebeteg is. Föleg hogy ott bàrki vehet fegyvert. Am szerintem az amerikaiak eleg bolondok. Ha normalis keritéssel meg kapuval körbevennék a hàzat akkor lehetne az udvaron a gyerek.
2019. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem biztos, hogy a dokumentumfilmekből kell tájékozódni :D anyukám Amerikában él, apukám Magyarországon, én ingázok, látogatom anyát rendszeresen. Amerikában HATALMASAK a távolságok. Ott nincs kisbolt, ahova leugrasz. Kb mindenért kocsiba kell ülni, mert több kijáratra van az első bolt is. Azért viszik a gyereket mert ott a 16 sávoson nincs járda, hogy elsétáljanak. Nyilván időben is rengeteg lenne. Ezért lehet jogosítványt szerezni 16 évesen. Az, hogy a szülő bejelentkezhet online, szerintem nem nagy baj, sőt fejlettebb ez a rendszer, mint itthon. Ez miért baj? Az meg, hogy a gyerekek nem mozdulnak ki, sztereotípia. Nem hiába van annyi sport ösztöndíj, ezzel is motiválják a gyerekeket a sportra, szakkörökre. Az én unokatestvéreim sosem ülnek otthon, legalábbis nem többet mint egy magyar gyerek. Nyilván itt jön képbe megint az, hogy nem sok esélyük van 16 év alatt jogosítvány nélkül összejárkálni a barátokkal, hacsak a szülő el nem viszi. Akkor meg megint “lusta” amerikai gyereknek vannak titulálva, mert anyuka cipeli :D butaság, nem azt mondom, hogy nincs igazság a sok “amerikai” elhíresült dologban, de kicsit mögé kell látni, mert a tv meg a dokumentumfilm nem biztos, hogy mindenre kitér.
2019. jan. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, mi a dokumentumfilm címe?
2019. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy a 2es mondja. Nekem is vannak rokonok Amerikába és ugyan így látom a helyzetet. Egyébként dokumentum filmeknél általában arra mennek hogy sokkolják a népet.
2019. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

Kanadában és az Egyesült Államokban most nagyon rámásztak erre a dologra..


Szerintem Kanada a keményebb..ha észreveszik, hogy a látómeződön kívül tartózkodik a 12 év alatti gyereked és ezt vki v vmi rögzíti, komoly perre számíthatsz és általában elveszik a kicsit is..


Szóval a saját, bekerített udvarodban, kertedben sem lehet kint a gyerek csak felnőtt felügyelettel! Szerinted? Melyik agyfogyott ötlete lehetett? És ebben az a komoly, hogy ezt ott kint, testközelből láttam.


Tudod ez is egy tipikus esete annak, mikor a törvényt nem józan emberek hozzák hanem vmi "szakembergárda"

Beszéltük is a kinti unokatesókkal, hogy amíg kicsik a gyerekek érdemes elmenni északra, be a fenyvesekbe, ahol nincs szomszédod, inkább kapja el a medve vagy késsen el a mentőhelikopter csak ne legyen lekorlátozva és az anyjához spaniferezve..

2019. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez a dokumentum film (németül van)


https://www.youtube.com/watch?v=vi6hDzyxdU0

2019. jan. 1. 17:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Elenyésző, de vannak ilyenek. Az, hogy egy balos német marha mit hadovál, lényegtelen.

Környéktől is függ, mert van, ahol nem lehet egyedül menni, de hol nincs ilyen környék?

2019. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!