Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önfeláldozó jótetteidre...

Önfeláldozó jótetteidre rendszerint ráfáztál?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy önbecsapás részünkről és kamatozik majd az máskor és máshol.
2021. szept. 1. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van, amikor igen, és van, amikor nem.


Önfeláldozó jótett szerintem igazán akkor nevezhető, ha érdek nélkül teszi az illető. Ha nem, mert reméli, hogy kamatozik, akkor rögtön nem áldozta fel magát, hiszen a későbbiekben legalábbis remél érte "gyümölcsözést".

2021. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor még jól is jártam, de ez csak később derült ki. Ott és akkor azt hittem én teszek jót.
2021. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Próbálok kirúgatni egy embert munkahelyen, senki nem bírja, mindenkinek csak beszól, stb. Egy főnököm hisz nekem, meg szerintem sok más is, ők sem bírják azt az embert, mert csak a bajt csinálja, viszont van egy nagyobb főnök, aki meg folyamatosan csak védi azt az embert, hogy miért azt nem tudom. Na, de szerintem ennél a főnöknél annyi fekete pontot szereztem már, hogy csoda hogy ott vagyok még.
2021. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Más kirúgatása mint önfeláldozó jótett? Azzigen.

Az önfeláldozó jótett lényege, hogy nem vársz érte semmit. Ilyen alapon nem is számít, mit ad vissza az élet. Amúgy az élet mindig visszaadja azt, amilyen vagy, ha nem is pont attól és akkor.

2021. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
#4 Hülyeség, az önfeláldozó jótett az, amikor tudod, hogy bajod lehet, mégis megteszed, pl. amikor a 12 éves kislány ellökte a mittomén hány éves másik kislányt az autó elől es helyette őt ütötték el, az nem önfeláldozó jótett? Dehogynem és mégis várt érte valamit, azt hogy megmeneküljön a másik kislány.
2021. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy az élet mindig visszaadja azt, amilyen vagy, ha nem is pont attól és akkor."


Na ebben aztán végképp nem hiszek. Rengeteg rossz ember hal meg boldogan a világon. Gyereket megerőszakolja a nagyfater, nem derül ki, mindenki jó emberként emlékszik rá vissza, rengeteg ilyen van, ha vissza is kapta, amit tett, nem úgy ahogy kellett volna.

2021. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szinte mindig.
2021. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Én nem azt állítottam, hogy minden, ami történik veled, az azért van, amit csináltál. Pláne, mert egy gyerek nem igazán csinál semmi rosszat, mégis történhetnek vele nagyon rossz dolgok.

Ezt úgy értem, hogy felnőtt korodra, ahogy élsz, még inkább: amilyen vagy, az visszaköszön. Ha gyakran teszel jót másokkal anélkül, hogy viszonzást várnál érte, többnyire képes vagy észrevenni a rengeteg jó dolgot, ami veled történik. Míg ha önző módon bezárulsz, csak a rosszat látod másokban, akkor abban is csak a rosszat látod, amik veled történnek.

Nem feltétlenül azok az emberek boldogok és elégedettek az életükkel, akik gazdagok és mindenük megvan, hanem azok, akik aktívan jót tesznek, keresik és megtalálják a jót.

2021. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem sok ilyen volt. Xd


Amúgy meg ha hasznot vársz belőle (a viszonzás is az!) akkor qrvára nem önfeláldozó önzetlen tett volt, hanem gesztus amiért vártál valami jót cserébe.

2021. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán vegyesnek gondolom. Van, hogy ráfáztam, van, hogy szereencsém volt, de nem feltétlen abban a témakörben.
2021. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!