Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miket küzdöttetek már le...

Miket küzdöttetek már le magatokban a gyermek miatt? Mennyiben elvárás az "önfelálďozàs"?

Figyelt kérdés

Szoval karácsony, rokonok alapon kérdezem.

Távoli rokonokhoz mennénk, ahol en rendkivül feszélyezetten érzem magam, egymás "vizsgáztatàsa" megy szimpla beszélgetések keretében, ki hol tart az életben, a gyerekének hogy megy a suli, hogyan viselkedik, hisztizik e, a vendégfogadónak csak látszatra tudok segiteni is, mert azt sem tudom mi hol van, meg amugy fözni sem tudok stb.es nekem kellemetlen hogy a háziasszony "ugrál körbe"mindenkit egyedül stb


Határozottan ki akarom hagyni!


Viszont a rokongyerekek nagyon ritkàn találkoznak, imádják egymást, nem "szakíthatom" el a rokonaitol, csak mert nekem "olyanom" van.es most ugye a nagy kérdést kaptam vissza, ha én nem is akarok menni etc, a kicsire nem gondolok...?


Tavaly kibírtam, kimerített szellemileg idegileg mindenhogy,rendkivül kellemetlenül éreztem magam végig, és most ugyanehhez bennem már nagyon nincs "erő"



Más mennyiben teljesít erőn felül a gyermekéért?



#a gyermekért hogy lehet leküzdeni önmagad?
2020. dec. 21. 10:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi másik kategóriába szerettem volna
2020. dec. 21. 10:45
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Veled vannak a gondok, ha egy sima beszélgetést vizsgáztatásként fogsz fel. Ráadásul, ha valamit nem akarsz elmesélni, akkor azt nem meséled el, nyilván egy felszínes beszélgetés keretében nem tárja fel az ember a legbensőbb családi magánproblémákat.

Ha távoli rokonhoz, vagy ismerőshöz vagyok meghíva és nem a szűk családhoz, eszembe nem jut vendégként, hogy nekem sürgölődnöm kellene a konyhában.

Nyilván egy gátlásos, introvertált személyiség vagy, dolgozz ezen, mert egy udvariassági meghívás/látogatás nem uránbányászat, hogy

kimerítsen szellemileg idegileg mindenhogy és rendkívül kellemetlenül érezzed magad.

Egy szülő tesz a gyerekéért "nemszeretem" dolgokat, de ez amit írsz még nem az önfeláldozás kategória.

Vagy ha képtelen vagy lazán lebonyolítani egy látogatást, akkor maradj otthon és a párod elmegy a gyerekkel!

2020. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Ekkora drámát keríteni ebből, az eszem megáll!

"Önfeláldozás" meg "erőn felül teljesíteni a gyermekért"!

Tudod te, hogy mi az az erőn felül teljesítés a gyermekért?

Ha elvállalsz egy harmadik munkát és éjjel nappal robotolsz, hogy taníttathasd, vagy enni adhass neki, nem pedig egy látogatás a rokonságnál!

Neked pszichológus kell!

2020. dec. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ismerem a rokonaimat!

A megkülönböztetés megy. Nem jolelkü nagyapókról van szo.


Nem rám kell àtforgatni az egészet.

Nagyon is képben vagyok velük!

2020. dec. 21. 11:03
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Csinálj amit akarsz, vagy ami a mentális állapotodba belefér, csak ne használ ilyen nagy szavakat! Láthatóan nem vagy tisztában a fogalmakkal, vagy dilinyósnak fog gondolni mindenki!

Ne állítsd már be magad valami mártír anyának egy hülye látogatás miatt, ahova ráadásul nem is kötelező elmenned, mert nyilván nem rajtad van a hangsúly. A jelenlegi vírushelyzetben még indokot is találsz!

2020. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Te imádsz drámázni ugye? Anyám is ilyen volt.
2020. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A vàlasz akkor kezd körvonalazodni.

Minden anya hülye, aki másképp érez, másképp akar cselekdni, mint ami a gyk-n elvárt.

2020. dec. 21. 11:26
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Így nem sok értelme van a kérdésesnek. Nem az a válasz jött, amit vártál, és ezen megsértődtél. Vagyis úgyse fogsz elmenni, tudod mit akarsz. Úgyhogy nincs értelme a kérdésesnek.
2020. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Arra voltam kivàncsi ki mennyi vagy milyen dolgot tett màr meg a gyermekéért amit nelküle kizàrt hogy megtett volna.

Szerettem volna sorstársakrol tanàcsot vagy hogy honnan ilyenekhez az erö vagy hogy küdi le vki önmagàt.


Valoban egyetlen ilyen válasz sincs hogy ki mit tett volna meg a gyerekéért. Miközben en azt hittem hogy lesz vagy ezer. A sok ősanyàtol vagy oroszlànanyáktol akiknél MINDEN a gyermekük.


Fura hogy ilyenkor meg a csend honol. Sehol egy pèlda

2020. dec. 21. 13:14
 10/15 A kérdező kommentje:
*hogyan küzdi le vki önmagàt
2020. dec. 21. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!