Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önzőség tőlem vagy teljesen...

Önzőség tőlem vagy teljesen korrekt?

Figyelt kérdés

Most leszek másodéves egyetemista és a szüleim még támogatnak h tudják egyetemre járni mert 17 órám van kb amiken részt kell vennem és muszáj bejarnom így még nem dolgozok.

Heti 10 ezret adnak, amit ügyesen beosztok általában vissza is szoktam hozni belőle, tehát nem költöm el,hogy nekik könnyebb legyen.

Idén fogok tanulmányi és szociális ösztöndíjat is kapni és megkérdeztem tőlük hogy a megélhetésem felét fizessem e az ösztöndíjambol. Anyukám azt mondta h a tanulmányi ösztöndíj az az enyém mert én dolgoztam meg érte viszont a szoc-bol adhatnek bele.

Kicsit néha bűntudatom van h nem megyek el éjszakázni pl de akkor nem tudnék lediplomazni mert így is estig vannak oraim.



2021. szept. 2. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korrekt. Felnőttes módon megkérdezted tőlük. Van ismerősöm akinek szintén egyetemista a fia és heti 20 ezret kap, de már azért sír h az nem elég neki.

Nem vagy elkapatva, az írásod alapján komolynak tűnsz. Szerintem ez így teljesen normális.:)

2021. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy önzőség, főleg, hogy anyukád is azt mondta, hogy a tanulmányi ösztöndíj a tied és költsd amire akarod.
2021. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahogy leírtad teljesen korrekt. Adj az egyikből, a másik legyen teljesen a tiéd. Az ösztöndíj után is kapsz tőlük havi 10 ezret? Esetleg akkor azt már ne vedd el tőlük. Ne éjszakázz, fontos a sok tanulás mellett a pihenés.
2021. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A te munkád most a tanulás. Nyilván, ha otthon nélkülözés lenne, akkor nem adnák ezt a heti 10e Ft-ot sem, és azt neked kéne megkeresned.

Amúgy, ha ezeken felül nem fizetnek neked horror áron albérletet, akkor kifejezetten olcsó a taníttatásod a szüleidnek. Ezt mint szülő mondom. Én pl. azt se fogadnám el, ami megmarad neked a heti 10e Ft-ból. Azt mondanám, hogy az a te spórolt pénzed, azzal te rendelkezel.

2021. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendes gyerek vagy:)
2021. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Heti 10.000 az egy hónapban 40.000. Ha nem fogy el, akkor - nyilván te látod belülről, hogy hogy éltek - vagy karácsonyra (már nincs beláthatatlanul messze!) lepném meg a szüleimet a megmaradt pénzből valami értelmes dologgal (ez lehet bármi, akár egy elkölthető utalvány is), ami jól jönne, de otthon nem telik rá (ezt alaposan gondold át). Szerintem, ha egyben adod vissza karácsony előtt a 40.000-t, akkor jobban fognak neki örülni. Olyankor minden pénz jól jön.

Vagy azt mondják, hogy tartsd meg.


Csatlakozom 5-höz, és a többiekhez, ilyen gyermeket kívánok minden szülőnek.

2021. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ehh, most jövök rá, hogy hülyén számoltam, heti tízezer az csak 1 hónap alatt 40, az 4 hónap alatt akár 160 is lehet... szóval abból rengeteg mindent lehet venni, nagyon sok mindenre el lehet költeni... Én viszont mindazonáltal akár meg is kérdezném, mire van valóban szükség otthon, nem vennék úgy egy okostévét, vagy egy mindenttudó hifitornyot, miközben esetleg lehet, hogy épp mosógépre vagy mosogatógépre, netán mikróra van szükség
2021. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Átlagos keresetű család:) átlagos életkörülmények.

Meg szoktam lepni őket mikor mivel de leginkább húgomat.

2021. szept. 2. 10:54
 9/10 A kérdező kommentje:
Kisebb dolgokkal, de nyaralásról is legutóbb hoztam haza neki olyan dolgot amit már régóta szeretett volna
2021. szept. 2. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen ok ez így 20-21 évesen. :D akkor van gáz ha nem csinálsz semmit és úgy laksz otthon vagy ha megteheted h suli mellett dolgozz de mégis a szuleiden eloskodsz
2021. szept. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!