Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erre létezik valami megoldás?...

Erre létezik valami megoldás? Nagyon idegesítő..

Figyelt kérdés

Szüleimmel egy nagyon nagy családi házban élünk, így is csomószor megy a konfliktus azon, ha átjönnek a barátaim, hogy hangosak vagyunk. Az első dolog inkább technikai jellegű lenne, hiszen anya szerint fűtéscsöveken keresztül megy fel a hang.. a pincében szoktunk lenni nálunk, van egy kiépített bulipince PS-sel, asztalokkal stb.. nem szoktam sok embert neghívni, max 4-5-6ot, aztán Fifázunk meg sörözünk, dumálgatunk mellette.. és anya szerint már a síma beszédhang is felszűrődik. Pedig ők az emeleten alszanak. A bulipince a szüleim hálószobája alatt van direkt, csak két emelettel. Ez reális dolog, hogy a fűtőcsövek viszik fel a hangot? Már gondolkoztam rajta, hogy esetleg vennék mint a zenestúdiókban ilyen hang elnyelő szivancsokat, de ezek szerint nem a falakkal van a baj.


A másik, ami még idegesítőbb, hogy, amiről már szüleim is tehetnek kicsit, az az, hogy az én szobám az övékkel szemben van. Mindig ha hazajövök éjjel (pl buliból) felkelnek rá. A hálóajtót nem hajlandóak becsukni, mert “nem kapnak levegőt”, pedig van egy hatalmas ablakuk. Meg hallani akarja anya ha van mozgás a házban. Főleg ha kicsit részeg is vagyok (de így is óvatos, csak pl nagyokat recseg a parketta) arra már felkel. Meg néha van olyan, hogy alszik nálam valaki és akkor azt is hallja, ha ketten megyünk a szobámba, megmutatom neki hol van takaró, másik matracot adok neki stb (én ezt csukott ajtónál szoktam csinálni halkan suttogva.. de ezt is hallja).

Anyukám csesztet, hogy nincs barátnőm, de ha már arra is felkel, hogy kimegyek éjjel wc-re, vagy forgolódok az ágyamban, mennyire hallaná, ha a barátnőmmel lennek…

És anyáék már csak elvből sem csukják be az ajtót. De ők vannak felháborodva, ha nem tudnak visszaaludni akkor, ha hazajövök.

Nyilván elköltözni nem tudok meg nem is tervezek, de ez a kettő dolog nagyon idegesítő.

Lehet mondani, hogy örüljek, hogy egyáltalán átjöhet valaki meg stb, de anya tökre örül ha vannak barátaim de nem értem ezt a “csökönyös” viselkedést. Szerintem csak magukkal csesznek ki.

Itt lakunk emeletenként egy 200nm-es házban és mégsem lehet normálisan közlekedni. A bulik hagyján de már az is idegesítő nekik ha elmegyek éjjel wc-re.


Bocsi, ha hosszú lett

17/F



2021. szept. 7. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy másik szoba a házban, ahová átköltözhetnél? Akkor legalább a mászkálásod nem zavarná meg szüleidet. A csövek valóban vihetik a hangot és ha szüleid nem túl jó alvók, akkor tényleg zavarhatja őket. Kezdeni nem nagyon lehet vele semmit, max tényleg annyit, hogy megpróbáljátok hangszigeteléssel ellátni a pincét és ha esetleg ott lent szabadon, a falon kívül van csőszakasz, azt valahogy lefedni (pl raktok köré valami olcsó osb lapból készített dobozt, amit szigetelő gyapottal kitöltötök, nem túl szép megoldás, de jobb, mint a semmi).
2021. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megkérdezném anyámat, hogy milyen megoldást javasol.
2021. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elejebe olvastam, de a lenyeg, hogy ha rosszul van szigetelve, mindegy, hany emelet es szoba van, valoban az egesz hazban hallatszik. Illetve szigeteles nelkul eppen egy kunyhoban, ami mondjuk L-alaku, lehet, hogy semmit nem hall a masik.
2021. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 azt a megoldást javasolja, hogy maradjunk csendben stb. De mondom a sima egyszeru beszed is felhallatszik. Ha bombolne a zene meg azt mondom oke, de semmi ilyesmi
2021. szept. 7. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!