Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan személy aki nem a...

Van olyan személy aki nem a rokonod és hezitálás nélkül adnál kölcsön 200.000ft-ot?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm kért tőlem kölcsön, nagyon meglepett vele, mert általánosságban nem szokott rosszul állni anyagilag. Gondolkoztam rajta, hogy lepapírozva, fix időre adok neki kölcsön, de végül nemet mondtam. Én sem kérek soha senkitől kölcsön, és azt az elvet vallom, hogy mindenki addig nyújtozzon, amíg ér a takarója. Nem szerettem volna, hogy pénzügyi dolgok miatt romoljon meg a barátságunk, de most meg a nemleges válasz miatt érzem kellemetlennek, ha beszélünk.

Ti adtatok már kölcsön olyan személynek, aki nem családtag?


2021. szept. 7. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer adtam kölcsön egy baráátomnak 50 ezret és pár héten belül visszaadta.

200 ezret nem hiszem, hogy kiadnék a kezemből.

2021. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne annyi pénz (költözük, meg most sok dolog beütött).
2021. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen személy, és van olyan rokon is, akinek egy százast se. Na nem is szorul rá... Emberfüggő az egész teljesen. Rokonnak viszont adnál pusztán a rokonsági fok miatt? Nálam ez személyfüggő.
2021. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Még rokonnak sem adnék!

Több okom van errre.

1. Sem a rokon, sem az ismerös nem biztos, hogy visszaadná a pénzt, és igazán sokat nem lehet kezdeni vele, még akkor sem, ha szabályos szerzödés van róla. Perelni lehet, és évek múlva esetleg megítélik, utána ha van jövedelme, részletekben visszafizettetik - csak közben már fele annyit sem ér az infláció miatt.

2. Ha valakinek ismeröstöl/rokontól kell pénzt kérni, akkor a bank nem ad neki és jó okkal, vagy nincs (elég) jövedelme, vagy már annyi a tartozása, hogy emiatt nem hitelképes. NEm hiszem, hogy ilyen esetben lenne reális esély arra, hogy amit a bank nem mer vállalni, azt okos dolog lenne nekem kockáztatni.

3. Emellett az ilyen kölcsönügyletek vége még akkor is a kapcsolat megromlását eredményezi, ha az illetö visszafizeti a pénzt.

2021. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért azért kérne kölcsönt, mert a bank már nem ad neki? Ahogy azt sem értem, miért romlana meg a kapcsolat ilyen miatt...
2021. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze, bármelyik ismerősömnek. Ügyvéd jelenlétében, szerződésírással.


Ha nem tetszik, hogy kamatmentesen kap pénzt, csak alá kell írnia, hogy x ideig visszafizeti, különben a bíróságra viszem, akkor pedig ott a bank, ami kamattal csinálja ugyanezt. 😘

2021. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért van szüksége pénzre, mert az új munkahelyén kp-ban kapja a fizetést (barista) és meg kell szünetetnie a bankszámlakeretet, mivel az csak akkor tartható fent, ha odaérkezik a munkabére is.

A többi összeget már visszatöltötte, elvileg ennyi hiányzik, hogy megszüntessék.

A családom alatt a szüleimet és a húgomat értem.

2021. szept. 7. 23:05
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Régen lehet belementem volna ilyenbe, ma már nem.
2021. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tudom, hogy megbízható, akkor adnék.
2021. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van 3 olyan ember, akire bármikor számíthatok. Jelenleg nincs ennyi szabad pénzem, de ha lenne, simán adnék nekik mindenféle papírozás nélkül.
2021. szept. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!